Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6588
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dwie sesje w jeden dzień, druga bezbolesna

Środa, 4 września 2013, 6:53
Aktualizacja: Czwartek, 5 września 2013, 7:15
Autor: Red
Jelenia Góra: Dwie sesje w jeden dzień, druga bezbolesna
Fot. Angela
Po wczorajszej (3.09.) przedpołudniowej sesji nadzwyczajnej, podczas której radni PiS i Klubu Razem dla Jeleniej Góry próbowali (po raz kolejny bezskutecznie) doprowadzić do obniżki opłat za śmieci, jeleniogórscy radni jeszcze tego samego dnia, o godz. 15.00, zebrali się ponownie. Już w trybie zwyczajnym. Chodziło o ustalenie czasu nieodpłatnego nauczania i opieki w miejskich przedszkolach oraz ustalenie stawki za „nadgodziny”.

Powodem była ustawowa zmiana w przepisach prawa oświatowego. - Dotyczy ona m.in. wysokości opłat za każdą godzinę przekraczającą ustalony przez radę gminy czas bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki (nie krótszy niż 5 godzin dziennie), ponoszonej przez rodziców dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym w wysokości nie przekraczającej złotówki za godzinę zajęć – przeczytaliśmy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Radni nie mieli uwag. – Jeśli uchwała jest dobra, to ją popieramy, bo nie polityka jest najważniejsza, ale dobro mieszkańców – mówił szef Klubu Radnych PiS Krzysztof Mróz. Chciał jednak wiedzieć, czy znajdą się w miejskim budżecie pieniądze na zajęcia dodatkowe dla dzieci w miejskich przedszkolach. Naczelnik Wydziału Edukacji Paweł Domagała zapewnił, że w tej sprawie trwają prace.

Ostatecznie uchwała przeszła jednogłośnie.

Podczas sesji radni, także jednogłośnie, podjęli decyzję o wygaśnięciu mandatu radnej Ewy Dudziak, która złożyła w tej sprawie taki wniosek, w związku z objęciem funkcji dyrektora Przedszkola nr 13 w Jeleniej Górze.

W interpelacjach radni przede wszystkim wskazywali kolejne jeleniogórskie ulice, które wymagają natychmiastowego remontu. Mówili też, że przy Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej i przy dojeździe do kaplicy Starego Cmentarza należy lepiej zorganizować miejsca parkingowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group