Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 5205
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Dzwonki świata” z kolekcji Mariana Łysakowskiego

Niedziela, 13 marca 2016, 8:06
Aktualizacja: 8:12
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Dzwonki świata” z kolekcji Mariana Łysakowskiego
Fot. Archiwum Organizatora
W czwartek (17.03) o godz. 19.00 w Muzeum Przyrodniczym (przy ul. Cieplickiej 11 A; w kompleksie pocysterskim) będzie miała miejsce prelekcja pt. “Dzwonki świata”. Spotkanie poprowadzi Marian Łysakowski. Wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona).

- Jestem kolekcjonerem dzwonków i janczarów. Mój zbiór liczy ponad 700 sztuk dzwonków z 65 krajów świata, z sześciu kontynentów i z 80 miast Polski – opowiada Marian Łysakowski.

- Byłem w trzydziestu krajach Europy, Azji, oraz w Stanach Zjednoczonych. Prawie w każdym odwiedzanym kraju kupuję dzwonki, które włączam do kolekcji. Otrzymuję też dzwonki od członków mojej rodziny, od przyjaciół, od pilotów wycieczek, od sąsiadów, od znajomych, a także od nieznanych mi ofiarodawców. Z moimi dzwonkami w plecaku odwiedziłem czytelników wielu bibliotek w województwie lubuskim i poza nim, a dużą liczbę dzwonków pokazałem też na wystawach. Kolekcję moich dzwonków 24 maja 2005 roku pokazał “Tele-express”, a redaktor Maciej Orłoś zaliczył mnie do “galerii ludzi pozytywnie zakręconych” – mówi Marian Łysakowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group