Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 11342
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzień otwarty w Liceum Społecznym STO – 16 maja (czwartek)

Środa, 15 maja 2019, 13:13
Aktualizacja: Czwartek, 16 maja 2019, 17:35
Autor: TS
Jelenia Góra: Dzień otwarty w Liceum Społecznym STO – 16 maja (czwartek)
Fot. TS
LICEUM SPOŁECZNE STO W JELENIEJ GÓRZE – klimatyczna szkoła, rodzinna atmosfera, indywidualne podejście, solidna edukacja i mądre wychowanie – powstało, aby edukować odpowiedzialnie.

Liceum STO – jest otwarte na młodzież, która chce być sobą, działać kreatywnie, mieć prawo do błędów, odkrywać swoje możliwości, pielęgnować swoją spontaniczność, wzmacniać poczucie wartości, rozwiązywać realne problemy, rozwijać krytyczne myślenie, angażować się w akcje społeczne i świadomie dokonywać wyborów.

Szukamy uczniów, którzy mają lub zamierzają wyrobić w sobie przekonanie o potrzebie współtworzenia warunków w jakich żyją. Dla których podporządkowanie i przymus dostosowania to często krępujący gorset. Dla których szkoła to miejsce prorozwojowe, w której współpraca i zaufanie to niezbędne warunki do budowania wiedzy, rozwoju kompetencji i kształtowania postaw.

W związku z tym zapraszamy w czwartek 16 maja 2019 r., na godz. 12:00 na DZIEŃ OTWARTY w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO. Zapraszamy na prezentację naszej edukacyjnej oferty. Zamierzamy utworzyć w roku szkolnym 2019/2020 trzy klasy licealne. Stworzyliśmy możliwość podjęcia nauki w jednym oddziale liceum po gimnazjum oraz dwóch oddziałach po szkole podstawowej. Absolwentów gimnazjum oraz szkoły podstawowej zapraszamy do klasy humanistyczno-ekologicznej z rozszerzonym językiem angielskim. To oznacza, że w zakresie rozszerzonym nauczanymi w tych klasach przedmiotami będą: język polski, język angielski oraz biologia. Dodajmy, że język angielski jest realizowany jako rozszerzony we wszystkich klasach w naszej szkole - od początku pierwszego etapu edukacyjnego. Dodatkowo, dla absolwentów szkoły podstawowej uruchamiamy również klasę matematyczno-biologiczną z rozszerzonym językiem angielskim. Wszystkim licealistom proponujemy zajęcia dodatkowe z języka hiszpańskiego oraz programowania. Co ważne - nauka w liceum odbywać się będzie w dwunastoosobowych oddziałach. I mamy nadzieję, że zaproponowane czesne będzie przyjęte jako uczciwa cena za solidną i atrakcyjną ofertę.

UWAGA!!! Do naszej szkoły nie ma zapisów w formie elektronicznej. W tej sprawie prosimy o bezpośredni kontakt z seketariatem szkoły przy ul. Bronka Czecha 1a. w Jeleniej Górze. Potrzebne informacje możecie Państwo uzyskać również pod numerami telefonów 504-137-809, 504-136-809 lub pod adresem naszej internetowej strony http://szkola-spoleczna.pl.

Zapraszamy jednocześnie do naszej Społecznej Szkoły Podstawowej. Mamy wolne miejsca w wybranych klasach. Szczególnie zachęcamy do zapoznania się z pomysłem na edukację najmłodszych uczniów. Klasa Odkrywców jest zaproszeniem do edukacyjnej podróży dla kandydatów do klasy I Szkoły Podstawowej STO w Jeleniej Górze. Zamierzamy w niej nauczać korzystając m. in. z elementów metody Montessori, nauczania blokowego i projektowego – tworząc Małym Podróżnikom szansę spokojnego i harmonijnego rozwoju kluczowych umiejętności i zainteresowań.

Dbamy o solidne przygotowanie przedmiotowe, rozszerzone zajęcia językowe na wysokim poziomie, organizację zajęć wyrównawczych z języka angielskiego dla uczniów, którzy realizowali język niemiecki jako wiodący, naukę w mało licznych klasach (12 uczniów), współpracę z Centrum Edukacji Ekologicznej i (w bliskiej przyszłości) Centrum Edukacyjno-Przyrodniczym Karkonoskiego Parku Narodowego w Pałacu Sobieszów, rozwijamy zainteresowania w trakcie ciekawych zajęć pozalekcyjnych, zaangażowanie w akcje społeczne i projekty proekologiczne, tworzymy możliwość rozwijania zainteresowań sportowych, aktywność w kole teatralnym, białe i zielone szkoły, stypendia dla uczniów.

Zgodnie z dewizą Społecznego Towarzystwa Oświatowego jesteśmy małą szkołą, wtopioną w lokalną społeczność, kierowaną przez rodziców. Szkołą wychowującą twórczo, zachęcającą do zdobywania wiedzy i rozwijającą osobowość ucznia. A co bardzo ważne, jesteśmy Szkołą, której kształt zależy od tworzących ją ludzi: uczniów, rodziców i nauczycieli.

Zapraszamy do współtworzenia Naszej Szkoły. Odwiedźcie nas - możemy być właśnie tą szkołą, której szukacie - szkołą w zieleni Karkonoskiego Parku, szkołą z wyjątkowym klimatem, szkołą bezpieczną i na lata. Przyjdźcie i też zostańcie z nami :)

Zapraszam serdecznie w imieniu całej społeczności szkolnej - Ireneusz Bochno, dyrektor

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
260
Jest nowy
8%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
17%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
18 zł za godzinę ślizgania
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group