Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6065
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzieci kochają pluszowe misie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 25 listopada 2008, 14:56
Aktualizacja: Środa, 26 listopada 2008, 8:28
Autor: TEJO/Mar
Święto Misia w Przedszkolu nr 4
Fot. Mar
W większości szkół i przedszkoli obchodzono dziś nietypowe i bardzo radosne święto: Międzynarodowy Dzień Misia Pluszowego. Najmłodsi przynieśli swoje przytulanki i kosztowały miodu, wśród dorosłych rozbudziła się nostalgia za beztroską dzieciństwa, a samo święto przyczyniło się też do dziecięcej integracji.

W Książnicy Karkonoskiej od samego rana „rządziły” dzieci z Niepublicznego Przedszkola nr 5. Placówka wraz ze Sceną Animacji Teatru Jeleniogórskiego postarała się, aby ten dzień szczególnie zapisał się w dziecięcej pamięci. Do najmłodszych wyszły „prawdziwe” misie, które grają w przedstawieniach. Dzieci poznały historię pluszowego misia, który ma klapnięte uszko, i wysłuchały bajek, które czytali im aktorzy TJ. Była też zabawa „Stary niedźwiedź mocno śpi”, rysowanie portretu misia na balonach oraz projekcja filmu „Miś Uszatek”.

W Szkole Podstawowej nr 8 Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia zorganizowała biblioteka przy udziale nauczycielek nauczania zintegrowanego. Do placówki zaproszono dzieci z Przedszkola nr 4. Każdy uczeń trzeciej klasy dostał pod opiekę jednego przedszkolaka i był dla niego „przewodnikiem” po misiowym świecie, ucząc się jednocześnie pomagania młodszym kolegom. Scenariusz obchodów przygotowała Anna Dyjak.

– Dzień Misia wpisany jest w akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Nie obyło się zatem bez czytania bajek – mówi Paulina Dzikowska ze szkolnej biblioteki. Przy wsparciu marketu Kaufland zorganizowano słodki poczęstunek. Najmłodsi wykonali także pacynki przedstawiające misie oraz wzięli udział w spektaklu, który przygotowali drugoklasiści z klasy Anny Całus.

Misiowe święto obchodzono także w Przedszkolu nr 4. Dzieci świętowały tam Dzień Misia już wcześniej, malunkami, które przygotowały z rodzicami. Taką pracę wykonała Ania, która razem z rodzicami namalowała swojego ulubieńca. Dzisiaj dzieci wysłuchały bajek z książki o Nowych Przygodach Misia Uszatka, próbowały misiowego miodu, a potem z pomocą uczennic zespołu szkół ekonomiczno-turystycznych, wspólnie malowały misie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~rodzic 25-11-2008 19:28
to prawda miś to jednak jedyny niepowtarzalny przyjaciel z dzieciństwa ,brawa dla szkoły nr 8 za zorganizowanie wspaniałej zabawy dla przedszkolakow z 4-ki,za profesjonalizm w organizacji dla Pani Pauliny Dzikowskiej.Było super miodkowo
~puszatek 25-11-2008 19:53
dzieciaki w Książnicy były zachwycone a \"misiom\" z TA ślicznie dziękujemy :)
~Ciepliczanin 25-11-2008 21:31
W Cieplickim Zaczarowanym Parasolu też się działo :-) Cała sterta milutkich pluszaków, do wyboru i dla dzieci i dla rodziców. Choć w domu liczba pluszaków przeogromna to córka przyniosła nowego "członka rodziny".
piipi 25-11-2008 23:42
...a Piipi takie naturalne z ..brzuszkiem.Te sa strasznie kochane !!.
~ 26-11-2008 7:07
Panie z Przedszkola nr 4 jak zwykle stanęły na wysokości zadania.Brawo i dziękujemy. Wdzięczny Rodzic
~Sabath 26-11-2008 22:41
fajnie i przyjemnie jest przytulić się do pluszowego misia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group