Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 3304
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Dzień otwarty dla gimnazjalistów w Piechowicach

Poniedziałek, 16 maja 2016, 8:06
Aktualizacja: 8:09
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Piechowice: Dzień otwarty dla gimnazjalistów w Piechowicach
Fot. Archiwum Szkoły
W środę (18.05) w godz. 13.00–16.00 Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach otworzy swoje drzwi dla gimnazjalistów. Zaprezentowany zostanie zarówno dorobek szkoły, jak i kierunki kształcenia, w tym dwie nowości: w technikum klasę informatyczną o profilu e–sportowym i w liceum profil dziennikarstwo muzyczne.

- Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach to szkoła z wieloletnią tradycją, w której łączymy doświadczenie z poszukiwaniem nowych wyzwań edukacyjnych – zapewnia dyrekcja szkoły. - Staramy się, aby nasza oferta edukacyjna była atrakcyjna i dostosowana do dynamicznie zmieniających się potrzeb rynku pracy. Nasza szkoła otrzymała Srebrną Odznakę w Ogólnopolskim Rankingu Techników 2016 (ranking Perspektyw) w kategorii Techników zajmując 11 miejsce na Dolnym Śląsku. Stawiamy na kierunki i zawody przyszłościowe zarówno w Polsce jak i w całej Europie. Dlatego wprowadzamy nowe kierunki i specjalizacje. Obok programu obowiązkowego proponujemy zajęcia dodatkowe, odpowiadające zainteresowaniom młodych ludzi. W roku szkolnym 2016/2017 proponujemy uczniom dwa nowe kierunki kształcenia: w technikum klasę informatyczną o profilu e-sportowym i w liceum profil dziennikarstwo muzyczne – dodaje dyrekcja.

Oferta edukacyjna jest naprawdę szeroka. Do wyboru są: technik informatyk – klasa e-sportowa, technik informatyk - klasa wojskowa, technik elektryk – klasa wojskowa, technik mechatronik – klasa wojskowa, zasadnicza szkoła zawodowa (elektryk, elektromechanik), a także: Liceum Ogólnokształcące - klasa policyjna, klasa ratownictwa medycznego i klasa dziennikarstwa muzycznego (nowość).

W technikum informatycznym, elektrycznym i mechatronicznym obok przedmiotów kierunkowych, przygotowujących do egzaminów kwalifikacyjnych, odbywają się zajęcia dodatkowe. Szkoła proponuje uczniom dwa profile:
• Wojskowy - uczniowie mają dodatkowe zajęcia: trening strzelecki na szkolnej strzelnicy, ćwiczenia walki wręcz, wyjazdowe zgrupowania kondycyjne, sportowo-obronne na poligonie w Bolesławcu oraz terenoznawstwo
• E-sport z projektowaniem i programowaniem gier komputerowych – uczniowie uczestniczą w zajęciach z trenerem e-sportowym, lekcjach poświęconych projektowaniu świata gry, postaci, fabuły, rozwijaniu zdolności indywidualnych oraz umiejętności pracy w grupie.

W Liceum Ogólnokształcącym uczniowie zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i planami na przyszłość mają do wyboru trzy kierunki:
• Klasa policyjna – przedmioty rozszerzone to wiedza o społeczeństwie, biologia lub geografia. Uczniowie uczestniczą w zajęciach języka migowego, ćwiczeniach samoobrony, poznają prawne aspekty organizacji życia społecznego i zasady bezpieczeństwa publicznego, biorą udział w zgrupowaniach kondycyjnych i sportowo-obronnych. Po ukończeniu klasy policyjnej uczniowie otrzymują certyfikat ukończenia szkolenia ogólnopolicyjnego wydany przez Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze co uprawnia ich do otrzymania dwóch punktów dodatkowych przy rekrutacji do policji.
• Klasa ratownictwa medycznego – przedmiotem rozszerzonym jest biologia. Dodatkowe przedmioty to: elementy ratownictwa medycznego, elementy chemii w medycynie, język migowy, samoobrona. Uczniowie wyjeżdżają również na zimowe i letnie zgrupowania kondycyjne
• Klasa dziennikarstwa muzycznego - podczas zajęć warsztatowych uczniowie nauczą się: sklejania utworów, technik scratchu, technik samplowania na profesjonalnym sprzęcie, tworzenia własnych bitów hiphopowych, obsługi profesjonalnego sprzętu prezentera muzycznego, pracy z mikrofonem, prezentacji własnych projektów na żywo na antenie radia.
• Zajęcia z dziennikarstwa muzycznego prowadzić będzie profesjonalny prezenter – dziennikarz Muzycznego Radia.

- Zachęcamy do zaglądania na naszą stronę internetową www.zstil.pl, gdzie znaleźć można więcej informacji oraz zdjęcia i filmiki z życia szkoły, uroczystości, wyjazdów treningowych i zawodów sportowych – dodaje dyrekcja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group