Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6300
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION/ KRAJ: Droższe ciepło, droższe życie

Środa, 5 listopada 2008, 13:12
Aktualizacja: 13:13
Autor: Angela
REGION/ KRAJ: Droższe ciepło, droższe życie
Fot. Archiwum
Złotówkę więcej miesięcznie zapłacimy średnio za gotowanie posiłków na gazie, około 4,5 złotego za podgrzewanie gazem wody oraz o ponad 20 złotych za ogrzewanie nim mieszkania. Takie zmiany pojawiły się od 1 listopada. Różnicę w cenach odczujemy przy najbliższym płaceniu rachunków. W najbliższym czasie planowana jest również podwyżka cen prądu.

Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nową taryfę gazową dla PGNiG już 17 października, ale podwyżki cen gazu zaczęły obowiązywać od 1 listopada. Od początku miesiąca o blisko 8 procent wzrosły więc ceny gazu dla tych, którzy używają go wyłącznie w kuchenkach. Dla nich oznacza to wyższy rachunek o 1,05.

Za przygotowywanie posiłku oraz podgrzewanie wody zapłacimy teraz o 5,8 procent miesięcznie więcej czyli o 4,54 zł. Odbiorcom dodatkowo ogrzewającym gazem mieszkanie rachunki wzrosną średnio o 20,79 zł miesięcznie czyli o 6,8 procent. Są to podwyżki podane netto bez podatku VAT. Nowa taryfa ma obowiązywać do końca marca.

Natomiast 22 października prezes URE zatwierdził nową taryfę cen energii dla RWE Polska. Ceny energii w najbliższym czasie wzrosną o 2,36 procent czyli od kilkudziesięciu groszy do ponad złotówki miesięcznie dla indywidualnych odbiorców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group