Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 4459
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzień Edukacji w Ekonomie

Niedziela, 14 października 2018, 7:28
Aktualizacja: Poniedziałek, 15 października 2018, 7:04
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Dzień Edukacji w Ekonomie
Fot. Przemek Kaczałko
Zespół Szkół Ekonomiczno–Turystycznych miał zaszczyt być gospodarzem uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą zjechali nauczyciele i dyrektorzy z placówek byłego województwa jeleniogórskiego. Odznaczenia i wyróżnienia wręczali: wiceminister edukacji Marzena Machałek i dolnośląski kurator oświaty Roman Kowalczyk.
- To dla nas ogromna przyjemność gościć nadzwyczajne osoby. Dzień Edukacji Narodowej to jest moment, kiedy możemy refleksyjnie pomyśleć o swojej pracy - jej trudnościach i odpowiedzialności dla całego społeczeństwa, bo od nas wszystko się zaczyna - jaki będzie w przyszłości człowiek, pracownik, obywatel - powiedziała Joanna Marczewska, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych.

Uroczystość rozpoczęła się od występu Złotych Nutek - uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Jeleniej Górze. Następnie przyszedł czas na przywitanie gości, przemówienia oraz... specjalny występ (gitara i śpiew) kuratora oświaty Romana Kowalczyka.

Kulminacyjnym momentem wydarzenia było uroczyste wręczenie odznaczeń i wyróżnień nadanych przez Prezydenta RP oraz Komisję Edukacji Narodowej, które wręczała podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

- To wielka sprawa być nauczycielem, wspierać rozwój młodego człowieka, przygotowywać go do dorosłości. To wielka odpowiedzialność - mówiła Marzena Machałek.

Wśród wyróżnionych złotym medalem byli m.in. przedstawiciele jeleniogórskiej oświaty: Zbigniew Stępień - dyrektor Szkoły Podstawowej 15 i Bogumiła Lepieszo - dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 10.

- To cały czas ciężka praca z dziećmi, rodzicami, nauczycielami. Moja szkoła przechodziła przez ten czas wiele zmian - był zespół szkół, gimnazjum, a obecnie wracamy do pierwotnej nazwy, czyli szkoły podstawowej - powiedział Zbigniew Stępień, który w oświacie pracuje od ponad 30 lat, a funkcję dyrektora pełni od 28 lat. - To chwila refleksji, zadumy, że ten czas szybko przemija - dodał wyróżniony dyrektor szkoły z Sobieszowa.

Twoja reakcja na artykuł?

15
34%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
3
7%
Złości
24
55%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group