Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3283
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dąbrowa Górnicza: Dublet jeleniogórzan podczas Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim

Środa, 19 września 2012, 12:32
Aktualizacja: 12:33
Autor: MDvR
Dąbrowa Górnicza: Dublet jeleniogórzan podczas Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim
Fot. użyczone
Dąbrowa Górnicza była tegorocznym gospodarzem Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim. Organizatorem tej prestiżowej imprezy był Czesław Lang i jego firma Lang Team. Ponad 800 zawodników z całego kraju rywalizowało na bardzo płaskiej i szybkiej trasie, która przebiegała wokół centrum miasta.

Drużyna MKS 11 Formicki Bike w składzie: Piotr Karmelita, Grzegorz Walczak, Bartosz Moskwa i Paweł Bożek rywalizowali na dystansie 40 kilometrów (przewyższenie wynosiło 50 metrów). Od samego startu mocne tempo dyktował Piotr, tuż za nim w czołowej grupie jechali Grzesiek i Bartek, którzy mocno rozciągnęli peleton. Bardzo wysokie tempo czołówki, średnia prędkość ponad 30 kilometrów na godzinę, techniczne odcinki, gdzie trzeba było zeskakiwać z roweru oraz luźny piach na odcinkach leśnych sprawiła nie lada selekcję, a czołówka peletonu zmalała do zaledwie 10 osób.

Do ostatnich metrów nie było jednak wiadomo, kto tego dnia założy koszulkę z orłem na piersi. Finisz, bowiem rozegrał się na 100 metrów przed metą. Największym doświadczeniem i wyczuciem peletonu wykazał się Piotr Karmelita, który w szosowym stylu o błysk szprychy wyprzedził rywali ze swojej kategorii wiekowej zdobywając tym samym tytuł mistrza Polski. Grzegorz Walczak przegrywając zaledwie o kilka setnych sekundy z Piotrem wywalczył srebro. Niestety z rywalizacji o medale odpadł Bartosz, który na 10. kilometrze przeciął oponę i musiał się wycofać. Paweł Bożek ukończył maraton poza czołówką.

Pierwsze dwa miejsca na Mistrzostwach Polski to bardzo dobre podsumowanie sezonu kolarskiego grupy MKS Jedenastka. Jak widać, jest potencjał, zawodnicy godnie reprezentowali nasze miasto na arenie ogólnopolskiej zdobywając dwa medale.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
903
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group