Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7360
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Ekologiczna instalacja

Środa, 4 sierpnia 2021, 7:01
Autor: WAC
Piechowice: Ekologiczna instalacja
Fot. POK
Poruszenie ważnych kwestii społecznych jakimi są: nadmierna produkcja plastiku, wpływ odpadów z tworzyw sztucznych na środowisko, konieczność segregacji odpadów oraz włączenie się w globalną akcję kształtowania świadomości proekologicznej to cele nietypowej instalacji prezentowanej w galerii Piechowickiego Ośrodka Kultury od 1 sierpnia do 30 września.

Na ekspozycję składają się m.in. fotografie, prace plastyczne dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piechowicach, plastikowe konstrukcje, grafiki i wiele innych elementów.

Instalacja ma charakter edukacyjny, dlatego we wrześniu po zakończeniu okresu wakacyjnego będziemy realizować w oparciu o nią zajęcia edukacyjne dla grup przedszkolnych i szkolnych - mówi Ewa Romańska z POK - u. - Chcemy, aby odwiedzający galerię wzięli udział w anonimowej sodzie i odpowiedzieli na pytanie związane z tematem plastiku i odpadów z tworzyw sztucznych, wyrażając w ten sposób swoje zdanie. Wyniki sondażu zostaną opublikowane po zakończeniu instalacji i pozwolą nam ocenić kto ma wpływ na rozwiązanie problemu nadmiaru plastiku. Zachęcamy do odwiedzenia naszej galerii i "zanurzenia się” w plastikowym świecie.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
659
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group