Czwartek, 29 lipca
Imieniny: Marty, Olafa
Czytających: 2274
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Drzewo spadło na trzy samochody

Poniedziałek, 20 czerwca 2011, 10:56
Aktualizacja: 11:04
Autor: Angela
Jelenia Góra: Drzewo spadło na trzy samochody
Fot. A.G–D.
W minioną sobotę wiatr złamał duże drzewo, które spadło na trzy zaparkowane samochody. Do zdarzenia doszło na nowo wybudowanym parkingu przy ulicy Podgórzyńskiej w Cieplicach. Na szczęście w pojazdach nikogo nie było.

Drzewo zostało złamane przez wiatr w minioną sobotę przed godziną 19.00. Lipa o obwodzie pnia 160 cm spadła na toyotę yaris, daewoo tico i peugeota 306. Właściciele pojazdów wezwali na miejsce straż pożarną. Drzewo zostało pocięte i złożone obok parkingu przez ośmiu strażaków. Na miejscu była też policja. Jak się okazało w trakcie cięcia drzewa, w środku było ono spróchniałe. Obecnie wywózką pociętych klocków zajmuje się MPGK.

- Było to jedyne drzewo, które w miniony weekend zostało uszkodzone przez wiatr. Obecnie o sprawie powiadomiliśmy konserwatora zabytków. Dzisiaj pracownicy potną drzewo na klocki i wywiozą je z parkingu. Lipy maja to do siebie, że umierają od środka. Kora i korona drzewa była zdrowa, natomiast w środku część pnia była martwa i spróchniała – mówi Zofia Hajduga, starszy mistrz ds. terenów zielonych z Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group