Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 4347
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Drugie dno kłopotów KSON

Piątek, 14 kwietnia 2006, 0:00
Autor: Konrad
Jelenia Góra: Drugie dno kłopotów KSON
Fot. Konrad
Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych stał się powodem ostrego starcia między prezydentem Jeleniej Góry, Józefem Kusiakiem, a jego adwersarzem, Robertem Prystromem.

Zdaniem Prystroma prezydent nie chce pomóc sejmikowi, który od kilku lat pełni rolę koordynatora stowarzyszeń osób niepełnosprawnych. Miasto nie przyznało w tym roku pieniędzy KSON-owi na prowadzenie działalności.
To dodatkowo pogłębiło kłopoty organizacji, która jest zadłużona tylko w PEC-u na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zdaniem prezesa sejmiku, Stanisława Schuberta, zastrzyk miejskich pieniędzy rozwiązałby problemy placówki.

Ten spór nabiera dodatkowego smaczku, ponieważ prezes Schubert i prezydent miasta to reprezentanci tej samej opcji politycznej. Razem należeli do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.
Prezes Schubert w ówczesnej hierarchii stał wyżej niż prezydent Kusiak, bo był dyrektorem Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Turystycznej „Karkonosze”.

Jak wyjaśnia Józef Kusiak, miasto nie ma możliwości wesprzeć KSON dotacją, gdyż pieniądze dla organizacji pozarządowych można przekazywać jedynie w ramach konkursów, a te sejmik przegrał.
Miasto chce z długiem przejąć budynek placówki przy ulicy Grabowskiego, a stowarzyszeniom funkcjonującym w nim zapewnić tam możliwość dalszej działalności.

Wydawałoby się, że układ ten dla stowarzyszeń i samego sejmiku, byłby bardzo korzystny. Przeciwko czemu zatem protestuje radny Prystrom i duża grupa niepełnosprawnych? Nieoficjalnie mówi się, że wtedy nie mogłoby funkcjonować prywatne przedsięwzięcie jednego z członków władz Sejmiku.

Sprawa wyjaśni się za kilka dni, gdy na drugiej części rady miejskiej radni zdecydują o przyszłości budynku. O wyniku poinformujemy.

Sonda

Czy lokalne "kasyna" i gry hazardowe powinny być dozwolone bez koncesji?

Oddanych
głosów
965
Oczywiście, gra tylko ten kto chce
27%
Tak, jednak do pewnej kwoty - na niektórych działa to jak narkotyk
13%
Hazard powinien zostać całkowicie zakazany
48%
Nic nie trzeba zmieniać w przepisach
12%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Specjalnie szkoleni rosyjscy agenci sabotują w Europie
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
112
Poważne zderzenie trzech aut na Sudeckiej
 
Kultura
Teatry uliczne – Teatr Blackout Paradox
 
Aktualności
Szansa na ciepło spod ziemi dla miasta
 
Aktualności
Pamięć o Rzezi Wołyńskiej silniejsza niż czas
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group