Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7549
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Eden i krwawa jatka przy czekoladce

Sobota, 1 sierpnia 2009, 7:59
Aktualizacja: 8:00
Autor: Nat
JELENIA GÓRA: Eden i krwawa jatka przy czekoladce
Fot. Nat
Wielu zainteresowanych przybyło wczoraj na wernisaż wystawy zdjęć Marcina Olivy Soto, który w Galerii Czekoladowej pokazał fotografie z planu filmowego powstałe podczas kręcenia „Letnich opowieści” Katarzyny Kozyry.

Zdjęcia pokazują bajkowe życie karliczek oraz gości: Maestra Grzegorza Pitułeja, Glorii Viagry i artystki odegranej przez samą Kozyrę w baśniowej krainie z domkiem i ogrodem w trakcie wykonywania codziennych czynności. W kadrach uwieczniono także „krwawą” jatkę, którą artystka „zgotowała” swoim bohaterom „zabijając” ich.

Kto obejrzał film Kozyry, tę historię pokazaną na taśmie odnajdzie na zdjęciach Olivy Soto. Jednak można również dostrzec ujęcia pozowane, które fotografik przedkłada nad kadry „złapane”. Są to efekty eksperymentów czy rozluźnienia poza planem filmowym połączone z pomysłem i weną twórczą autora.

Praca na planie „Letnich opowieści” (czy jak kto woli „Summertales”) trwała niecałe dwa tygodnie w Kwieciszowicach (w miejscowym „rajskim” ogrodzie) oraz w Łodzi, gdzie zostały wykonane zdjęcia „toaletowe”, a także w stolicy Polski – Warszawie.

Zdjęcia Olivy Soto są soczyste i bardzo nasycone. Sprawiają, że odbiorca może się przenieść w baśniowo-krwawy świat będący dziełem Kozyry. Czy wróci? Zależy już od jej morderczych karliczek.

Autor od czterech lat fotografuję sztukę Katarzyny Kozyry. Jej postać i twórczość są wysoce kontrowersyjne. Kontrowersyjne są także zdjęcia, bo promują nieprzekonywującą sztukę, która powstała za spore pieniądze. Jednak czynią to w profesjonalny sposób. Jeśli ktoś lubi jatkę przy czekoladzie, polecamy! Można też skosztować słodkości w innym kącie czekoladziarni, gdzie wiszą rajskie i przelukrowane zdjęcia

Wystawa jest czynna do 30 września 2009 w Galerii Czekoladowej.

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group