Sobota, 27 czerwca
20°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Ciekawe miejsca Otworzyli kolejne tajne przejście w Zamku Czocha. To dopiero początek zmian Edukacja Świadectwa odebrane, czas na wakacje! Aktualności Kurtyna wodna w centrum Jeleniej Góry i w Cieplicach 112 Kolizja na Karola Miarki Inwestycje Wodnik ma pieniądze na odbudowę oczyszczalni Aktualności Szybkie zdjęcia bez wychodzenia z urzędu Kilometry KD Retro wraca na trasę Jelenia Góra – Karpacz Wiadomości z miasta Prezydent Jeleniej Góry z wotum zaufania i absolutorium Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły
reklamy

Dziś premiera “Fotografa” z udziałem Marty Łąckiej [FOTO]

Audio

Czytaj na głos

Autor: Manu 2 min czytania

Dzisiaj (9.01, w piątek) o godz. 18.00 w kinie “Lot” będzie miała miejsce ogólnopolska premiera filmu “Fotograf” w reżyserii Waldemara Krzystka. W obsadzie znalazła się również Marta Łącka, jeleniogórska aktorka Teatru im. Cypriana Kamila Norwida. Film wyświetlany będzie do czwartku (15.01).

“Fotograf” opowiada historię seryjnego mordercy działającego we współczesnej Moskwie. Nieuchwytny sprawca zostawia na miejscu zbrodni, wzorem techników policyjnych, kartoniki z numerami. Śledczy trafiają na trop prowadzący do byłego garnizonu Armii Radzieckiej w Legnicy, do mrocznych wydarzeń z roku 1974, gdy jednym z transportów kolejowych do szpitala psychiatrycznego w Moskwie wywożony jest 7-letni chłopiec, który ma tam być zamknięty na zawsze. Grupa rosyjskich służb specjalnych, ścigając seryjnego mordercę, “Fotografa”, wykorzystuje jako przynętę młodą milicjantkę Nataszę (w tej roli Tatiana Arntgolts), jedyną osobę, która przeżyła spotkanie z “Fotografem” w sytuacji jego zagrożenia. Dlaczego darował jej życie? Skąd Natasza wie, że szukając “Fotografa”, musi jechać do Polski, do Legnicy? Natasza i oficer polskiej policji jako jedyni nie chcą zabić osaczonego “Fotografa”. Co łączy tych troje obcych sobie ludzi? Co łączy dramatyczną historię Legnicy z mroczną tajemnicą zniewolonych przez sowiecki system umysłów?

“Fotograf” zdobył nominację do nagrody Konkursu Głównego 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Realizowany był od kwietnia do maja 2013 r. w miejskich plenerach przede wszystkim w Legnicy, gdzie sceny kręcono na placu Słowiańskim, w Rynku, pod Ratuszem, w wydziale spraw obywatelskich UM, na legnickich ulicach, w obiektach użyteczności publicznej, Letia Business Center i mieszkaniach Tarninowa. Legnica wsparła realizację filmu pomocą rzeczową oraz finansową. W filmie grają polscy i rosyjscy aktorzy: Sonia Bohosiewicz, Agata Buzek, Tomasz Kot, Adam Woronowicz, Karol Kadłubiec, Tatiana Arntgolts, Alexandr Baluev, Andrei Kostash, Alena Babenko, Marat Basharov, Nodar Dzhanelidze, Aleksey Gorbunov i Victor Demertash. Autorem zdjęć jest Arkadiusz Tomiak, scenografii – Dorota Dąbrowska, muzyki – Maciej Zieliński, montażu – Marek “Mulny” Mulica.rn rnW “Fotografie” w niewielkiej roli żony Zygmunta wystąpiła Marta Łącka, znana jeleniogórska aktorka teatralna, od roku 1980 zawiązana z Teatrem im. Norwida. Po raz pierwszy na jeleniogórskiej scenie pojawiła się w roli Szanownej Pani w “Opowieściach Lasku Wiedeńskiego” Ödöna von Horvátha w reż. Włodzimierza Nurkowskiego (1981). W teatrze przeobrażała się i wcielała w ponad 70 ról – od klasycznych, od Antyku przez Szekspira, do współczesnego repertuaru teatralnego polskiego i światowego. W swoim repertuarze ma także monodram “Jasiek” Andrzeja Maleszki (2000) pod opieką artystyczną Aliny Obidniak. Grała w spektaklach wielu uznanych reżyserów: od Krystiana Lupy, Stefanii Domańskiej, Adama Hanuszkiewicza, Tomasza Koniny, Waldemara Krzystka, Marka Oliwy, Krzysztofa Pankiewicza, Jana Szurmieja, Krzysztofa Rogoża, Roberta Skolmowskiego, Jerzego Zonia, przez Piotra Łazarkiewicza, aż do Krzysztofa Rekowskiego. W 1986 r. została uhonorowana Srebrną Iglicą. W 2012 r. została uhonorowana tytułem “Zasłużona dla miasta Jeleniej Góry”. Aktualnie aktorkę można zobaczyć w roli Mr. Jonesa - człowieka prezydenta w sztuce “Koniec świata w Deer's Hill City” Marii Wojtyszko w reż. Jakuba Krofty (16-17 stycznia o godz. 19.00 i 18 stycznia o godz. 17.00).

Warto dodać, że Waldemar Krzystek, reżyser i współscenarzysta (wraz z Krzysztofem Kopką) “Fotografa”, w 2001 r. w Teatrze im. Norwida reżyserował jednoaktówkę “Hauptmann” Jerzego Łukosza z tytułową rolą Zygmunta Bielawskiego, który na początku lat 90. był dyrektorem jeleniogórskiego teatru.

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Kosmetolog K/M w 5* hotelu (możliwe zakwaterowanie) Platinum Mountain Hotel & SPA to ekskluzywny Resort położony w malowniczej, górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Na kompleks składa się luksu… Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Handlowiec z Niemieckim Firma schody Gaździcki poszukuje osobę na stanowisko przedstawiciel Handlowy do obsługi klientów na terenie Niemiec, więcej informacji ; rekrutacj… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Kucharz bankietowy w 5* resorcie Platinum Mountain Hotel & SPA to ekskluzywny Resort położony w malowniczej, górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Na kompleks składa się luksu…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka