Niedziela, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 6028
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Dwójkowicze” świętowali jubileusz. Na Stadionie Miejskim

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 4 czerwca 2011, 15:31
Aktualizacja: Niedziela, 5 czerwca 2011, 7:37
Autor: Petr
Fot. Petr
Dzisiaj na Stadionie Miejskim przy ulicy Złotniczej w Jeleniej Górze odbył się jubileusz 65–lecia Szkoły Podstawowej nr 2. Po części oficjalnej, która miała miejsce w Hali Widowiskowo–Sportowej MOS, „dwójkowicze” oraz zaproszeni goście wzięli udział w hucznym pikniku zorganizowanym na zewnątrz.

W ramach części oficjalnej, która poprzedziła piknik pod gołym niebem i w blasku gorącego, czerwcowego słońca, odbyły się uroczyste przemówienia dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2, przyznanie honorów nadanych szkole przez miasto Jelenia Góra i Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych oraz programy artystyczne przygotowane specjalnie z myślą o uczniach „dwójki” i ich rodzicach, którzy tłumnie uczestniczyli w jubileuszu 65-lecia placówki.

Co zaś się tyczy imprezy na zewnątrz, na dzieci czekały wozy strażackie, park rowerowy oraz funkcjonariusze Straży Granicznej – to właśnie ich „gadżety” najbardziej przypadły do gustu najmłodszym uczestnikom jubileuszu, którzy ochoczo przymierzali części mundurów, badali sprawność lornetek, kamer termicznych, noktowizorów, a także wykrywaczy metali.

Słowem, jubileusz 65-lecia Szkoły Podstawowej nr 2 na Stadionie Miejskim w Jeleniej Górze udał się doskonale. Było uroczyście, z nostalgią o czasach minionych i początkach szkoły, po czym nie zabrakło i dobrej zabawy we wspólnym gronie. Swoją drogą część inwentarza, który prezentowali strażacy i funkcjonariusze Straży Granicznej spodobała się również dorosłym – zainteresowanie tychże szczególnie wzbudziły „bojowy” quad oraz pompy wodne, służące do gaszenia pożarów.

– Najbardziej zależało mi na tym, aby w tej pięknej uroczystości, jaką był jubileusz 65-lecia naszej szkoły wzięło udział jak najwięcej uczniów i ich rodziców, by wszyscy mogli znaleźć tu coś dla siebie. Święto dla święta, bez dzieci i rodziców, nie miałoby sensu. Szkoła jest niczym orkiestra, której skład tworzą kadra nauczycielska, wychowankowie i ich opiekunowie. Tak to funkcjonuje. Dlatego też bardzo się cieszę, że jubileusz ten zgodnie z założeniem udało nam się spędzić wspólnie – podsumowuje Elżbieta Rzemińska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2.

Wśród zaproszonych gości, którzy uczestniczyli w dzisiejszym jubileuszu, znaleźli się m.in. zastępca prezydenta miasta Jeleniej Góry Zofia Czernow, były prezydent Jeleniej Góry, a obecnie radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Marek Obrębalski, dyrektorzy placówek oświaty oraz ludzie kultury i sztuki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~mama uczenni 4-06-2011 17:09
świetna impreza. Podziękowania dla pani dyrektor
~JANO 4-06-2011 17:35
Nic sie nie wspomina o bylych absolwentach tej szkola.Wlasnie przed 50 laty mialem zaszczyt ja ukonczyc za Dyrektora WOJTOWICZA o ile sie nie myle,a byla to kiedys bardzo dobra szkola o swietnej renomie. Pozdrawiam bylych wspoluczniow. Moze spotkamy sie za 5 lat na 70-rocznicy.
~Joanna mama 4-06-2011 18:03
Pozdrowienia dla panów ze straży pożarnej,granicznej i miejskiej
~Tadźyk 4-06-2011 18:50
Szczególnie dla Panów ze Straży Granicznej - świetne chłopaki, świetna konwersacja z nimi!
~kodrar@12 4-06-2011 19:05
a co na tych zdjęciach robią korzonek wraz z Ragielami , jakie sa ich zasługi dla dwojki? to jest pijar , ci to potrafią ,ach te parcie n a szkło!!
~tp 4-06-2011 21:12
Szkoda ,że brak informacji nie pozwolił absolwentom na obchodzenie takiego święta.Większość jest bardzo rozczarowana....a to przecież była i jest Nasza Szkoła.Chodziliśmy do tej Szkoły w latach 50-tych...Do dzisiaj spotykamy Panią Kuźmicz i wspominamy wielu wspaniałych nauczycieli :Panią Bartlewską,Panią Borusewicz ,Panią Nowak ,Panią Sobczak -Znyk ,Dyrektora Pana Wójtowicza ...niestety niektórzy już odeszli .Pozdrowienia i do zobaczenia ...może za 5 lat ktoś bardziej pomyśli o dotarciu z informacją o takim święcie.
~JAsam 4-06-2011 21:26
IMPREZA WYJĄTKOWA-MIŁO WSPOMINA SIĘ SWOJE LATA I PATRZY NA WSPOŁCZESNE. ORGANIZACJA I OPRAWA NAPRAWDĘ UDANE. POZDRAWIAM
~rodzic z " dwójki " 4-06-2011 22:09
Bardzo udana impreza! Wielkie brawa dla grona pedagogicznego za angażowanie, dla uczniów za piękne występy i dla rodziców, którzy dopisali!
~Maciejjgr 4-06-2011 23:20
Gwizdy dla wszystkich oficjeli ktorzy jak partyznaci zawineli sie w polowi imprezy... wstyd...
~piotrekk 5-06-2011 0:22
Szkoda, że nie było dobrej informacji o tym wydarzeniu, może bym się wtedy pojawił...
~ 5-06-2011 6:37
W latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku uczyli tam między innymi Pani Szczerbaniewicz, Pani Górko, Pani Sadownik, Pan Jakub Adamczyk - fizyk, Pani Gorbunow, oczywiście PANI KUŹMICZ,
~ 5-06-2011 11:41
Panie Korzeniewski na taką ważną uroczystość przybywasz w kolorowej bluzce to brak szacunku dla uroczystości , organizatorów i innych gości. Od ludzi edukacji wymaga się jeszcze więcej kultury a Pan swoim strojem to obraził wszystkich gości.
~bip 5-06-2011 16:33
Czego się czepiacie Towarzysza Korzonka.
~R.Kiełek 9-06-2011 8:52
Najlepsze ,z serca płynące życzenia i gratulacje dla szkoły z wielkimi tradycjami i przyjazną uczniom jak i zaprzyjażnionym gościom, do których i ja się zaliczam....Często czytam dzieciom tej szkoły w ramach kampanii "Cała Polska Czyta Dzieciom ",zawsze jestem entuzjastycznie przyjmowany !za co przy okazji pięknego "Jubileuszu" dziękuję....Dyrekcja i kadra pedagogiczna reprezentuje bardzo wysoki poziom,co przenosi się na poziom nauczania....Gratulacje...i wyrazy szczerej sympatii....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group