Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 6096
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dwa tysiące złotych dla pielęgniarek

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Środa, 9 stycznia 2008, 8:34
Aktualizacja: 8:35
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Gotowość strajkowa białej służby w placówkach ochrony zdrowia w Jeleniogórskiem.

Zanosi się na powtórkę wydarzeń z minionego lata, kiedy to pielęgniarki głośno protestowały żądając podwyżej płac. Od środy w Jeleniej Górze i okolicach siostry zaczynają protest. Informuje o tym Muzyczne Radio.

Chcą zarabiać co najmniej dwa tysiące złotych. Uważają, że pensje są stanowczo za niskie w stosunku do ich nakładu pracy oraz wykształcenia. Pielęgniarki wchodzą w spór zbiorowy z pracodawcą, czyli urzędem marszałkowskim. Następny krok protestu to strajk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~Jan 9-01-2008 8:57
Ja mam pod koniec stycznia operacje i chyba uszkodzę którąś z pielegniarek jak poraz n-ty mi przesuną termin!!
~fair 9-01-2008 9:34
pielęgniarki wykonuja naprawdę b.cięzki zawód i są wynagradzane w sposób poniżjący.jak zrobić porównanie ich zarobków z innymi grupami zawodowymi to wychodzi parodia. trzeba cos z tym zrobić.ja proponuję na początek obciażanie pacjentów za pobyt w szpitalu czyli nocleg i wyżywienie a uzyskane środki pieniężne niech szpital wykorzystuje do podniesienia płac personelu.
~ELA 9-01-2008 10:02
PIELĘGNIARKI TO SĄ LENIWE BABY NIE DAWNO BYŁAM W SZPITALU I SIĘ PRZYJŻAŁAM JAK WYGLĄDA ICH PRACA NIE MA CO SIĘ DZIWIĆ ŻE SĄ RÓŻE ZAKAŻENIA DZIĘKI NASZYM PANIOM PIELĘGNIARKOM I ONE JESZCZE WOŁAJĄ DAĆ IM WIĘCEJ KASY SIEDZĄ W KANTORKU NIC NIE ROBIĄ PIJĄ KAWUSIĘ A PRACUJĄ TYLKO DO POŁUDNIA JAK JAKIŚ LEKAE\RZ JEST ANA ODDZIALE POTE POTRAFIA PRZERLECIEĆ Z JEDNYM TERMOMETREM PO PDDZIALE W PIĘĆ MINUT I CVO MA NIE BYĆ ZAKAŻEŃ CZY SEPSY CZY GRONKOWCA
~xyz 9-01-2008 10:03
Pielęgniarki może najpierw powinny się nauczyć pracować z pacjentem, który (poprzez podatki) płaci za ich wynagrodzenie! Ostatnia wizyta w szpitalu była dla mnie horrorem. Pielęgniarka, która mnie przyjmowała była najbardziej niemiłą osobą, jaką kiedykolwiek spotkałam. Nie była nawet na tyle uprzejma, żeby (przy wypadku) podać mi adresy innych placówek w okolicy, ponieważ szpital odmówił natychmiastowego przyjęcia pacjenta z wypadku. Żadnych podwyżek!!! Jak się nauczą jak wygląda prawdziwa praca, powinno się nad tym pomyśleć. Gdyby pracowały w prywatnej firmie i tak odniosły się do klienta, już dawno zostałyby wyrzucone. Nikt poza państwowymi instytucjami nie będzie tolerował takiego zachowania! Jeśli chodzi o świetne wykształcenie, cóż... to również sprawa dyskusyjna.
~_rymcycymcy____ 9-01-2008 10:49
To przez to zwalczanie lapówek. Ale zanim rozpocznie się jazgot jakie one złe i chciwe, to muszę przyznać, że znałem jedną co bardzo dobrze badała i znakomicie mierzyła ciśnienie. Tej podwyżka się należy ;)
~fatalistka 9-01-2008 11:07
Najlepiej dać im 10 tys. od razu i tak część z nich dupy nie ruszy jak i do tej pory.
~utrzymanek kasjerki 9-01-2008 12:33
a co mają powiedzieć kasjerki (po ogólniaku) w hipermarketach?
