Sobota, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5942
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ekolodzy nie chcą nartostrady

Wiadomości: KARPACZ
Poniedziałek, 17 maja 2010, 8:51
Aktualizacja: 8:52
Autor: Ania
Fot. TEJO
Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska uchylił zgodę swojego podwładnego na budowę kompleksu narciarskiego na Izbicy. Uznał racje Pracowni na rzecz Wszystkich Istot, która nie chce dopuścić do powstania inwestycji.

– Orzeczenie GDOŚ stanowi precedens, bowiem dotychczasową praktykę organów ochrony przyrody można przedstawić słowami: „zgódźmy się wstępnie na projekt studium, a decyzję ostateczną podejmiemy w bliżej nieokreślonej przyszłości, na etapie precyzowania zamierzeń planistycznych” – mówi Radosław Ślusarczyk, prezes Pracowni na rzecz Wszystkich Istot. – Późniejsze decyzje zazwyczaj opierają się na tej pierwotnej zgodzie, bowiem ustalenia studium są wiążące dla procesów planistycznych.

Ekolodzy protestują przeciwko budowie inwestycji, ponieważ uważają, że realizacja ustaleń „studium” przyczyniłaby się do zniszczenia kilkunastu hektarów siedlisk przyrodniczych. Poza tym miałaby zły wpływ na kilkadziesiąt chronionych gatunków ptaków. Mówią także o tym, że negatywne oddziaływania kumulowałyby się z pozostałymi inwestycjami w Karkonoszach, jak i tymi, które mają powstać w najbliższej przyszłości.

W masywie góry Izbica miała powstać nartostrady i kolej linowa. Planowano także budowę kompleksu hotelowego oraz infrastruktury. Mimo protestów ekologów i obecnej sytuacji, związanej z uchyleniem zgody na budowę, w Urzędzie Miasta w Karpaczu nadal będą trwać starania, aby inwestycja doszła w końcu do skutku.
– Ze względu na ostatnie wydarzenia inwestycja powstanie w późniejszym czasie. Uszczegółowiony wniosek złożymy ponownie – zapewnia Ryszard Rzepczyński, zastępca burmistrza Karpacza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~xyz 17-05-2010 10:37
ekolodzy to niech się pukną w głowę, wszystko blokują.banda zielonych ludków.
~xxx 17-05-2010 11:21
niech wielcy pseudoekolodzy utworzą inne miejsca pracy i wtedy niech protestują a jak nie to niech się zamkną
~narciarz 17-05-2010 12:22
nie sie ci ekolodzy w leb palna. idioci. niech jada na madagaskar bronic cietrzewi. nor,malnie nienormalny kraj. czesi postawili 50 wyciagow w sotatnich 10 latach a u nas ciagle ekolodzy. o alpach chyba nie trzeba pisac. normalnie paranoja. batem pogonic te cholote.
~diabelek_de 17-05-2010 13:39
... tak, mają rację, zróbmy skansen ... bedziemy mieli dokad przyjechac z niemiec, anglii, irlandii ... i może nawet z czasem jakies ekologiczne gospodarstwa powstaną, takie bez pradu i tv ... oczywiscie z biedy, nie proekologicznych zapedów ... a te ptaszki ... same z...hna ... z głodu ...
~gość123 17-05-2010 14:05
tych ekologów to na drezynie z karpacza wysłac może wtedy coś ruszy.
~exxon 17-05-2010 15:08
przecież od tego sa ekolodzy,żeby siedzieć cały dzien w biurze i brac kase
~m 17-05-2010 15:11
ja jestem w stanie zrozumiec ochrone srodowiska ale ja sie pytam do jasnej cholery co wy zescie pseudoekolodzy zrobili dla srodowiska, oprocz zablokowania kilku duzych inwestycji majacych wplyw na rozwoj naszej okolicy-sami nic nie zbudujecie(dla srodowiska oczywiscie)i innym tez nie pozwolicie.Wasza praca polega tylko na niszczeniu wszelkich projektow.Wykazcie sie swoim projketem i budowa czegos ciekawego dla fauny i flory a wtedy bedziecie mogli niszczyc czyjas prace
~ 17-05-2010 21:31
A dlaczego ekolodzy nie protestują przeciwko zaplanowanego podczas rewitalizacji Parku Zdrojowego przesadzaniu starodrzewia i wycinaniu zabytkowych dzrew w celu wykonania skomplikowanej drogi dojazdowej do projektowanego aqaparku w Cieplicach. Dlaczego nie zainteresują się czy nie można uchronic tych drzew.
~Thomas 20-05-2010 21:52
......... dostał dyrektor ochrony środoeiska to generalny uchylił zgodę. Trzeba dać generalnemu................... będzie ok.
~Gadzio 2-06-2010 7:11
Pora zacząć tych tych ekoterrorystów traktować tak, jak na to zasługują. Jako wszawych sabotażystów. UB by wiedziała co z nimi zrobić. Śpiewaliby, głośniej od świstaków!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group