Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 1984
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dziewczynka potrącona na pasach

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 31 października 2007, 16:23
Aktualizacja: 17:53
Autor: carioca
Znów wypadek na ulicy Wolności. Przy pawilonie Marex kierowca wjechał w dziecko.

Dziewczynka przechodziła prawidłowo przez jezdnię. Przejście należy do jednego z bardziej niebezpiecznych w ciągu najdłuższej ulicy w mieście. Kierowcy rozpędzają się i rzadko zwalaniają przed "zebrą".

Tak też uczynił sprawca, który potrącił dziecko. Na szczęście poszkodowanej nic poważnego się nie stało, ale pozostanie na obserwacji w szpitalu.

Liczba wypadków i kolizji z udziałem pieszych spadła po zainstalowaniu w ciągu ulicy Wolności sygnalizacji świetlnej włączanej przez pieszych. Nie znaczy to jednak, że nie ma zagrożenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~Wszechwiedzący 31-10-2007 17:56
Dziewczynka przechodziła prawidłowo przez jezdnię. [...]Jeszcze nie wiadomo, czy dziecko wtargnęło na jezdnię i kierowca nie zdążył zahamować, czy też sprawca jechał za szybko. To jak nie wiadomo to skąd stwierdzenie, że przechodziła prawidłowo?
~keegan 31-10-2007 18:52
Pisalem o tym przy okazji kontroli jeleniogórskiej drogówki pod katem ruchu pieszych. Trzeba zdecydowanie przyjrzeć się jeleniogórskim kierowcom. Auto które zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych gdy dochodzi do niego pieszy to w naszym mieści cud. A to jest wymuszenie puierwszeństwa które ma pieszy i jest na to odpowiedni taryfikator
~emp 31-10-2007 19:24
To przejście zbiera żniwa od dziesiątek lat. Światła przy przychodni jeszcze pogorszyły sprawę, bo akurat jadacy w kierunku Cieplic ,,rozpedzaja się" przy tym przejściu. Okoliczni mieszkańcy ,,wyćwiczeni" juz sa w unikach, ,,cofkach" itp... W tym miejscu , nie powinno być przejścia, chyba , że z sygnalizacją swietlną. A swoją drogą, to od PKS-u do Urzędu Skarbowego, jakoś policji nigdy nie widać. Polecam ,,radarowcom" róg Tkackiej i Wolności. Np. przed 8-mą rano......
~Do keegan 31-10-2007 21:55
Wg. Ciebie ktoś kto nie zatrzymuje się przed przejściem gdy dochodzi do niego pieszy łamie przepisy ruchu drogowego? Ile dałeś w łapę za prawko?
~Iza 31-10-2007 23:35
Obok przepisów istnieje jeszcze dobre wychowanie. Każdy Europejczyk zatrzyma się przed pasami, przy których ktos stoi, każdy Polak będzie pyszczył, że pieszy nie mial prawa wejść na pasy, bo pan hrabia jechał. I to jest cała różnica kulturowa między Wschodem a Zachodem.
~ona 1-11-2007 2:02
Co do zatrzymywania to jeszcz nie jest tak źle, ALE NAJGORSZE JEST JAK JEDNO AUTO USTĄPI PRZEJŚCIA A JADĄCE ZA NIM WYPRZEDZA. byłam świadkiem kilku takich sytuacji na przejściu koło mojego domu w ciągu jednego dnia!!!!
~Sobieszowianin 1-11-2007 8:13
Całe szczęście, że dziewczynce nic się nie stało. Wobec kierowcy, który był sprawcą w tym zajściu zastosowano jakieś środki zapobiegawcze w stosunku do tego, co on uczynił? Zabrano mu prawo jazdy? A może dostał tylko upomnienie lub mandat 150 zł?
~do "Sobieszowianin" 1-11-2007 11:50
Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
~_rymcycymcy____ 1-11-2007 23:19
Dlaczego zablokowano mój nick ? Czy regulamin zabrania używania mojego nicku ??? :))) sprawdzimy TEJO
~Do Iza 2-11-2007 0:11
Jedz do Anglii i zobacz czy pieszy ma pierwszenstwo.Pieszy grzecznie stoi i czeka az auta przejada.
~Świadek naoczny 2-11-2007 9:50
