Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 4094
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Dwa miesiące inwestycji

Piątek, 18 grudnia 2020, 7:00
Autor: WAC
Mysłakowice: Dwa miesiące inwestycji
Fot. UG Mysłakowice
Listopad i grudzień były czasem wykonania szeregu ważnych inwestycji, poprawiających infrastrukturę drogową i oświetleniową na terenie gminy Mysłakowice.

W tym czasie oddano do użytku zmodernizowaną pętlę autobusową w Łomnicy. W tym miejscu postawiono nowe estetyczne przystanki, wybudowano oświetlenie, założono monitoring, utworzono miejsca parkingowe. Ze środków funduszu sołeckiego zamontowano w tej miejscowości nowe wiaty przystankowe.

Zakończono także prace przy placu manewrowym w pobliżu remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Karpnikach. Teren utwardzono, wyłożono kostką, zainstalowano ławeczki i śmietniki. W Kostrzycy na ul. Kościuszki zamontowano progi zwalniające wraz z oznakowaniem drogowym. We wsi zamontowano również tablice ogłoszeniowe. W Wojanowie wykonano następny etap prac mających na celu zagospodarowanie terenu rekreacyjnego przy świetlicy wiejskiej. Wytyczono kolejne punkty postojowe, wybetonowano ograniczniki, krawężniki, teren został utwardzony i wyrównany.

W Bukowcu kontynuowano prace przy montażu oświetlenia drogowego na ul. Młynarskiej i Robotniczej. Przy lampach wykonano odbojnice zabezpieczające, a przy pl. Kościelnym naprawiono drogę gruntową. Nowe punkty oświetleniowe zamontowano także w Gruszkowie. Przy okazji wymieniono dwie wyeksploatowane oprawy na nowoczesne, wycięto samosiejki oraz wyczyszczono cześć pobocza drogowego.

Listę prac drogowych na terenie gminy uzupełniają: utwardzenie ul. Leśnej w Łomnicy w celu poprawy dojazdu do posesji, naprawa pobocza na ul. Starowiejskiej w Mysłakowicach, naprawienie nawierzchni na ul. Zielona Dolinka w Kostrzycy, zamontowanie oznakowania z nazwą ulic w Mysłakowicach, Bukowcu, Łomnicy i Karpnikach.

Twoja reakcja na artykuł?

12
63%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
32%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
527
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group