Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 8012
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Droższe bilety MZK, woda i ścieki bez zmian

Wtorek, 1 czerwca 2010, 17:35
Aktualizacja: 17:36
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Droższe bilety MZK, woda i ścieki bez zmian
Fot. Angela
Nieznacznym podwyższeniem cen biletów w celu zaokrąglenia kłopotliwych dla kioskarzy i pasażerów końcówek oraz zwolnienie z opłat za przejazd komunikacją miejską dzieci do 4 roku życia oraz przedłużenie obowiązującej taryfy na ścieki i wodę do 28 lutego 2011 r., ale jak na razie bez dopłat – to dwa punkty dzisiejszej LXVIII Sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry, które wzbudziły spore emocje.

Za przedłużeniem obowiązującej dotychczas taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzenie ścieków w okresie od 1 lipca 2010 roku do 28 lutego 2011 r., głosowało 18 radnych, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Zanim jednak przystąpiono do głosowania, radni Ireneusz Łojek, a następnie Krzysztof Mróz drążyli, dlaczego prezydent nie dopuścił do głosowania na dzisiejszej sesji dopłat do wody. Marek Obrębalski jednak zobowiązał się do poddanie uchwały o dopłatach pod głosowanie na następnej sesji rady, zapewniał też że dopłaty będę w dalszym ciągu obowiązywały.

– Projekt uchwały dotyczący dopłat do wody i ścieków będzie głosowany na najbliższej sesji i pojawi się w takiej formie, by wszystkich zadowolić. Proponowałbym radnemu Krzysztofowi Mrozowi na przyszłość nieco więcej zaufania dla prezydenta – mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Półtoragodzinna dyskusja poprzedziła też głosowanie na temat zmian cen biletów na przejazdy komunikacja miejską. Najwięcej wątpliwości wzbudziły ulgi dla niepełnosprawnych i sposób ich legitymowania swojego prawa do ulg. Radny Łojek pytał też o to, jak rodzice będą dokumentowali wiek dziecka, które nie ukończyło czterech lat. W końcu uchwałę przegłosowano 11 głosami. Przeciw był tylko radny Krzysztof Mróz. Pięciu radnych wstrzymało się od głosu.

Przed tymi uchwałami radni przegłosowali również uchwały dotyczące udzielenie wsparcia w kwocie 50 tys. zł dla powodzian z Kędzierzyna – Koźle na odbudowę i remont szkoły podstawowej nr 20 oraz 50 tys. zł dla gminy Gorzyce w województwie podkarpackim na remont Szkoły Podstawowej w Trześni.

Radni głosowali też nad zmianą uchwały budżetowej na rok 2010. W związku oszczędnościami, jakie pojawiły się po przetargach na poszczególne inwestycje, miasto będzie mogło zaciągnąć o 6 mln zł mniejszy kredyt. Uchwała została przegłosowana przez 17 radnych. Dwie osoby wstrzymały się od głosu. 11 głosami przegłosowana została też uchwała dotycząca emisji 36 tysięcy sztuk obligacji komunalnych o wartości nominalnej tysiąc złotych każda, które to mają być wykupione przez miasto z dochodów własnych w latach 2011 – 2019. Ośmiu radnych wstrzymało się od głosu. Radni wyrazili też zgodę na używanie herbu miasta Jeleniej Góry przez koło łowieckie DARZ BÓR.

Więcej informacji na temat przyjętych uchwał zamieścimy jutro.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1077
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group