Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6683
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dwie dacie logan dla straży miejskiej

Wtorek, 17 stycznia 2012, 8:37
Aktualizacja: 10:04
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Dwie dacie logan dla straży miejskiej
Fot. Angela
Za dwa tygodnie w teren wyjadą dwa radiowozy zakupione dla jeleniogórskiej straży miejskiej. Nowe dacie logan są obecnie opomiarowywane, w najbliższych dniach zostaną też oznakowane według najnowszych wytycznych. Samochody zasilą tabor straży, który średnio liczy sobie 10 lat.

Nowe radiowozy z silnikiem 1,6 są na benzynę z możliwością przełączenia „na gaz”. Poza elektrycznie otwieranymi szybami i klimatyzacją i zabezpieczeniem foteli na tylnym siedzeniu mają podstawowe wyposażenie.

– Pojazdy są opomiarowywane. W najbliższych dniach zostaną też wyposażone w sprzęt łączności i zostaną oznakowane zgodnie z nową ustawą zgodnie z którą wszystkie radiowozy straży będą oznakowane niemal identycznie: 5-10 cm pod szybą będzie pasek z szachownicą w kolorze żółto – niebieskim, pod którym będzie napis "Straż Miejska" i logo miasta.

– Wynika to z faktu, że dotychczas straże miejskie w każdym mieście były znakowane odmiennie i turyści mieli problem z ich rozpoznawaniem. Przy okazji znakowania nowych aut, oznakujemy też wszystkie pozostałe radiowozy – mówi Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.
Straż miejska ma osiem aut, w tym dwie nowozakupione dacie, dwa peugeoty, lublina, vw passata, citroena jumpera oraz nissana.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group