Tak się składa, że dziecko przechodziło prawidłowo. Wina kierowcy nie podlega dyskusji. Jechałem z przeciwnego kierunku i widziałem to dziecko praktycznie od wyjechania za US. Natomiast kierujący po pierwsze jechał za szybko, po drugie zgarnął dzieciaka praktycznie z wysepki. Brak wyobraźni, brak rozumu. Co prawda dwupasmowa jezdnia i wysepka pozwalają traktować to i inne przejścia na Wolności jako odrębne, nie zmienia to jednak faktu, że należy zachować szczególną ostrożność na tej ulicy. Szczególnie, że słupki ze znakami nakazu kierunku jazdy idealnie zasłaniają stojącego na wysepce pieszego. Uważajcie też na "ułanów" wyprzedzających na trzeciego, czy nawet piątego. Pozdrawiam kierowcę szarego BMW3. Kiedyś chłopcze nie zdążysz i przywalisz w coś. A blondyna na prawym siedzieniu rozumu ci nie dodaje, wręcz przeciwnie. Do keegana- to raczej ty dałeś łapówkę za prawko. Poczytaj kodeks. Kierowca zbliżając się do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność- żebyś za dużo nie musiał kombinować- powienien ZWOLNIĆ i zachować taką prędkośc, aby mógł się zatrzymać w razie pojawienia sie pieszego. Czujesz subtelną różnicę- w razie pojawienia się. Nie trzeba być mistrzem intelektu, żeby wydedukować, iż pieszy idący w kierunku przejścia chce z niego skorzystać. Aczkolwiek dla studentów i uczniów Ekonomicznej przejście dla pieszych jest najlepszym miejscem na wymianę uwag i rozmowy. Szkoda że w tej szkole nie uczą zasad ruchu drogowego. Przydałoby sie. Może wtedy więcej z nich przezyje w dobrym zdrowiu.
~rymcycymcy____ 2-11-2007 13:04
Też uważam, że kierowca potrącający dziecko jest bardzo zły. Nawet jeśli dziecko wbiegnie niespodziewanie, to potępienie kierowcy zawsze będzie spełniało oczekiwania społeczne. Wszelkie odmienne wypowiedzi należy więc usuwać jako niezgodne z regulaminem.
~Herr.G. 2-11-2007 17:03
Niewątpliwie wiadomość o tym wypadku, która została zamieszczona w tym coraz bardziej żałosnym serwisie internetowym (powód wyjaśnię na końcu), jest straszna... Szybkiego powrotu do zdrowia dla poszkodowanej. ---- Do Pana "~Świadek naoczny": chciałbym zgłosić Pańska wypowiedź do moderacji ze względu na obraźliwą treść owej wypowiedzi i widoczną chęć pomówienia, ale nie mogę, ponieważ nie jestem zarejestrowany na portalu z powodów opisanych na końcu. Pańska treść sugerująca, że ktoś (może to byłem ja) ma mniej rozumu w odniesieniu do jakiejkolwiek wymyślonej przez Pana skali jest obraźliwa. Tym bardziej obraźliwe jest również pomawianie, że ktoś komuś wręczył łapówkę, co w Pana rozumieniu oznacza kupienie sobie prawa jazdy. Słowa pisane przez Pana zostały w sposób oczywisty skierowane do jednego z uczestników owej dysputy jak i do osoby, która przypadkiem może czytać ową wypowiedź, np. ja, gdyż posiadam szare BMW3 i jakiś czas temu jechałem z blondynką na prawym siedzeniu, jednakże nie przypominam sobie sytuacji, w której mógłbym, w jakimkolwiek miejscu wyprzedzać na "trzeciego", a co dopiero "piątego" (!!!) Mogę czuć się obrażony, wydaje mi się, że "Do Keegan" również. Mam nadzieje, że redakcja zareaguje teraz bardziej w interesie czytelnika niż we własnym. Nie pisałbym tego gdyby nie seria kilku bezpodstawnie skasowanych wypowiedzi (np. rymcycymcy). Skoro ma być drobiazgowo to niech tak będzie. ---- Szanowna redakcjo! Od prawie trzech miesięcy usiłuję zarejestrować się na waszym forum, a obecnie na portalu – bez efektu! Nic nie dało również bezpośrednie pisanie do administracji forum z prośbą o wyjaśnienia i pomoc w rejestracji – bez odpowiedzi. Pozdrawiam.
~horus 7-11-2007 20:07
pierwszego listopada dodałem tu swój komentarz był na temat i bez wulgaryzmów dlaczego nie został dodany??????? <br> <br> <i> Szczerze pisząc nie pamiętam Pana komentarza, proszę go napisać jeszcze raz - pozdrawiam - TEJO </i>
~Do Do Iza 7-02-2009 4:29
Jestem w Anglii i kierowcy zatrzymują samochody ZANIM pieszy wejdzie na przejści

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group