Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 7166
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Drugie ferie zimowe

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 17 marca 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 18:04
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Księża narzekają, że niektórzy uczniowie niepoważnie traktują rekolekcje.

– Mamy teraz zupełny luzik, bo przecież są rekolekcje – powiedzieli nam wczoraj licealiści, którzy odpoczywali od szkolnej codzienności

Magda i Paula z Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze, które wychodziły wczoraj z kościoła św. Erazma i Pankracego, powiedziały nam, że pobyt w świątyni jest interesujący towarzysko. – W kościele jest dużo ludzi. To dobra okazja, żeby spotkać różnych znajomych. Po rekolekcjach można pójść do pubu i posiedzieć tam do późna, bo w środę jeszcze zajęć w szkole nie ma – mówią uczennice.
Tomek stał przed kościołem i czekał na znajomych. Wcześniej umówił się z nimi na piwo. – Nie chodzę na rekolekcje, bo są bez sensu. Dobre jest tylko to, że nie trzeba chodzić do szkoły – podkreśla chłopak.
Nauki rekolekcyjne trwają od poniedziałku. Wczoraj wielu uczniów spędzało wolny czas w piwiarniach i spacerach po mieście.
– Te trzy dni są wolne od zajęć dydaktycznych – rozkłada ręce Ryszard Wach, naczelnik wydziału oświaty Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. – Uczniowie, którzy zgłosili chęć udziału w rekolekcjach, mają zajęcia w kościołach. Są pod opieką katechetów – wyjaśnia naczelnik Wach. Ci, którzy na religię nie chodzą, mają wolne.
Ale nawet i księża nie są w stanie zapanować nad uczniami, którzy dni rekolekcji traktują jak wakacje.
– Nie narzekam na frekwencję podczas nauk rekolekcyjnych, ale niektórzy młodzi ludzie zachowują się skandalicznie – mówi ksiądz prałat Andrzej Bokiej, proboszcz parafii garnizonowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Co dalej z "ustawą aborcyjną"?

Oddanych
głosów
113
- zachować dotychczasowy kompromis
48%
- rozszerzyć o aborcję na życzenie do 12. tygodnia ciąży
35%
- uznać wyrok Trybunału Konstytucyjnego
9%
- całkowity zakaz aborcji.
8%
Copyright © 2002-2020 Highlander's Group