Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5769
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzika spalarnia śmieci przy Wrocławskiej

Środa, 23 kwietnia 2014, 10:15
Aktualizacja: 10:22
Autor: SM/ Angela
Jelenia Góra: Dzika spalarnia śmieci przy Wrocławskiej
Fot. SM
Zgłoszenie o palących się oponach przy ulicy Wrocławskiej w Jeleniej Górze otrzymał wczoraj (22.04.) około godziny 17.00 dyżurny Straży Miejskiej. Na miejsce niezwłocznie pojechał patrol. – Problemu ze zlokalizowaniem miejsca zdarzenia nie było. Ponad dwumetrowy płomień i kłęby czarnego, gryzącego dymu było widać z daleka – mówi Artur Wilimek, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Na miejscu strażnicy zastali sprawcę – 50-letniego mieszkańca ulicy Wrocławskiej.

- Strażników zaskoczyło nie tylko to, co on podpalił, ale również samo tłumaczenie czynu. Mężczyzna oświadczył, że podpalił opony i inne odpady, ponieważ porządkował posesję i nie wiedział, że zabronione jest spalanie śmieci – dodaje A. Wilimek.

Strażnicy ukarali 50-latka mandatem karnym, którego mężczyzna nie przyjął. Teraz sprawa znajdzie finał w sądzie. Płonące śmieci mężczyzna sam ugasił w obecności strażników.

Podobne zdarzenie miało miejsce na tej samej ulicy dwa miesiące temu. Wtedy lokatorzy sąsiednich budynków palili tu plastikowy rowerek, papę i odpady komunalne. Za takie działanie straż miejska może nałożyć mandat w wysokości do 500 zł, a sąd nawet do 5 tys. zł kary.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group