Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 9700
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Droższa woda i ścieki

Wtorek, 2 lipca 2019, 10:53
Aktualizacja: Środa, 3 lipca 2019, 10:05
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Droższa woda i ścieki
Fot. Przemek Kaczałko
Od 26 maja w Jeleniej Górze wzrosły ceny za dostarczenie wody i odprowadzanie ścieków. Sprawę poruszył na konferencji prasowej senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Mróz, który krytykuje władze spółki i miasta, że nie informowały o tym mieszkańców.
Prezydent Jerzy Łużniak z prezesem Wodnika zgłosili do Wód Polskich podwyżkę cen - to 20 groszy za wodę i 21 groszy za ścieki - informował na konferencji prasowej Krzysztof Mróz, który początkowo twierdził, że wniosek złożono w tym roku. - Szkoda, że prezydent wraz z prezesem spółki nie informowali szeroko ludzi o tych podwyżkach i nie uzasadnili ich - dodał Krzysztof Mróz.
Nie wiem w jakim "matrixie" żyje pan senator. 16 maja spółka "Wodnik" nie złożyła żadnego wniosku o podwyżkę cen wody. W 2018 roku złożyliśmy taryfę na okres 3 lat, przewidującą różnicę cen, ale nikt nie składał wniosku w tym roku - odpowiada Wojciech Jastrzębski, który podkreśla, że to Wody Polskie zatwierdzają ceny - na wniosek spółki miejskiej.

Jednocześnie prezes Wodnika podnosi argument, że znacząco wzrosły ceny energii elektrycznej - dla Wodnika ma to być ok. 60 proc. Nadal, mimo obietnic rządu, nie zostały one zmniejszone do poziomu z ubiegłego roku.

Zgodnie z nową ustawą, składa się wnioski na 3 lata - złożyliśmy ją ponad rok temu. Zgodnie z taryfą uzgodnioną z Wodami Polskimi - cena się zmieniła 26 maja br. - dodała Barbara Rychter, wiceprezes spółki "Wodnik".

Senator później precyzował, że chodzi o wniosek sprzed roku, a podczas konferencji dokonał "skrótu myślowego". Jednocześnie K. Mróz podkreślił, że Wody Polskie oceniają wniosek pod względem formalnym i nie mają możliwości ich zablokowania.

Twoja reakcja na artykuł?

8
7%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
29
24%
Złości
81
68%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (73)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group