Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 2125
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dwójka wyróżniona za wolontariat. Światowo i filmowo

Poniedziałek, 10 października 2011, 14:09
Aktualizacja: 14:10
Autor: Angela
Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze zakwalifikowało się do grona 35 szkół z całego kraju, które będą realizować ogólnopolski projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej „ Jeden świat – kluby filmowe”.

„Jeden Świat - kluby filmowe” to projekt edukacyjny wykorzystujący filmy dokumentalne przedstawiające najważniejsze zagadnienia współczesnego świata. Ukazuje, w jaki sposób codzienne wybory Polaków wpływają na życie ludzi w innych rejonach.

W ramach projektu uczniowie zakładają kluby filmowe, zdobywają wiedzę o tym, co się dzieje na świecie, prowadzą dyskusje i działania informacyjne. Wszystko, by dać młodym poczucie, że nawet małymi działaniami mogą wpływać na świat wokół siebie.

– Kwalifikując nas do programu „Jeden Świat - kluby filmowe” doceniono aktywność szkoły w dziedzinie wolontariatu oraz wieloletnią współpracę Gimnazjum nr 2 z Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach projektów takich jak: „Szkoła z klasą”, „Młodzi głosują”, „Ślady przeszłości” - uczniowie adoptują zabytki, „Szkoła pełna energii” czy „Patrz i zmieniaj”.

– W ubiegłym roku szkolnym w ramach pracy Szkolnego Klubu Europejskiego uczniowie założyli Klub Filmowy i pod opieką Barbary Marszałek-Szurek realizowali projekt „Patrz i zmieniaj”. Dzięki niemu dowiedzieli się m.in. czym jest Sprawiedliwy Handel oraz badali, czy w Jeleniej Górze można nabyć produkty ze znakiem Fair Trade - Sprawiedliwy Handel – wyjaśnia Renata Polachowska z Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze.

Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej i Biura Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy oraz współfinansowany przez Fundację Edukacja dla Demokracji w ramach programu pomocy zagranicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group