Czytających: 11373

II liga koszykarzy: Druga połowa dla Turowa!

Środa, 18 października 2023, 23:04
Aktualizacja: 23:04
Wysoką porażką koszykarzy Sudetów Jelenia Góra zakończył się mecz 6. kolejki II ligi. Do przerwy podopieczni trenera Jarosława Wilusza toczyli wyrównany bój, ale po zmianie stron wyraźnie górą byli niepokonani jak dotąd w tym sezonie zawodnicy ze Zgorzelca.

Pierwsza kwarta należała wyraźnie do rywali (19:10), ale w drugiej do głosu coraz śmielej zaczęli dochodzić jeleniogórzanie. Gospodarze poprawili grę w obronie, zagrali skuteczniej pod koszem przeciwników i w 16. minucie doprowadzili do remisu 25:25. Mało tego - na niewiele ponad 100 sekund przed końcem drugiej odsłony jeleniogórzanie znaleźli się nawet na prowadzeniu (35:33). Od tego momentu zespołem wyraźnie lepszym byli faworyci tego spotkania. Turów odskoczył do przerwy na 43:38, a po powrocie na parkiet powiększał przewagę i kontrolował przebieg wydarzeń. Finalnie przyjezdni wygrali 90:66, odnosząc już piąte zwycięstwo w bieżącej kampanii rozgrywkowej. Nasi koszykarze na swoim koncie mają dwie wygrane i cztery porażki.

Sudety Jelenia Góra - PGE GiEK Turów Zgorzelec 66:90 (10:21, 28:22, 18:27, 10:20)

Sudety: Ostrowski (15), Kozak (14), Majewski (10), Ciemiński (8), Jyż (6), Walczak (4), Rzechtalski (4), Najman (3), Stochmiałek (2), Suchecki.

Turów: Kruszczyński (19), Fudziak (18), Kondraciuk (13), Bochno (13), Minciel (10), Zywert (7), Olejnik (4), Stępień (4), Gałczyński (2), Ratajczak, Morawski.