Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6973
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Milau: Dwa triumfy na otwarcie sezonu!

Czwartek, 1 lipca 2021, 21:40
Aktualizacja: 21:41
Autor: MDvR
Milau: Dwa triumfy na otwarcie sezonu!
Fot. użyczone
Nasi kajakarze freestyleowi Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki rozpoczęli sezon startów od Open Freestyle Millau 2021. Impreza ta jest pierwszą edycją międzynarodowego, otwartego pucharu Francji „Free Kayak Tour" w sezonie 2021 i była zarazem pierwszym startem kontrolnym dla zawodników Karkonoskiego Klubu Kajakowego.
Celem startu w tej imprezie było przede wszystkim sprawdzenie formy Zosi i Tomka na kilka miesięcy przed startem w Mistrzostwach Europy. Jak wypadł sprawdzian? - Cieszę się z tego, że po blisko dwuletniej przerwie od startów międzynarodowych spowodowanej pandemią i urazem pleców wróciłam do rywalizacji w zawodach i wygrałam. Wiem, że to jeszcze nie jest optymalna forma, ale bardzo się cieszę z fajnej walki z dziewczynami z Francji i Hiszpanii - komentowała Zofia Tuła.

Nasza zdobywczyni Pucharu Świata i medalistka mistrzostw świata zdobyła złoto, osiągając w najlepszym z trzech przejazdów finałowych notę 670 pkt. Drugie miejsce zajęła liderka po eliminacjach Nuria Fontane Maso z wynikiem 500 pkt. Tuż za nią na trzecim stopniu podium stanęła Mireia Serres Segarra, która osiągnęła wynik 440 pkt. Rywalizacja wśród pań była niezwykle zacięta, bo tak samo, jak wśród panów w przynajmniej jednym z trzech przejazdów finałowych każda z zawodniczek musiała rozpocząć przejazd od tzw. figury wejściowej – entry move. Najlepiej z tym zadaniem poradziła sobie Zofia Tuła, która już w pierwszym przejeździe wykonała widowiskowe, powietrzne entry Mc Nasty, które już w pierwszych sekundach dało jej aż 150 pkt.

Po finale kobiet rozegrano finałowe zmagania mężczyzn, w których zdecydowanie zwyciężył Tomasz Czaplicki. - Podczas zawodów było znakomiie. Lubimy trenować w Millau, ale gdy w przeszłości przychodziło do startów w tym miejscu, czy to podczas Natural Games, czy Pucharów Świata, to zdarzało mi się popełniać błędy podczas moich przejazdów i choć zdobywałem już tu medale, to dopiero teraz odniosłem zwycięstwo w Millau. Widzę po moich przejazdach w zawodach, że jest już całkiem nieźle z formą. Wiadomo, że jest jeszcze kilka rzeczy do przepracowania, ale patrząc na przebieg rywalizacji na przestrzeni całych zawodów, to jestem bardzo zadowolony - relacjonuje Tomasz Czaplicki.

Link do najwyżej ocenionego przejazdu Tomka z oficjalnego profilu: https://www.facebook.com/tomaszczaplickifreestylekayaker/posts/186053383531921

Głównym rywalem Tomka do zwycięstwa był mistrz świata z 2017 roku i zarazem aktualny wicemistrz świata - Joaquim Fontane Maso, który zakończył rywalizację na drugim miejscu, ustępując jeleniogórzaninowi o ponad 500 pkt. Brąz zdobył Tom Dierick z Belgii, który w finale mocno zbliżył się wynikiem do Quima.

Wyniki zawodników na podium K1M:
1. Tomasz Czaplicki (POL) 1695 pkt.
2. Joaquim Fontane Maso (ESP) 1130 pkt.
3. Tom Dierick (BEL) 1030 pkt.

Po zawodach w Millau Zofia i Tomasz przenoszą się do oddalonego o około 200 km odwoju „Makinito", gdzie już w najbliższy weekend wezmą udział w kolejnych, silnie obsadzonych zawodach. Makinito Contest będzie kolejnym sprawdzianem formy naszych zawodników w drodze do mistrzostw Europy. Trzymamy kciuki i czekamy na wieści z Francji. Podobnie, jak w Millau na oficjalnym profilu FFCK Freestyle prowadzony będzie livestream z zawodów.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group