Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6853
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Dwójkowicze” świętowali jubileusz. Na Stadionie Miejskim

Sobota, 4 czerwca 2011, 15:31
Aktualizacja: Niedziela, 5 czerwca 2011, 7:37
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: „Dwójkowicze” świętowali jubileusz. Na Stadionie Miejskim
Fot. Petr
Dzisiaj na Stadionie Miejskim przy ulicy Złotniczej w Jeleniej Górze odbył się jubileusz 65–lecia Szkoły Podstawowej nr 2. Po części oficjalnej, która miała miejsce w Hali Widowiskowo–Sportowej MOS, „dwójkowicze” oraz zaproszeni goście wzięli udział w hucznym pikniku zorganizowanym na zewnątrz.

W ramach części oficjalnej, która poprzedziła piknik pod gołym niebem i w blasku gorącego, czerwcowego słońca, odbyły się uroczyste przemówienia dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2, przyznanie honorów nadanych szkole przez miasto Jelenia Góra i Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych oraz programy artystyczne przygotowane specjalnie z myślą o uczniach „dwójki” i ich rodzicach, którzy tłumnie uczestniczyli w jubileuszu 65-lecia placówki.

Co zaś się tyczy imprezy na zewnątrz, na dzieci czekały wozy strażackie, park rowerowy oraz funkcjonariusze Straży Granicznej – to właśnie ich „gadżety” najbardziej przypadły do gustu najmłodszym uczestnikom jubileuszu, którzy ochoczo przymierzali części mundurów, badali sprawność lornetek, kamer termicznych, noktowizorów, a także wykrywaczy metali.

Słowem, jubileusz 65-lecia Szkoły Podstawowej nr 2 na Stadionie Miejskim w Jeleniej Górze udał się doskonale. Było uroczyście, z nostalgią o czasach minionych i początkach szkoły, po czym nie zabrakło i dobrej zabawy we wspólnym gronie. Swoją drogą część inwentarza, który prezentowali strażacy i funkcjonariusze Straży Granicznej spodobała się również dorosłym – zainteresowanie tychże szczególnie wzbudziły „bojowy” quad oraz pompy wodne, służące do gaszenia pożarów.

– Najbardziej zależało mi na tym, aby w tej pięknej uroczystości, jaką był jubileusz 65-lecia naszej szkoły wzięło udział jak najwięcej uczniów i ich rodziców, by wszyscy mogli znaleźć tu coś dla siebie. Święto dla święta, bez dzieci i rodziców, nie miałoby sensu. Szkoła jest niczym orkiestra, której skład tworzą kadra nauczycielska, wychowankowie i ich opiekunowie. Tak to funkcjonuje. Dlatego też bardzo się cieszę, że jubileusz ten zgodnie z założeniem udało nam się spędzić wspólnie – podsumowuje Elżbieta Rzemińska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2.

Wśród zaproszonych gości, którzy uczestniczyli w dzisiejszym jubileuszu, znaleźli się m.in. zastępca prezydenta miasta Jeleniej Góry Zofia Czernow, były prezydent Jeleniej Góry, a obecnie radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Marek Obrębalski, dyrektorzy placówek oświaty oraz ludzie kultury i sztuki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group