Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 9237
Zalogowanych: 23
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ekologiczna wyprawa

Niedziela, 22 sierpnia 2021, 6:07
Autor: WAC
Jelenia Góra: Ekologiczna wyprawa
Fot. użyczone
Wycieczka na wzgórze Krzywoustego i stojącą na nim wieżę widokową to kolejna wakacyjna atrakcja jaką dla dzieci przygotowało Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych w Jeleniej Górze.

W wycieczce uczestniczyła grupa dzieci z placówki opiekuńczo – wychowawczej Dom dla Dzieci Nadzieja nr 2 w Jeleniej Górze. W myśl zasady przyjemne z pożytecznym, podczas wędrówki - z inicjatywy wychowawczyni grupy Karoliny Demskiej - została przeprowadzono akcja edukacyjna, której celem było przypomnienie dzieciom jak należy zachować czystość w lesie, połączona ze sprzątaniem okolic Grzybka.

Również na co dzień personel placówki z jej dyrektor Żanetą Babul inspiruje wychowanków do włączania się we wszelkie akcje propagujące ekologię i zachęcające do dbania o przyrodę – mówi organizatorka wycieczki Danuta Głowacka. - Dzieci na bieżąco segregują odpady, w tym makulaturę, baterie i nakrętki, bo wiedzą i przestrzegają zasady, że śmieci trzeba wyrzucać w miejscach do tego przeznaczonych. Podczas sprzątania lasu natrafiono na mnóstwo papierków, szklanych butelek, puszek po napojach czy opakowań po jedzeniu. Pełne odpadów worki złożono w miejscu do tego wyznaczonym.

Twoja reakcja na artykuł?

21
84%
Cieszy
2
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1000
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group