~Greg 9-01-2008 14:51
Ktos z mojej rodziny lezal w szpitalu. Pani pielegniarka nie raczyla zareagowac na moje wezwanie ze kroplowka sie skonczyla i krew plynie do kroplowki. jesli za takie cos chcecie 2000 zl...Zycze paniom pielegniarkom, zeby jak beda juz stare, przechodzily podobne "przygody". Pielegniarka jest z naszego miejskiego szpitala, wiem nawet jak ma na nazwisko, przez dobroc serca nie zlozylem na nia skargi - dlatego to powinno jej wystarczyc jako nagroda.A o 2000 zl w takiej sytuacji proponuje szybko zapomniec. Znieczulica i rutyna - to pielegniarstwo w polsce. Nie wszystkie pielegniarki takie sa - ale niestety wiekszosc niestety taka wlasnie jest.
~baby do garów 9-01-2008 14:53
STRAJK ZAMKNAC KASY DADZA 5000ZL BO NIE OODAM KLUVZYKA OD KASY
~Kusia 9-01-2008 15:30
<i> regulamin złamany </i>
~ksiutka 9-01-2008 17:30
Też jestem pielęgniarką, pracuję i w szpitalu i prywatnie. Bo muszę dorobić. Wiem, że są pielęgniarki, które pominęły się z powołaniem. Takie, jak najbardziej, trzeba eliminować z tego zawodu. Mówię to całkowicie odpowiedzialnie. Też miałam swoją najbliższą rodzinę w szpitalu i szlag mnie trafiał na pewne zachowania niektórych PAŃ pracujących. Jednakże, bardzo proszę wszystkich ludzi oceniających pracę, czy to pielęgniarek, czy to lekarzy, aby mieli na uwadze odpowiedzialność tych osób za życie oraz to, że niejednokrotnie sytucja prawna, ekonomiczna nie pozwala na podjęcie kroków, których się od nich wymaga.
~Emeryt 9-01-2008 18:12
Do Ksiutki, jak i innyh pielęgnic!!! Doskonale rozumię trudna sytuacje rodzinna , materialną, prawną i ekonomiczną peilęgnic tudzież lekarzy zwłaszcza po istotnie trudnych studiach - bo trudno porównywać ich sytuacje do starych wyjadaczy, którzy własnie w wyniku korporacyjnego działania ustawiają sztuczne bariery o których z uwagi na charakter pisulki i sens nie wymieniam szczegółowa, ale sa mi one znane. I trudno mi jest zrozumnieć mentalność autorów pomysłów odplatnosci chorych za noclego ( chyba okrutny żart), czy też odpłatności za szereg zabiegów. Jak np można sobie wyobrazić odpłatność emerytów, czy rencistów za kosztowne zabiegi, gdzy już w tej chwili welu musi zrezygnować z zakupu leków, czyli AKCEPTOWAĆ EUTANAZJĘ!!! I tu wychodzi obłuda wielu...którzy żądaja ochrony życia od chwili poczęcia do smierci - TYLKO JAKIEJ?? Psychiczną i mo...lną to juz dostaje sie w zasadzie z chwila pierwszej emerytury...bo nie stać na wykup leków . A przeciez około 98 % tej grupy to zdrowie straciła nie na łajdactwie, a na ciężkiej harówie!!! A emerytura - nie mówie o SB i niewielkiej części mundurowej to 30 - 40 % średniej krajowej. 2000 dla pielęgnic? I jeszcze " fartuchówka" ? A którego rencistę, czy emeryta na to stać? A brak " fatuchówki" ( odstające kieszenie poniektórych "PAŃ" jak to pięknie wydelikaciła ksiutka) stał się własciwie przyczyna owych zachowań... Bieda biedę zrozumnie, prawda Ksiutko? i tylko glęboko westchnie wracając do domu z marna pensyjką, czy cerując dzisecku... Ale butne i hałaśliwe PANIE z " bialego miasteczka"... Ponoć jak będzie cieplej to znów ożyje... ale juz bez Kopaczowej tak ślicznie i malowniczo prezentującej się w poprzedniej edycji miasteczka. A przecież w dlugiej kolejce już ustawili się nauczyciele ( raczej bakałarze, co nie potrafia wyłożyć