• Środa, 23 października 2019
  • Godz. 5:02
  • Imieniny: Marleny, Seweryna, Teodora, Igi
  • Czytających: 1782
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

„Edward” do remontu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 4 sierpnia 2008, 9:52
Aktualizacja: 9:53
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Jeden z najstarszych budynków kompleksu uzdrowiskowego w Cieplicach, pawilon „Edward” przechodzi potrzebną kurację odmładzającą.

Niedługo jego elewacja błyśnie nową farbą i doda jeszcze więcej uroku popularnemu zakątkowi w Parku Zdrojowym. „Edward” był swego czasu reprezentacyjnym sanatorium zwanym przez Niemców Domem Zdrojowym.

Było tak aż do czasu wybudowania w 1932 roku obecnego głównego zdrojowego centrum przy ulicy Ściegiennego. Pawilon w parku był kilka razy przebudowany. Dziś mieści się, tu, między innymi, restauracja.

Jego obecny wygląd pochodzi z końca XIX wieku. Na suficie sali jadalnej, jednej z największych w Jeleniej Górze, można podziwiać przepiękne freski z nawiązaniami do lokalnych legend i zabytków. Dominuje na nich herb rodu Schaffgotschów oraz wizerunek popularnych miejsc w okolicach Cieplic – między innymi sobieszowskiego zamku Chojnik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Cep 4-08-2008 10:54
Niestety, niebawem elewacja błyśnie też świeżutkim "graffiti"które uszczknie nieco uroku popularnemu zakątkowi w Parku Zdrojowym. Autorami będą oczywiście skretyniali, tępi zwyrodnialcy z niesmakiem oczekujący na rozpoczynający się we wrześniu rok szkolny. Kiedy ONI oddadzą się już tej twórczej pasji, ich rodzice nie niepokojeni losem swoich dziatek zaczerpną przyjemności "M jak miłość" lub czegoś podobnego itd, itp ...
~SMC 4-08-2008 12:10
niewatpliwie gaffiti na scianach wCieplicach to wybryki młodych ludzi , ale z drugiej strony co oni maja robic w Ciepliacach , gdzie obiecany dom kultury , co z rzekomym pełnomocnikiem prezydenta d/s utworzenia domu kultury.Kolejny problem to brak monitoringu i nieudolność ciepilckiej policji w zwalczaniu graficiarzy.Teraz Prezydent skoncentorował się na tym jak z dzielnicy zrobić -osiedle Uzdrowisko Cieplice Sląskie Zdrój bez słowa Zdrój i by broń boze nie powstała rada dzielnicy.Paranoja.
~dolnoślązak 4-08-2008 14:31
A może by tak wrócić do dawnej nazwy miasta Cieplice Ślaskie Zdrój.Uzdrowisko cieplickie było znane pod w/w nazwą ,a nie Jelenia Góra-Uzdrowisko i dlatego uzdrowisko padło finansowo.
~buchacki 4-08-2008 19:49
te ludzie ze skrzydłami to Anunnaki

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group