Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7811
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Drugstop w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych

Czwartek, 1 lutego 2018, 8:12
Autor: 112
Jelenia Góra: Drugstop w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych
Fot. KMP Jelenia Góra
W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze odbyły się 30 stycznia działania edukacyjne i profilaktyczne w ramach projektu realizowanego przez policjantów z Polski i Czech pn. „Drugstop".

Policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze: podinsp. Małgorzata Gorzelak oraz st. sierż. Beata Sosulska-Baran przeprowadziły spotkanie z uczniami w ramach projektu „Drugstop - transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową”.

Podczas spotkania z młodzieżą policjantki przedstawiły założenia projektu oraz zaprezentowały pokaz multimedialny dotyczący szkodliwości zdrowotnych zażywania środków odurzających oraz odpowiedzialności karnej w związku z posiadaniem, produkcją oraz dystrybucją narkotyków.

Ponadto poinformowały o możliwości bezpłatnego pobrania na telefon komórkowy z platformy Sklep Play aplikacji DRUGSTOP. Zawiera ona szereg informacji dotyczących zażywania środków psychoaktywnych, m.in.:
• konsekwencji zdrowotnych
• mitów i stereotypów
• odpowiedzialności karnej
• listę instytucji pomocowych

Celem projektu realizowanego w Polsce i Czechach jest:
• zintensyfikowanie współpracy jednostek Policji z Polski i Czech w zakresie problematyki narkotykowej oraz prowadzenie wspólnych działań prewencyjnych na rzecz ludności w rejonie przygranicznym,
• podniesienie poziomu świadomości społeczeństwa w zakresie problematyki narkotykowej,
• przekazanie czytelnej informacji na temat działania narkotyków i środków odurzających oraz odpowiedzialności karnej za posiadanie i rozprowadzanie środków odurzających.

Podczas spotkania policjantki zachęcały również młodzież do wstąpienia w szeregi jeleniogórskiej policji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group