Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 5341
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Dziewczynka matką

Czwartek, 16 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 22:57
Autor: konrad
W szpitalu wojewódzkim 12-letnia Cyganka urodziła martwe dziecko. Lekarze stwierdzili poważną wadę genetyczną u noworodka. Sprawą zajęła się prokuratura, gdyż kontakty seksualne z nieletnimi poniżej 15 roku życia są karalne w każdym przypadku.

Jak się nieoficjanie dowiedzieliśmy, o ojcostwo podejrzewani są najbliżsi dziewczynki. Ona sama odmawia konsekwentnie udzielenia informacji, z kim współżyła i kogo podejrzewa o ojcostwo.

Każde śledztwo dotyczące Cyganów jest wyjątkowo trudne, gdyż panujący w tej społeczności nakaz nieujawniania obcym spraw dziejących się w cygańskich rodzinach często uniemożliwia skuteczne dochodzenie prawdy. Również rodzice dziewczynki nie chcą udzielać żadnych informacji.

Poród odbierany od 12 latki był również wstrząsem dla pracowników szpitala. Osoba w tym wieku rodziła w lecznicy po raz pierwszy. Również lekarze, którzy odbierali dziecko, mówili, że nie spotkali się z takim przypadkiem.

Problemem jest też cygańska obyczajowość. Romowie twierdzą, że młode nastolatki za zdolne do zamążpójscia. Ślubu udziela miejscowy król i od tego momentu np. 25-latek i 12 latka uważani są za małżonków i mają prawo do współżycia. Chociaż polskie prawo uważa to za niedopuszczalne, osoby narodowości romskiej twierdzą, że ich obyczaje są ważniejsze od prawa krajowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group