Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7480
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Duże zainteresowanie naszym regionem w Hradec Kralove

Piątek, 20 marca 2015, 8:46
Aktualizacja: 8:49
Autor: Mea
Powiat: Duże zainteresowanie naszym regionem w Hradec Kralove
Fot. Starostwo Powiatowe Jelenia Góra
Po raz pierwszy Powiat Jeleniogórski uczestniczył w Targach Turystycznych Infotur i Cykloturystyka w Hradec Kralove. Przedstawiono oferty gmin i miast powiatu, m.in.: Karpacza, Szklarskiej Poręby, Piechowic oraz Jeleniej Góry.

To kolejny element współpracy Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze z Karkonoskim Parkiem Narodowym po stronie czeskiej i Związkiem Gmin Karkonoskich z Vrchlabi, z którymi Powiat miał wspólne stoisko „Karkonosze” w ramach projektu Promocja Karkonoszy.

Podczas dwóch dni targów prezentowany był przewodnik z atrakcjami powiatu jeleniogórskiego oraz szlaków rowerowych wokół Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby czy Piechowic. Czesi bardzo interesowali się ofertami strony polskiej, znali wiele miejscowości i atrakcji, pytali o bezpośredni dojazd pociągiem, o mapy tras rowerowych i zorganizowane wycieczki w Karkonosze.

Przedstawiona została też oferta Targów Turystycznych Tourtec, organizowanych w Jeleniej Górze 8-9 maja 2015 r. Ciekawą formą były seminaria turystyczne poświęcone wyjazdom do różnych krajów np. na Sri Lanke, podczas których sale były pełne, cieszyły się więc bardzo dużym powodzeniem. Dlatego Starostwo Powiatowe podobną formę chce wypróbować podczas Tourtecu.

Swoje stoiska mieli również m.in. Województwo Dolnośląskie, Opolskie, Park Miniatur z Kowar, Bardo Śląskie oraz Podziemia w Osówce. Łącznie wystawców z Polski i Czech było prawie stu, a targi odwiedziło ok. 10 tys. osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
39
Coraz lepiej
21%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
33%
Nie najlepiej
26%
Wciąż fatalnie
21%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group