Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5979
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Działania prewencyjne policji w autobusach MZK

Poniedziałek, 10 października 2016, 15:09
Aktualizacja: Środa, 12 października 2016, 8:14
Autor: MZK/Zeb
Jelenia Góra: Działania prewencyjne policji w autobusach MZK
Fot. Użyczone/MZK
Przez dwa dni policjanci prowadzili akcje prewencyjną w autobusach jeleniogórskiego MZK. W tym samym czasie w autobusach kontrolerzy sprawdzali podróżnym bilety.

- Głównym zadaniem policjantów była reakcja na zachowania społecznie uciążliwe i reagowanie na zagrożenia dla pasażerów - mówi Edyta Bagrowska, rzeczniczka jeleniogórskiej policji. - Wcześniej przeszkolili kierowców MZK, jak mają się zachowywać w przypadku zagrożenia terrorystycznego. Przypomnę, że niedawno w jednym z wrocławskich tramwajów pasażer pozostawił w reklamówce bombę domowej roboty - dodaje.

Akcja prewencyjna odbywała się na trasie z ul. Wincentego Pola do Mysłakowic i z powrotem oraz od zajezdni MZK do Piechowic i z powrotem. Kontrolerzy nałożyli pasażerom 10 opłat dodatkowych za przejazd bez ważnego biletu. - Akcję oceniam bardzo pozytywnie - mówi Leszek Chmielewski, kierownik działu eksploatacji MZK. - Pasażerowie tym razem nie przekonywali, że nie posiadają przy sobie dokumentów i je okazywali. Gdy kontrolerzy mieli uzasadnione podejrzenia, że legitymowani nie mówią prawdy, prosili policjantów o zweryfikowanie ich danych osobowych. Było to możliwe, ponieważ policjanci posiadali przy sobie laptopy z dostępem do bazy danych PESEL. Z akcji zadowolona jest również policja.

Edyta Bagrowska mówi, że akcja nie miała charakteru jednorazowego i będzie kontynuowana już w najbliższej przyszłości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group