• Środa, 29 stycznia 2020
  • Godz. 9:51
  • Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
  • Czytających: 4661
  • Zalogowanych: 12
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Dziura w całym

Wiadomości: Dolny Śląsk
Środa, 9 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 15:11
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Tysiąca złotych domaga się od starostwa w Kamiennej Górze Andrzej Matusz. Wjechał w dziurę i uszkodził auto. Urząd nie zamierza zapłacić. Sprawa trafiła do sąd.

Andrzej Matusz wieczorem wracał do domu. Kierując fiatem punto, na drodze z Kamiennej Góry do Czadrowa, na ulicy Krzeszowskiej, wpadł w dziurę w jezdni. Zniszczone zostały dwie felgi w samochodzie i jedna z opon. Wezwano policję, która na miejscu sporządziła notatkę i zrobiła zdjęcia.

- Kilkakrotnie wysyłałem pisma do starostwa z wnioskiem o odszkodowanie za zniszczenia w aucie. Bez skutku - mówi Andrzej Matusz z Kamiennej Góry.
Stara się o odzyskanie kwoty 1050 zł, które wydał na zakup nowych felg i opony. - Ulica była źle oświetlona, a dziura miała głębokość prawie 20 centymetrów - żali się.
Starostwo ani myśli zwracać pieniędzy poszkodowanemu mieszkańcowi. - Pan Matusz kupił felgi i oponę o wiele droższą niż miał poprzednio. Nie uwzględnił też ich zużycia przez kilka lat. Dlatego zarząd powiatu odmówił jakichkolwiek ustępstw w tej sprawie - powiedział Leszek Loch, naczelnik wydziału komunikacji.

W piśmie skierowanym do sądu Leszek Loch twierdzi, że Andrzej Matusz chce wyłudzić odszkodowanie. Sam zainteresowany zdecydowanie zaprzecza.
- Przez dwa miesiące szukałem identycznych felg, ale nigdzie takich nie było - mówi. - Poza tym, gdy kupowałem auto, felgi były w zestawie. Dlatego nie mam pojęcia, ile one były warte oddzielnie.

Sprawa Andrzeja Matusza tocząca się w kamiennogórskim sądzie została odroczona z powodu braku wszystkich dowodów. Na kolejne posiedzenie zostaną także wezwani świadkowie zdarzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~adi z Jelonki 9-11-2005 8:37
dobrze że policja sporządziła notatkę i zrobiła zdjęcia, ma facet jakieś szanse w sądzie. życzę mu powodzenia.
~kierowca 9-11-2005 8:53
Mam nadzieje ze facet wygra! Bo w jeleniej także jest tyle dziur ze to sie w głowie nie miesci! Np jazda przez drzymały i osiedle robotnicze, jak kiedys zostawie tam koło w dziurze, zrobie tak samo: policja, zdjecia i do sądu! Niech oddają kase złodzieje z urzędu miasta!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group