Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5958
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzień Seniora dla niewidomych i niedowidzących seniorów

Czwartek, 25 sierpnia 2016, 10:03
Aktualizacja: Piątek, 26 sierpnia 2016, 7:46
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Dzień Seniora dla niewidomych i niedowidzących seniorów
Fot. Przemek Kaczałko
Seniorzy zrzeszeni w Polskim Związku Niewidomych – Koło w Jeleniej Górze, spotkali się wczoraj (24.08) w Hotelu Europa na uroczystym obiedzie, gdzie mieli szansę na integrację, poznanie nowego zarządu związku oraz zabawę.

- Za seniora w naszym związku uważane są osoby po 75. roku życia. Są to osoby, które często nie uczestniczą w naszych spotkaniach, dlatego próbujemy ich zintegrować, wyciągnąć z domu – powiedziała Iwona Tymiuk, prezes Polskiego Związku Niewidomych – Koła w Jeleniej Górze. W stowarzyszeniu jest ok. 170 seniorów,. Dzięki spotkaniu w Hotelu Europa była okazja, by obejrzeć i skomentować stare zdjęcia z udziałem członków Koła, powspominać, posłuchać muzyki z lat 40. i 50. i potańczyć. Był też uroczysty obiad.

Doświadczeni członkowie PZN przyznają, że z nadzieją patrzą na działania nowego zarządu. - Należę do związku niewidomych ponad 20 lat. Ostatnio nie jest tak, jak było kiedyś, częściej były takie spotkania, ale jest nowy zarząd i jest nadzieja, że będzie dobrze – przyznał Edward Łuc, licząc na częstsze spotkania i wycieczki organizowane przez PZN.

Chcemy organizować więcej atrakcji, spotkań integracyjnych. Chcemy, aby ludzie niewidzący i niedowidzący przestali siedzieć w domu, zaczęli się integrować i pokazywać na zewnątrz – powiedział Tomasz Żylewicz, zastępca prezesa zapowiadając jednocześnie spartakiadę, która odbędzie w październiku. - Dzisiejsza uroczystość to ukłon dla naszych seniorów. Wiadomo, że w tym wieku nie będą już brali udziału we wszystkich atrakcjach, które organizujemy, więc chcemy przynajmniej takie spotkania dla nich organizować – dodał przedstawiciel młodego pokolenia PZN, T. Żylewicz.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group