Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 2318
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzieci w Muflonie: Po co są gazety?

Poniedziałek, 8 lipca 2013, 6:53
Aktualizacja: Wtorek, 9 lipca 2013, 6:50
Autor: Mestra
Jelenia Góra: Dzieci w Muflonie: Po co są gazety?
Fot. Mestra
Scenkami z życia redakcji i pokazem filmowym zakończył się właśnie pierwszy turnus Letnich Warsztatów Sztuki Reporterskiej i Filmowej organizowanych przez MDK „Muflon”. Dzisiaj rozpoczyna się następny dziennikarski „turnus” i będzie kolejny. Można się zapisać.

Przez cały miniony tydzień dzieci z jeleniogórskich szkół podstawowych zamieniały się w dziennikarzy prasowych i zbierały informacje do własnoręcznie przygotowanych gazet – informacyjnej, sportowej i plotkarskiej. Aby zdobyć szlify dziennikarskie, odwiedziły redakcje: Jelonki.com oraz Gazety Wrocławskiej, gdzie dowiedziały się m.in. jak powstaje i funkcjonuje prasa czy jakie są najważniejsze gatunki publicystyczne. Młodzi dziennikarze wzięli również udział w filmie, w którym odpowiadali na pytanie: Co to jest gazeta i do czego służy.

Na finał uczestnicy warsztatów zaprosili swoich najbliższych na przygotowany specjalnie dla nich program artystyczny. Scena na sali widowiskowej MDK „Muflon” zamieniła się w prawdziwą redakcję. W tej scenerii uczestnicy warsztatów zaprezentowali swoje gazety oraz wykonali dramę „Jeden dzień z życia redakcji”.
Niespodzianką dla rodziców i opiekunów była również projekcja filmu.

Na zakończenie każdy uczestnik warsztatów otrzymał słodki prezent i pamiątkowy dyplom. – Cieszymy się, że nasze dziecko mogło tutaj być. Każdego wieczora nasza córka nie mogła się już doczekać, żeby znów przyjść do „Muflona” – mówili po zakończeniu występu zadowoleni rodzice.

Ci, którzy nie mają jeszcze planów wakacyjnych, mogą zapisać się na kolejne turnusy wyjątkowych warsztatów. Od dzisiaj (08.07) rozpoczyna się cykl zajęć reportażowych, podczas których dzieci nakręcą swój własny materiał filmowy. Kolejne turnusy: 15-19.07.2013 – Tu radio „Muflon”, 22-26.07.2013 – Kręcimy teledysk. Warsztaty trwają od godz. 9.00-15.00, koszt: 135 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group