Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 3732
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dziesięć godzin obrad i uchwalenie budżetu. Po sesji w UM

Czwartek, 29 grudnia 2011, 10:46
Aktualizacja: Piątek, 30 grudnia 2011, 10:11
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Dziesięć godzin obrad i uchwalenie budżetu. Po sesji w UM
Fot. Agrafka
Uchwalenie budżetu na rok 2012 to wynik prawie dziesięciogodzinnej sesji rady miejskiej, która odbyła się wczoraj w ratuszu. – Ambitny, rozwojowy, a przy tym dostosowany do nadchodzącego kryzysu – tak nowy plan finansowy określił prezydent Marcin Zawiła.

Podczas pierwszej części wczorajszej sesji w Urzędzie Miasta w Jeleniej Górze Rada Miejska zajmowała się uchwałami okołobudżetowymi, w tym utworzeniem żłobka miejskiego zamiast dotychczasowego oddziału żłobkowego, przyjęciem nowych stawek opłat za przedszkola oraz żłobki, ustaleniem wysokości dopłat do lokali komunalnych jak również miejskim programem przeciwdziałania alkoholizmowi.

Po przerwie prezydent miasta Marcin Zawiła przedstawił główne punkty projektu miejskiego budżetu na rok 2012. W swoim wystąpieniu podkreślił, że nowy plan finansowy jest ambitny, rozwojowy dla Jeleniej Góry a przy tym dostosowany do nadchodzącego kryzysu. W sumie na inwestycje przeznaczono ponad 146 mln złotych. Uchwałę budżetową poparli radni PO RP, Razem dla Jeleniej Góry i SLD. PiS głosowało przeciw.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group