• Sobota, 25 stycznia 2020
  • Godz. 17:26
  • Imieniny: Elwiry, Miłosza, Pawła
  • Czytających: 5737
  • Zalogowanych: 7
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Dziewczynka matką

Wiadomości: Dolny Śląsk
Czwartek, 16 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 22:57
Autor: konrad
W szpitalu wojewódzkim 12-letnia Cyganka urodziła martwe dziecko. Lekarze stwierdzili poważną wadę genetyczną u noworodka. Sprawą zajęła się prokuratura, gdyż kontakty seksualne z nieletnimi poniżej 15 roku życia są karalne w każdym przypadku.

Jak się nieoficjanie dowiedzieliśmy, o ojcostwo podejrzewani są najbliżsi dziewczynki. Ona sama odmawia konsekwentnie udzielenia informacji, z kim współżyła i kogo podejrzewa o ojcostwo.

Każde śledztwo dotyczące Cyganów jest wyjątkowo trudne, gdyż panujący w tej społeczności nakaz nieujawniania obcym spraw dziejących się w cygańskich rodzinach często uniemożliwia skuteczne dochodzenie prawdy. Również rodzice dziewczynki nie chcą udzielać żadnych informacji.

Poród odbierany od 12 latki był również wstrząsem dla pracowników szpitala. Osoba w tym wieku rodziła w lecznicy po raz pierwszy. Również lekarze, którzy odbierali dziecko, mówili, że nie spotkali się z takim przypadkiem.

Problemem jest też cygańska obyczajowość. Romowie twierdzą, że młode nastolatki za zdolne do zamążpójscia. Ślubu udziela miejscowy król i od tego momentu np. 25-latek i 12 latka uważani są za małżonków i mają prawo do współżycia. Chociaż polskie prawo uważa to za niedopuszczalne, osoby narodowości romskiej twierdzą, że ich obyczaje są ważniejsze od prawa krajowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Natalka15_Mysłakowice 18-02-2006 15:55
To co wydarzyło się moim zdaniem jest karalne...jeśli to dziecko nie jest w stanie przyznać się do tego z kim współrzyła..to rodzice powinni odpowiedzieć za jej zachowanie! Według mnie to że ta młoda 12-nastolatka zaszła w ciąże jest winą przedewszytskim rodziców, ponieważ nie dopilnowali córki!!!
~lelek26 21-02-2006 20:32
ty głupia dziewczyno -nie czytałaś artykułu?Nie zrozumiałaś że u nich takie panują obyczaje , że rodzice się na to zgadzają i dla nich ciąża tej dziewczynki to nie jest żaden problem? Naucz się czytać ze zrozumieniem, a później pisz komentarze!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group