Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 2465
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Dwójka” otwarta również na sześciolatków

Niedziela, 13 marca 2016, 8:29
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 marca 2016, 8:23
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: „Dwójka” otwarta również na sześciolatków
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotę, 12 marca br. Szkoła Podstawowa nr 2 otworzyła swoje progi dla dzieci, które od września mogą stworzyć grupę pierwszoklasistów. Maluchy przybywając wraz z rodzicami miały okazje doświadczyć pierwszych zajęć w szkolnych murach, a istotnym elementem pokazów była adaptacja sześciolatków.

- Trwa mocna dyskusja, szczególnie w domach, gdzie są sześciolatki. Chcemy wejść w dyskusję nie opowiadając się po tej, czy innej stronie sporu - kiedy dzieci posłać – mówił prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła podkreślając, że szkoły są przygotowane do przyjęcia sześciolatków pod każdym względem. - Mam jedną córkę, która urodziła się w lutym, a druga w grudniu i ta grudniowa była młodsza od całej klasy, a świetnie dawała sobie radę i różnic w nauce nie było widać – dodał prezydent, który powiedział, że gdyby musiał wybierać, to posłałby sześciolatków do szkoły.

Naczelnik Wydziału Edukacji Paweł Domagała podkreślał, że szkoły od kilku lat były przygotowywane do przyjmowania sześciolatków. Dostosowywano bazę, a także dokształcano nauczycieli w zakresie nauczania wczesnoszkolnego. - Oprócz zajęć typowo lekcyjnych każda szkoła proponuje różnego rodzaju zajęcia pozalekcyjne i tutaj wspaniałym przykładem jest Szkoła Podstawowa nr 2 - powiedział Paweł Domagała dodając, że pozostałe szkoły również mają szeroką ofertę.

Dyrektorka SP 2 Beata Kozyra prezentowała różnorodność zajęć dla dzieci o profilu tanecznym, artystycznym, muzycznym czy sportowym, a także ofertę zajęć pozalekcyjnych, tj. matematyczne, językowe, przyrodnicze, czy sportowe. - Nasza szkoła w kategorii szkół sportowych zajęła drugie miejsce w mieście i mamy najlepszą świetlicę w mieście – pochwaliła się z dumą Beata Kozyra.

- Od dwóch lat mamy sześciolatki. Pierwszy rok był nieśmiały, trzeba było zweryfikować podejścia, ofertę zajęć, ale to zajęło miesiąc. Po dwóch latach rodzice sześciolatków nie powinni się bać szkoły. Dzieci dają sobie radę, są ciekawe świata, chcą się uczyć. Widzimy krok milowy w edukacji tych dzieci i żaden z rodziców nie zdecydował o tym, że pozostanie ich dziecko jeszcze na rok w pierwszej klasie – powiedziała Beata Kozyra.

W trakcie prezentacji oferty szkoły był czas na pokaz umiejętności nabytych przez uczniów 6-letnich. - Moim zdaniem bardziej rodzice nie są przygotowani na puszczenie swoich dzieci do szkoły, niż same dzieci. Nauka w szkole to nie tylko siedzenie w ławce, ale i dobra zabawa. Dzwonki w szkole funkcjonują, ale my regulujemy zajęcia wewnątrz klasy w miarę potrzeb – jeśli jest potrzeba na śniadanko, to przerywamy zajęcia. Jak ruchowo nie dają rady, to przerywamy i bawimy się – powiedziała nauczycielka nauczania zintegrowanego Edyta Mierzwińska.

Rodzice, którzy przybyli na dzień otwarty w „Dwójce” mieli okazję na własne oczy przekonać się jak w murach szkoły czują się ich dzieci. - Według nas oraz w opinii psychologa z przedszkola córka ewidentnie się nadaje, ale musimy zobaczyć jak Maja zareaguje będąc pierwszy raz w szkole – powiedział Paweł Drahan - ojciec sześciolatki.

W marcu w każdej ze szkół podstawowych na terenie Jeleniej Góry odbywają się dni otwarte, a rekrutacja będzie się odbywać elektronicznie od 4 do 18 kwietnia br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group