Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 10275
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dziecięcy plener receptą na radość

Środa, 10 czerwca 2009, 9:01
Aktualizacja: 9:03
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Dziecięcy plener receptą na radość
Fot. Archiwum
Ulicę ozdobioną rysunkami dzieci i ich śpiewy podziwiano wczoraj w Parku Zdrojowym. Odbył się bowiem II Plener Malarski pod hasłem „Wiosna w Cieplicach”, w którym wzięły udział jeleniogórskie przedszkola publiczne i niepubliczne.

Maluchy tryskały energią. Wielu z nich tańczyło i wygłupiało się z rówieśnikami, inni śpiewali i wtórowali kolegom z innych placówek, prezentujących się na scenie. Koncert najmłodszych jeleniogórzan w Muszli Koncertowej wypadł świetnie, a wiosna, jaką namalowali na ulicach, była niezwykle kolorowa i pełna różnych stworzeń, zarówno realnych, jak i bajkowych. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone pierwszym miejscem.

– Park Zdrojowy w Cieplicach ma w sobie wiele uroku, toteż wszystkie dzieci mogły zwiedzić to piękne miejsce, pobawić się przy dźwiękach muzyki, zaprezentować swoje talenty na scenie w Muszli Koncertowej, ale przede wszystkim namalować wiosnę, kolorową kredą, na alejkach parku. – mówi Bogumiła Lepieszo, dyrektor Przedszkola nr 10, które zorganizowało imprezę.

Obecny rok ogłoszono Rokiem Przedszkolaka, dlatego podczas uroczystości wręczono również wielu osobo dyplomy „Przyjaciel Przedszkola”.

II Plener Malarski odbył się pod patronatem prezydenta Jeleniej Góry, Marka Obrębalskiego. Uroczystość wspierali również: Stowarzyszenie Miłośników Cieplic, Szkoła Podstawowa nr 6, Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury, Jeleniogórski Klub Motocyklowy – Sfora, Teatr Zdrojowy, Policja oraz Straż Miejska.

Możemy się spodziewać, że po wakacjach odbędzie się III Plener Malarski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group