w szkole programy obciążąjąc dodatkowymi kilkoma godzinami "zadań domowych małych kilkuletnich niewolników), górnicy, hutnicy, itp.itd. A przeciez nie musza sie w kolejce strajkowej ustawiać gaziownicy, prądownicy, którzy z racji monopolu i zwolnienia od zatwierdzania taryf... A orzeciez jeszcze czekaja na pieniądze: - wojacy w Iraku i Afganistanie, aby dorobić sobie gwazdki i medale - misje "chumanitarne" - fundacje _.... tu wstawic około 50 dalszych worków bez dna i chciwych rączek wszelkiej maści Prezesów, Przewodniczących itp. utyułowanych ( czy utytłanych ) Person Ożyło znów hasło: " Emerycie i renciście popiera PO. czynem Umieraj przed terminem"
Riposta 9-01-2008 18:37
Są pielęgniarki i Pielęgniarki. O tych pierwszych nie będę pisac, bo szkoda klawiatury!!! Te drugie tyrają, wykonują najcięższą pracę i na dodatek muszą wyręczać lekarzy w wielu czynnościach! Takim osobom jak najbardziej należy się płaca niemal na poziomie lekarzy! Proszę tylko odróżnić pielęgniarki pracujące przy chorych od nadąsanych pań w administracji grrrr
~Riposta 2 9-01-2008 20:18
Ja też uważam, że są pielęgniarki i Pielęgniarki. Wspaniale Pielęgniarki są na przykład na oddziale otolaryngologii w Łużyckim Centrum Medycznym w Lubaniu. Brawo dla tych Pań za ich zaangażowanie i profesjonalizm.
~Do ~Jan 9-01-2008 21:48
<i> regulamin złamany </i>
~kabanix 9-01-2008 22:52
Oho, jasne 2tys. dla pielegniarek. Pracowite pielegniarki z powołania mozna policzyc na palcach jedej ręki. Dla takich owszem nawet 3 tys., oczywiście pod warunkiem wykształcenia odpowiedniego do tych zarobków. Ale dla reszty wyfiokowanych nierobów fige ! Pielegniarkom nugusom mówimy stanowcze NIE!
~Paszczak 9-01-2008 22:55
Do Riposta: co to znaczy "wyręczają lekarzy"? Widzę że nie masz zielonego pojęcia ani o pracy pielęgniarek ani lekarzy. Jakbyś miał(a) to byś wiedział(a) że istnieje podział obowiązków - każdy ma co innego do zrobienia. Chciałbym zobaczyć jak pielęgniarka np. wycina Ci wyrostek. Pozdrawiam.
~Do ~Jan 9-01-2008 23:38
Szanowny cenzurancie. U mnie regulamin złamany tak? A post Jana, który zamierza się na nietykalność cielesną osób mieści się w regulaminie? Gratuluję serdecznie i życzę powodzenia w filtrowaniu. To co pisze ten koleś to są normalne groźby podlegające pod Kodeks Karny, a nie regulamin jelonii.pl. O poście krzykliwej kobiety nie wspomnę.
~m13 10-01-2008 0:19
ten tekst o wyreczaniu lekarzy to niezly dowcip..niech "riposta" w razie choroby pojdzie sie leczyc do pielegniarki...gratuluje sukcesu..
~kuchnia 10-01-2008 7:46
moim zdaniem po ostatniej wizycie w szpitalu proponuję wymienic personel, pielegniarki są bardzo nie miłe wszystko mają w d.. czy cie boli czy nie ,robią wszystko z łaską pozatym czepiają sie poszczególnych osób o wchodzenie na oddziały w nietypowych godzinach ale chyba mozna stwierdzić że tam jest multum ludzi które odwiedzaja chorych ! więc albo wszystkim zabronić albo nikomu nie ubliżacz tego powodu że weszliśmy!
~kkk 10-01-2008 10:17
Skoro wszystkim nie podoba się praca pielęgniarek, to dlaczego nikt z was nie potrafi napisać skargii do dyrekcji, tylko każdy z was jeździ po nich jak... Myślicie, że od takiej pisaniny jak tu jest, to zmieni się lub wymnieni personel szpitala?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group