Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 3796
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dużo serca i ciepła w schronisku dla zwierząt

Piątek, 24 maja 2019, 13:37
Aktualizacja: Niedziela, 26 maja 2019, 10:16
Autor: Patrycja Höller (praktykantka)
Jelenia Góra: Dużo serca i ciepła w schronisku dla zwierząt
Fot. Patrycja Höller
Schroniskiem dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze kieruje od 1,5 roku Anna Mikołajuk – kobieta o wielkim sercu. O swojej pracy opowiada z radością i entuzjazmem – tak samo jak reszta jej zespołu.

W schronisku panuje porządek i higiena. Odremontowane zostały posadzki, ocieplono budynek, pomalowano fasadę. Wokół jest mnóstwo zieleni, z której podopieczni schroniska regularnie korzystają. Każde ze zwierząt codziennie jest wyprowadzane, każde z nich ma możliwość skorzystania ze sporego wybiegu. Zwierzęta mają osobne boksy, a razem przebywają tylko te, które od zawsze żyły wspólnie i świetnie czuły się w swoim towarzystwie.

Na uwagę zasługują także regularnie odbywające się imprezy i liczne zbiórki organizowane dla schroniska. Odwiedzają je dzieci ze szkół i przedszkoli ucząc się, jak należy dbać o zwierzęta domowe. W wielu miejscach Jeleniej Góry są puszki, do których każdy może dorzucić swoją cegiełkę, a szkoła nr 8 co miesiąc organizuje Słodki Piątek dla Zwierzątek. We wrześniu ubiegłego roku odbyła się także licytacja dla schroniska, zawody piłkarskie na rzecz zwierzaków, a w grudniu Mikołajkowy Bieg na 6 łap.

Zadbano także o fanpage na Facebooku oraz o konto na Instagramie, które bardzo korzystnie wpływają na los zwierząt. Stale zamieszczane są zdjęcia i filmy z życia podopiecznych. Ostatnim z sukcesów było znalezienie domu dla 8-letniej kundelki Lusi.

Jednak schronisko wciąż potrzebuje wsparcia ludzi o wielkim sercu. Chętnie przyjmowane są podarunki różnego rodzaju oraz oferty zbiórek. Kołdry, koce i oczywiście karmy dla kotów oraz psów to coś, co potrzebne jest cały czas. Bardzo ważne jest, by kontaktować się z placówką i dopytać, co dokładnie warto jej ofiarować. Część ze zwierząt jest chorowita, przez co wymagane są specjalistyczne, weterynaryjne karmy.

Zachęcamy naszych Czytelników do śledzenia losów ZWIERZaków ze SCHRONu. A już jutro - 25 maja - zapraszamy na Piknik ze Zwierzakami, który odbędzie się na Błoniach Jeleniogórskich w godzinach 12:00-15:00. Będzie można poznać nie tylko ekipę pracowników schroniska, ale także ich podopiecznych. Przewidziane są spotkania ze specjalistami, gry i zabawy.

Twoja reakcja na artykuł?

53
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
386
Tak
66%
Nie
18%
Było blisko...
16%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
 
Kultura
MuzyKuny w Kromnowie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group