Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 12066
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Działacz lewicy za kratkami

Poniedziałek, 15 marca 2010, 8:22
Aktualizacja: 8:24
Autor: KAM
REGION: Działacz lewicy za kratkami
Fot. ......
Podejrzany o przyjęcie łapówki Hieronim K. z Wlenia na wniosek Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze został aresztowany na okres dwóch miesięcy. Radny powiatowy i zarazem naczelnik ARiMR wyrzucony został także z Sojuszu Lewicy Demokratycznej

Już informowaliśmy, że Hieronim K. w czwartek zatrzymany został przez funkcjonariuszy wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Nieoficjalnie wiadomo, że przyjął „kontrolowaną” łapówkę za załatwienie jednej ze spraw w agencji. W czasie zatrzymania policjanci z Wrocławia poprosili o pomoc technika kryminalistyki Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, który zabezpieczał wszystkie dowody.

Hieronim K. to znany w regionie działacz Sojuszu Lewicy Demokratycznej, radnym powiatu lwóweckiego, który zasiadał w trzech komisjach i pracownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Uboczu koło Gryfowa Śląskiego. Policjanci z wydziału do walki z korupcją zastosowali wobec Hieronima K. prowokację, w czasie której radny przyjął korzyść majątkową.

Nna wniosek Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze mężczyzna został aresztowany na okres dwóch miesięcy. Radnego nie ominęły także konsekwencje partyjne i został natychmiast wyrzucony z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. – 11 marca po otrzymaniu potwierdzonej informacji o zatrzymaniu Hieronima K. przez Komendę Wojewódzką Policji oraz okoliczności tego zatrzymania , podjąłem decyzję o natychmiastowym usunięciu Hieronima K. z szeregów Sojuszu Lewicy Demokratycznej , o czym powiadomiłem Radę Dolnośląską oraz Wojewódzki Sąd Partyjny SLD we Wrocławiu – mówi przewodniczący rady powiatowej SLD Robert Kuziemski.

Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
808
Jest nowy
6%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group