Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7878
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Działacz lewicy za kratkami

Poniedziałek, 15 marca 2010, 8:22
Aktualizacja: 8:24
Autor: KAM
REGION: Działacz lewicy za kratkami
Fot. ......
Podejrzany o przyjęcie łapówki Hieronim K. z Wlenia na wniosek Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze został aresztowany na okres dwóch miesięcy. Radny powiatowy i zarazem naczelnik ARiMR wyrzucony został także z Sojuszu Lewicy Demokratycznej

Już informowaliśmy, że Hieronim K. w czwartek zatrzymany został przez funkcjonariuszy wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Nieoficjalnie wiadomo, że przyjął „kontrolowaną” łapówkę za załatwienie jednej ze spraw w agencji. W czasie zatrzymania policjanci z Wrocławia poprosili o pomoc technika kryminalistyki Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, który zabezpieczał wszystkie dowody.

Hieronim K. to znany w regionie działacz Sojuszu Lewicy Demokratycznej, radnym powiatu lwóweckiego, który zasiadał w trzech komisjach i pracownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Uboczu koło Gryfowa Śląskiego. Policjanci z wydziału do walki z korupcją zastosowali wobec Hieronima K. prowokację, w czasie której radny przyjął korzyść majątkową.

Nna wniosek Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze mężczyzna został aresztowany na okres dwóch miesięcy. Radnego nie ominęły także konsekwencje partyjne i został natychmiast wyrzucony z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. – 11 marca po otrzymaniu potwierdzonej informacji o zatrzymaniu Hieronima K. przez Komendę Wojewódzką Policji oraz okoliczności tego zatrzymania , podjąłem decyzję o natychmiastowym usunięciu Hieronima K. z szeregów Sojuszu Lewicy Demokratycznej , o czym powiadomiłem Radę Dolnośląską oraz Wojewódzki Sąd Partyjny SLD we Wrocławiu – mówi przewodniczący rady powiatowej SLD Robert Kuziemski.

Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group