Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 7868
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Białystok: Dwa medale w Białymstoku

Wtorek, 19 kwietnia 2016, 17:44
Aktualizacja: 17:50
Autor: MDvR
Białystok: Dwa medale w Białymstoku
Fot. użyczone
Sukcesem zakończył się wyjazd zawodników jeleniogórskiego Klubu Sportowego Chojnik na Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w badmintonie. W dniach 15–17 kwietnia Białystok – stolica województwa podlaskiego gościła najlepszych badmintonistów w kategorii junior i młodzieżowiec.

Na tej najważniejszej imprezie w roku dla obu kategorii nie mogło zabraknąć badmintonistów trenowanych przez Adama Słomkę i Sławomira Kowalskiego w składzie juniorzy: Oliwia Socha, Agata Gościło, Jędrzej Nowak, Kamil Słupek, Dominik Gerlach oraz młodzieżowcy: Klaudia Socha, Kinga Rogalska, Arkadiusz Słupek i Michał Szymczak.

W kategorii junior dwa medale brązowe zdobyła nasza eksportowa zawodniczka Oliwia Socha (kadrowiczka Polski) w grze pojedynczej i grze podwójnej w parze z Anetą Niklas (UKS Dwójka Bytów).

- To kolejny już rok kiedy Oliwia przywozi medal z Mistrzostw Polski. W tym roku jest to medal w kategorii junior, a chciałbym przypomnieć, że w dwóch poprzednich latach również wracała z medalami w tym ze złotem zdobytym podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w 2014 r. Bardzo się cieszymy z sukcesu naszej zawodniczki - skomentowali nasi trenerzy.

- Z bardzo dobrej zaprezentował się również Jędrzej Nowak, który w parze z Pawłem Kopańskim (UKS Start Widełka) po zaciętym, trzysetowym meczu, którego stawką był medal, ulegli parze Dawid Mazur / Robert Mirga (LKS Technik Głubczyce). Chcielibyśmy również pogratulować występu Agacie Gościło i Klaudii Socha, które ostatecznie zajęły piąte miejsce w grach pojedynczych - dodali trenerzy Adam Słomka i Sławomir Kowalski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group