Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4980
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dzika przyroda w kadrach mistrzów

Niedziela, 6 czerwca 2010, 8:36
Aktualizacja: 8:38
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Dzika przyroda w kadrach mistrzów
Fot. Materiały promocyjne
W poniedziałek (7 czerwca) w Muzeum Przyrodniczym odbędzie się wernisaż ekspozycji prac laureatów dorocznego konkursu fotograficznego Wildlife Photographer of the Year 2009, organizowanego od 1964 r. przez BBC Wildlife Magazine i Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

To najbardziej ceniony i największy w świecie konkurs fotografii dzikiej przyrody. Na ubiegłoroczną edycję zgłoszono ponad 43 tysiące zdjęć, wykonanych przez ponad trzy tysiące siedemset fotografów z 94 krajów.
Wystawę tworzą prace nagrodzone i wyróżnione w kilkunastu kategoriach. Po raz drugi są na niej trzy zdjęcia z Polski. Ósmy rok z rzędu wystawa wpisuje nasz kraj na listę kilkudziesięciu państw na wszystkich kontynentach, gdzie już od wielu lat rokrocznie ogląda ją ponad milion osób, z czego w Polsce ok. 70 tys.

Podobnie jak w latach poprzednich wystawa trafi w 2010 r. do 12 miast. Jelenia Góra znalazła się na trasie ekspozycji po: Wschowie, Koszalinie, Szczecinie, Bielsku-Białej i Bytomiu. Później wystawa trafi do: Zakopanego, Białowieży, Bydgoszczy, Warszawy, Wrocławia i Kalisza.

Areną jeleniogórskich wystaw „Fotografia dzikiej przyrody” bywały do tej pory bywały także inne jednostki kultury, choćby Biuro Wystaw Artystycznych. Wszystko z braku miejsca w Muzeum Przyrodniczym, najwłaściwszym miejscu do pokazania zdjęć o wspomnianej tematyce. Tym razem wystawa w całości znajduje się w Pawilonie Norweskim. Stało się to możliwe po aranżacji pomieszczenia ze stałą wystawą ptaków.

Patronat Honorowy nad wystawą w Polsce objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Środowiska. Organizatorem tourne wystawy po Polsce jest Agencja Zegart. Partnerami wystawy w Polsce są: Fundacja Ekologiczna ARKA oraz Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie. W Jeleniej Górze patronem medialnym imprezy jest portal i tygodnik „Jelonka.com”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group