Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 7469
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Dwa biegi Fischer Cup W Szklarskiej Porębie

Wtorek, 26 stycznia 2016, 13:00
Aktualizacja: 13:10
Autor: B–P
Polana Jakuszycka: Dwa biegi Fischer Cup W Szklarskiej Porębie
Fot. Michał Luch
Nowy cykl biegów narciarskich zainaugurowany został w sobotę i niedzielę (23–24.01) na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. W pięknej scenerii Gór Izerskich, w Fischer Cup 3/6/9 Biegaj z nami rywalizowało ponad 240 osób.

Nowy cykl składa się z trzech biegów na 3, 6 i 9 kilometrów, które są okazją do udziału w zawodach dla początkujących (choć udział może wziąć każdy). Przed startem narciarze mogą skorzystać z rad instruktorów na temat techniki biegu.

- Zacząłem na końcu, a skończyłem w połowie stawki - powiedział na mecie biegu na 3 km 72-letni jeleniogórzanin Stanisław Mroziński. To wielki miłośnik biegania na nartach i Jakuszyc, w których bywa bardzo często. W sobotę nie zraził go nawet siarczysty mróz. Podobnie, jak 125 innych zawodników, którzy dotarli do mety.

Większość biegła bądź szła w rytmie rekreacyjnym, bo taki jest też cel organizacji biegów tego cyklu. W gronie startujących było sporo rodziców z dziećmi, pokonujących trasę w spacerowym tempie. Na metę docierali zmarznięci, ale szczęśliwi. Czekały na nich piękne medale i gorąca herbata. Trasę stanowiła pętla na Polanie Jakuszyckiej i w najbliższej okolicy.

Czołówka była jednak bardzo mocna. Zwyciężyli Piotr Michałek i Katarzyna Witek z Teamu nabiegowkach.pl. Znacznie później finiszował organizator Maratonu Karkonoskiego Robert Gudowski, doświadczony maratończyk i ultramaratończyk w biegach bez nart. Przekonał się, że bieg na nartach to zupełnie inna bajka nawet, jeśli trzeba pokonać tylko trzy kilometry. - Zaliczyłem dwie „gleby”. Jestem szósty raz na biegówkach. Jest ciężej, niż na nogach – powiedział na mecie.

W niedzielnym biegu na 6 kilometrów, z udziałem 117 zawodników, triumfowali Łukasz Bronowicki oraz Joanna Badacz – trenerka młodych biathlonistów.

Zdumienie i podziw wzbudził 11-letni Jan Reizer - w znakomitym stylu zakończył bieg na trzynastym miejscu w klasyfikacji open. Na mecie czekała na niego dumna mama Anna.

- Wczoraj mnie zatykało. Dziś trasa była szybka, można było na niej odpoczywać - mówił Józef Pawlikowski, stały bywalec Jakuszyc od dziesiątek lat.

Oba biegi zorganizowało Stowarzyszenie Bieg Piastów. Trzeci, ostatni bieg w cyklu Fischer Cup 3/6/9 Biegaj z nami 21 lutego. Zapisy na bieg-piastow.pl i na datasport.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group