Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 6139
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Działo się w MDK

Niedziela, 17 lipca 2016, 8:41
Aktualizacja: 8:44
Autor: MDK
Jelenia Góra: Działo się  w MDK
Fot. MDK
W Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze w półkoloniach letnich udział wzięło 60 uczestników. O tym, w jakich zajęciach brali udział, już pisaliśmy, a teraz jest okazja, aby podsumować działalność placówki w roku szkolnym 2015/2016.

- W naszych pracowniach swoje talenty i zainteresowania plastyczne, wokalne, instrumentalne, taneczne, teatralne i sportowe rozwijają dzieci i młodzież z miasta Jelenia Góra i okolic. Uczestnicy chętnie poznają tajniki sztuki w pełnym tego słowa znaczeniu, a zdobyte umiejętności wykorzystują reprezentując naszą placówkę i Jelenią Górę na warsztatach i konkursach zdobywając przy tym wiele nagród i wyróżnień od miejskich po międzynarodowe – informują organizatorzy.

W bieżącym roku szkolnym dzieci i młodzież miały również okazję zaprezentować swoje umiejętności szerszej publiczności w Galerii Sudeckiej podczas Targów Zajęć Pozalekcyjnych w Pasażu Tesco w ramach akcji „Poznaj swojego sąsiada” , w trakcie przedstawień teatralnych „Podróż Do Świata Wierszy” i „Pinokio”, w Koncercie Charytatywnym dla Natalki, w V Chojnowskiej Jesieni z Muzyką Dawną, na I Festiwalu Muzyki Dawnej w Barwach Puszczy Noteckiej – Debogóra, w „Koncercie kolęd” w MDK w Świdnicy, na XXXVIII Festiwalu Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu, w „Majówce ze Zwierzakami”, na „Święcie Matki” w Cieplicach oraz na koncercie z okazji „Antoniady 2016”, w którym uczestniczyli również laureaci Miejskiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Przedszkoli. Podopieczni MDK uczestniczyli także w warsztatach wokalnych oraz koncercie w słynnym Amfiteatrze Opolskim w ramach II Ogólnopolskich Spotkań Artystycznych „Opole Artis”. Podczas imprez otwartych i koncertów uczestnicy pracowni gromadzili setki widzów zwracając uwagę swoim talentem, umiejętnościami i zaangażowaniem.

- Na co dzień staramy się również współpracować z przedszkolami, szkołami, placówkami kultury oraz innymi instytucjami angażując ich w naszą działalność i oferując im udział w konkursach i imprezach otwartych. Przykładem takiej współpracy była m.in. organizacja I Miejskiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Przedszkoli, w którym swoje umiejętności taneczne, wokalne i teatralne zaprezentowały dzieci z 9 publicznych i niepublicznych przedszkoli Jeleniej Góry. Nagrody w konkursach organizowanych przez MDK ufundowały m.in.: Filharmonia Dolnośląska, Książnica Karkonoska, Muzeum Karkonoskie, Teatr im. C.K. Norwida, Muzeum Przyrodnicze, Biuro Wystaw Artystycznych, Zdrojowy Teatr Animacji, Wydawnictwo „Ad Rem”. W bieżącym roku szkolnym mieliśmy okazję składać gratulacje 329 laureatom naszych konkursów plastycznych – ogólnopolskich „Wakacje”, ”Znam Swój Kraj - Dolnośląskie Perły Architektury”, dolnośląskiego „Pies i Kot – Nasi czworonożni przyjaciele” i powiatowych: ”Moja Pasja” „Symbole i Zwyczaje Bożnarodzeniowe - Kartka Świąteczna”, „Sporty Zimowe”,”Symbole i Zwyczaje Wielaknocne”, „Co Robi Ręka, Gdy głowa jest zajęta”, w których ogółem wzięło udział 2597 uczestników z 306 placówek . Tradycyjnie byliśmy współorganizatorami etapu powiatowego ogólnopolskiego konkursu pożarniczego „W trosce o nasze bezpieczeństwo” oraz spotkania laureatów 62 międzynarodowego konkursie „Europa w szkole”; śledziliśmy zmagania recytatorów ze szkół podstawowych z miasta i powiatu oraz uczniów gimnazjów w konkursie recytatorskim i poezji śpiewanej, organizowaliśmy eliminacje rejonowe kolejnej dziesiątej edycji Dolnośląskiego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. To tylko niektóre przykłady pracy i zaangażowania nauczycieli, Biura Organizacji Imprez oraz pozostałych pracowników MDK – mówi sprawozdanie z działalności.

- W nowym roku szkolnym 2016/2017 zapraszamy do nauki, rozwoju i zabawy starych znajomych i tych co nas jeszcze nie znają, zachęcamy też do udziału w naszych konkursach (aktualnie na wakacje proponujemy trzy konkursy plastyczne), koncertach, i imprezach otwartych, o których będziemy informować na naszej stronie www.mdkjelonek.pl oraz w lokalnych mediach – informują pracownicy MDK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group