Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 1896
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dwójka wyróżniona za wolontariat. Światowo i filmowo

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 10 października 2011, 14:09
Aktualizacja: 14:10
Autor: Angela
Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze zakwalifikowało się do grona 35 szkół z całego kraju, które będą realizować ogólnopolski projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej „ Jeden świat – kluby filmowe”.

„Jeden Świat - kluby filmowe” to projekt edukacyjny wykorzystujący filmy dokumentalne przedstawiające najważniejsze zagadnienia współczesnego świata. Ukazuje, w jaki sposób codzienne wybory Polaków wpływają na życie ludzi w innych rejonach.

W ramach projektu uczniowie zakładają kluby filmowe, zdobywają wiedzę o tym, co się dzieje na świecie, prowadzą dyskusje i działania informacyjne. Wszystko, by dać młodym poczucie, że nawet małymi działaniami mogą wpływać na świat wokół siebie.

– Kwalifikując nas do programu „Jeden Świat - kluby filmowe” doceniono aktywność szkoły w dziedzinie wolontariatu oraz wieloletnią współpracę Gimnazjum nr 2 z Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach projektów takich jak: „Szkoła z klasą”, „Młodzi głosują”, „Ślady przeszłości” - uczniowie adoptują zabytki, „Szkoła pełna energii” czy „Patrz i zmieniaj”.

– W ubiegłym roku szkolnym w ramach pracy Szkolnego Klubu Europejskiego uczniowie założyli Klub Filmowy i pod opieką Barbary Marszałek-Szurek realizowali projekt „Patrz i zmieniaj”. Dzięki niemu dowiedzieli się m.in. czym jest Sprawiedliwy Handel oraz badali, czy w Jeleniej Górze można nabyć produkty ze znakiem Fair Trade - Sprawiedliwy Handel – wyjaśnia Renata Polachowska z Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze.

Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej i Biura Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy oraz współfinansowany przez Fundację Edukacja dla Demokracji w ramach programu pomocy zagranicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~absolwent 10-10-2011 14:51
Dwójka - najlepsze gimnazjum w JG !
~Bzdura 10-10-2011 20:10
Chciałeś powiedzieć że dwójka to najgorsze gimnazjum w Jeleniej,w życiu bym tam nie posłała mojego dziecka do tego kołchozu.Tam straszne i dziwne żeczy się dzieją.Wiem co mówię bo do tego gimnazjum uczęszczają dzieciaki moich znajomych i z roku na rok jest coraz gorzej.Koszmar:(:(
~ 10-10-2011 20:12
Ciekawe w jakiej kategorii... Owszem coś się dzieje, konkursy są, ale wyniki zarówno egzaminów jak i w konkursach (oczywiście, I miejsca też były na wysokich szczeblach, np. w zakresie pierwszej pomocy, etc.) mówią same za siebie. Dobre chęci, ale zbyt mało zdolnych i ambitnych...
~ 10-10-2011 20:35
jak ktoś pisze "rzeczy " przez ż to i pewnie slowa "kołchoz" nie rozumie, sztuka, aby z tymi "mniej zdolnymi i mniej ambitnymi" dzieciakami twoich znajomych sukcesy osiągać
~do Bzdura 10-10-2011 22:00
pewnie Twoich znajomych dzieci są tak samo mądre jak Ty i nie umieją się odnaleźć wśród fajnych mądrych dzieciaków które do tego gimnazjum chodzą. Moje dziecko tez tam chodzi już 3 rok i jestem bardzo zadowolona,gdybamy ponownie stanieli przed wyboru szkoły z czystym sumieniem byśmy wybrali gimnazjum 2!I jeszcze dodam szkoła jest bezpieczna jako jedna z niewielu ma ochronę i nie są to dziadki z grupa inwalidzka."Bzdura" nie zasłabłaś...a tak się starałaś ehhhh
~Malynaa 10-10-2011 22:47
Akurat uczęszczałam do tego gimnazjum, na dzień dzisiejszy kończę magisterkę:) To nie od szkoły wszystko zależy a od człowieka.
~absolwentka 11-10-2011 21:54
Słuchajcie! Szkoła jest świetna! Wiem, co mówię, bo do tej szkoły chodziłam. Prawda, jest taka, że kadra jest wspaniała i robi wszystko, co w jej mocy aby pomóc tym słabszym i jednocześnie wspierać uczniów zdolniejszych w osiąganiu ich celów. Zgadzam się z poprzedniczką, szkoła ma ochronę i monitoring, więc wszyscy są bezpieczni i nikomu krzywda się nie dzieje. Serdecznie polecam Gimnazjum nr 2!
~LibeR 12-10-2011 15:43
Co tu się rozpisywać... Wykwalifikowane grono pedagogiczne, profesjonalna ochrona (tu pozdrawiam Pana Jacka), oraz świetne warunki pozwalające rozwijać swoje predyspozycje... Potrzebna jest jedynie lepsza sala, bo rozwój sportu jest mierny... Również polecam tę placówkę...
~gall anonim 2-12-2011 19:38
ja chodze do tego gimnazjum i jest fajnie wiec niech pani niewygaduje bzdur

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group