Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 5740
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Eden i krwawa jatka przy czekoladce

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 1 sierpnia 2009, 7:59
Aktualizacja: 8:00
Autor: Nat
Fot. Nat
Wielu zainteresowanych przybyło wczoraj na wernisaż wystawy zdjęć Marcina Olivy Soto, który w Galerii Czekoladowej pokazał fotografie z planu filmowego powstałe podczas kręcenia „Letnich opowieści” Katarzyny Kozyry.

Zdjęcia pokazują bajkowe życie karliczek oraz gości: Maestra Grzegorza Pitułeja, Glorii Viagry i artystki odegranej przez samą Kozyrę w baśniowej krainie z domkiem i ogrodem w trakcie wykonywania codziennych czynności. W kadrach uwieczniono także „krwawą” jatkę, którą artystka „zgotowała” swoim bohaterom „zabijając” ich.

Kto obejrzał film Kozyry, tę historię pokazaną na taśmie odnajdzie na zdjęciach Olivy Soto. Jednak można również dostrzec ujęcia pozowane, które fotografik przedkłada nad kadry „złapane”. Są to efekty eksperymentów czy rozluźnienia poza planem filmowym połączone z pomysłem i weną twórczą autora.

Praca na planie „Letnich opowieści” (czy jak kto woli „Summertales”) trwała niecałe dwa tygodnie w Kwieciszowicach (w miejscowym „rajskim” ogrodzie) oraz w Łodzi, gdzie zostały wykonane zdjęcia „toaletowe”, a także w stolicy Polski – Warszawie.

Zdjęcia Olivy Soto są soczyste i bardzo nasycone. Sprawiają, że odbiorca może się przenieść w baśniowo-krwawy świat będący dziełem Kozyry. Czy wróci? Zależy już od jej morderczych karliczek.

Autor od czterech lat fotografuję sztukę Katarzyny Kozyry. Jej postać i twórczość są wysoce kontrowersyjne. Kontrowersyjne są także zdjęcia, bo promują nieprzekonywującą sztukę, która powstała za spore pieniądze. Jednak czynią to w profesjonalny sposób. Jeśli ktoś lubi jatkę przy czekoladzie, polecamy! Można też skosztować słodkości w innym kącie czekoladziarni, gdzie wiszą rajskie i przelukrowane zdjęcia

Wystawa jest czynna do 30 września 2009 w Galerii Czekoladowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 1-08-2009 13:29
To teraz czekoladki tylko na wynos, bo krwawe okoliczności "przyrody" w czekoladziarni nie zachęcają do jej konsumowania na miejscu.;-)
~PAt 1-08-2009 17:06
Nieprzekonującą, a nie "nieprzekonywującą" - takiego słowa nie ma w polskim słowniku
~ 1-08-2009 17:30
Było świetnie. Brawa dla Marcina!!!
teessi 1-08-2009 19:36
Marcin jest świetny jako reporter, szkoda, że temat wystawy taki sobie.
~ 1-08-2009 20:03
świetne zdjęcia!
~qsawery 6-08-2009 1:55
super materiał, oby tak dalej

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group