Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6957
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Drugie ferie zimowe

Czwartek, 17 marca 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 18:04
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Księża narzekają, że niektórzy uczniowie niepoważnie traktują rekolekcje.

– Mamy teraz zupełny luzik, bo przecież są rekolekcje – powiedzieli nam wczoraj licealiści, którzy odpoczywali od szkolnej codzienności

Magda i Paula z Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze, które wychodziły wczoraj z kościoła św. Erazma i Pankracego, powiedziały nam, że pobyt w świątyni jest interesujący towarzysko. – W kościele jest dużo ludzi. To dobra okazja, żeby spotkać różnych znajomych. Po rekolekcjach można pójść do pubu i posiedzieć tam do późna, bo w środę jeszcze zajęć w szkole nie ma – mówią uczennice.
Tomek stał przed kościołem i czekał na znajomych. Wcześniej umówił się z nimi na piwo. – Nie chodzę na rekolekcje, bo są bez sensu. Dobre jest tylko to, że nie trzeba chodzić do szkoły – podkreśla chłopak.
Nauki rekolekcyjne trwają od poniedziałku. Wczoraj wielu uczniów spędzało wolny czas w piwiarniach i spacerach po mieście.
– Te trzy dni są wolne od zajęć dydaktycznych – rozkłada ręce Ryszard Wach, naczelnik wydziału oświaty Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. – Uczniowie, którzy zgłosili chęć udziału w rekolekcjach, mają zajęcia w kościołach. Są pod opieką katechetów – wyjaśnia naczelnik Wach. Ci, którzy na religię nie chodzą, mają wolne.
Ale nawet i księża nie są w stanie zapanować nad uczniami, którzy dni rekolekcji traktują jak wakacje.
– Nie narzekam na frekwencję podczas nauk rekolekcyjnych, ale niektórzy młodzi ludzie zachowują się skandalicznie – mówi ksiądz prałat Andrzej Bokiej, proboszcz parafii garnizonowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group