Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 5471
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Drogowy łącznik do podstrefy przed terminem?

Środa, 12 marca 2014, 8:34
Aktualizacja: Czwartek, 13 marca 2014, 8:21
Autor: Angela
Jelenia Góra: Drogowy łącznik do podstrefy przed terminem?
Fot. Angela
Pełną parą idą prace przy budowie łącznika ulic Spółdzielczej i Lubańskiej w Jeleniej Górze. – Wykonawca na skończenie tej inwestycji ma czas do września, ale wszystko wskazuje na to, że nową drogą pojedziemy już w czerwcu br. – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Obecnie w około dziewięćdziesięciu procentach wykonane zostało skrzyżowanie od strony ulicy Lubańskiej.

- Połączenie tych ulic wymagało przebudowania fragmentu ulicy Lubańskiej, z czym wykonawca świetnie sobie poradził – mówi Jerzy Bigus. - Powstały tam nowe chodniki i wlot do nowo budowanej drogi. W związku z tym, że praktycznie nie było zimy, wykonawca mógł pracować niemal bez przerwy i dobrze wykorzystał sprzyjającą pogodę – dodaje wiceszef zarządu dróg.

Całym zadaniem wykonawcy jest budowa nowego odcinka ulicy o długości 1,35 km stanowiącej przedłużenie ulicy Spółdzielczej od wysokości ul. Objazdowej do połączenia z ul. Lubańską w Jeleniej Górze.

W ramach tych prac firma najpierw musiała nawieźć około 25 tys. ton ziemi, by podnieść teren, na którym powstaje droga. Poza ulicą wykonywane jest pełne uzbrojenie terenu oraz trakt pieszo-rowerowy. Przetarg na to zadanie wykonała firma Pol –Dróg z Piły, a koszt całej inwestycji to 8 mln 394 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group