Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3372
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dziś w naszych szkołach pierwszy dzwonek

Poniedziałek, 1 września 2014, 8:18
Aktualizacja: Wtorek, 2 września 2014, 8:53
Autor: UM
Po dwóch miesiącach wakacji dla uczniów, urlopach dla nauczycieli i intensywnych remontach szkół i placówek oświatowych dzisiaj (1.09.) rozpoczyna się nowy rok szkolny. Miejscem oficjalnej inauguracji w Jeleniej Górze będzie Zespół Szkół przy Al. Jana Pawła II (d. „Budowlanka”). Początek uroczystości o godz. 12.00.

Przed pierwszym dzwonkiem Mirosława Dzika, zastępca prezydenta miasta lustrowała ponad 40 placówek. – Wakacyjne remonty kosztowały kilkaset tysięcy złotych. W zasadzie wszystkie przebiegały zgodnie z harmonogramami. Uczniom i nauczycielom oddane zostaną odnowione szkoły. W niektórych, jak w SP 2, głęboko zmodernizowane – powiedziała Mirosława Dzika.

- Remonty to tylko część naszych nakładów na rozpoczynający się rok szkolny – stwierdził prezydent Marcin Zawiła. – Co najmniej tak samo ważne są programy skierowane bezpośrednio dla uczniów, w tym program „wyprawka szkolna”, który obejmuje wszystkich uczniów pochodzących z rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza 539 zł netto, lub – jeśli nawet przekracza – znajdują się z innych powodów w trudnej sytuacji życiowej. „Wyprawka” będzie przekazywana także uczniom mającym do niej uprawnienia z przyczyn zdrowotnych. Wszystkie wnioski w tej sprawie należy składać w szkołach.

Do wszystkich szkół dotarły już podręczniki dla pierwszoklasistów „Nasz elementarz”, wszystkie są wyposażone w meble przeznaczone specjalnie dla sześciolatków, zdecydowana większość szkół posiada – poza specjalnymi kącikami w salach sześciolatków – także inne pomieszczenia, w których najmłodsi mogą się bawić w trakcie przerw w zajęciach. Przerwy są wyznaczane w innymi rytmie, niż dla pozostałych, starszych dzieci, żeby najmłodsi mogli bezpiecznie i spokojnie wdrażać się do szkolnych obowiązków w pierwszym roku nauki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group