Wtorek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 1779
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzięki matematyce... poznali zabytki

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 25 maja 2012, 10:49
Aktualizacja: 11:28
Autor: Angela
Fot. Adrian Cichecki
Jak matematyka może pomóc w dotarciu do celu? O tym przekonało się wczoraj około 140 uczniów z sześciu jeleniogórskich szkół podstawowych, którzy wzięli udział w „Matematycznej wędrówce po Cieplicach”, konkursie zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 w Jeleniej Górze. Pierwsze miejsce zajęła „Dwójka”.

W konkursie udział wzięły całe klasy czwarte z szkół podstawowych nr 2, 3,6,7,13 i 15. Każda z nich miała do wykonania pięć zadań, które składały się na jeden cel – dotarcie w ciągu 150 minut z Parku Norweskiego do wskazanego miejsca w Cieplicach: Kościoła Jana Chrzciciela, Uzdrowiska Cieplice, Muzeum Przyrodniczego, Długiego Domu, Politechniki Wrocławskiej oraz cieplickich parków.

Uczniowie musieli m.in. wykazać się umiejętnością czytania mapy, znajomością cyfr rzymskich czy rozwiązywania działań matematycznych. Przy zabytkach czekali na nich wolontariusze z gimnazjum z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze, którzy opowiadali o historii i ciekawostkach tych miejsc. W drugiej części uczniowie przenieśli się do budynku Szkoły Podstawowej nr 6, gdzie czekały na nich zadania matematyczne.

- Pomysł stworzenia konkursu łączącego zadania matematyczne i przyrodnicze z rajdem pojawił się w wielu głowach.
Ostatecznie konkurs został dopracowany przeze mnie z pomocą nauczycieli matematyki i przyrody oraz doradcy metodycznego. Chcieliśmy by dzieci uczyły się bawiąc, dlatego udział w konkursie brały całe klasy wraz z wychowawcami. Była to pierwsza edycja konkursu, ale mamy nadzieję, że nie ostatnia – mówi Lilianna Wiska, pomysłodawczyni konkursu. – Dziękujemy wszystkim za ciepłe przyjęcie nas w terenie i udostępnienie nam wszystkich obiektów – dodaje.

Zwycięzcy, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze pojadą na wycieczkę do Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska oraz zwiedzą Kowarskie Sztolnie. Pozostałe drużyny otrzymały słodycze. II miejsce wywalczyła „Trójka”, a trzecie miejsce „Piętnastka”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 25-05-2012 16:18
akcja słuszna bo mało w naszym kraju ludzi uzdolnionych w kierunkach ścisłych jest mało natomiast literatów itp chrzaniącyc hże jest źle (przecież wiemy o tym) jest nadmiar
~jaaakiśktoś 25-05-2012 16:40
Świetne zdjęcia. Brawo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group