Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 4068
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: E – usługi wkraczają do piechowickiego magistratu

Czwartek, 1 marca 2018, 8:14
Aktualizacja: Piątek, 2 marca 2018, 6:01
Autor: WAC
Piechowice: E – usługi wkraczają do piechowickiego magistratu
Fot. WAC
O nowy sprzęt elektroniczny wraz z oprogramowaniem wartości ponad miliona złotych wzbogaciło się wyposażenie Urzędu Miasta w Piechowicach dzięki dotacji unijnej na realizację programu „Informatyzacja gmin w celu wdrożenia e – usług publicznych”.

Piechowicki magistrat wystąpił o środki unijne wraz z trzema innymi samorządami: Lubomierza, Mirska i Wlenia. Głównym celem wspólnego projektu jest poprawa jakości i dostępności do usług świadczonych przez urzędy. Po zakończeniu jego wdrażania więcej spraw będzie można załatwić nie wychodząc z domu i w godzinach dogodnych dla mieszkańców. Wszystkie e-usługi będą bezpłatne.

Dzięki środkom unijnym w piechowickim urzędzie udało się między innymi wymienić sieć teleinformatyczną, zamontować nowe serwery, kupić sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem m.in. do obsługi podatków i opłat lokalnych. Obecnie jest wdrażany też system profilu zaufanego dla mieszkańców.

Jednym z nabytków urzędu, który był testowany podczas ostatnie sesji rady jest system do obsługi obrad. Każdy z radnych miał przed sobą tablet i za pomocą specjalnej aplikacji oddawał głosy na poszczególne projektu uchwał i zgłaszał się do dyskusji. W przyszłości za pomocą systemu będzie można m.in. na bieżąco wprowadzać zmiany w porządku obrad, zaś radni drogą elektroniczną będą otrzymywać materiały na sesje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group