• Środa, 23 października 2019
  • Godz. 5:12
  • Imieniny: Marleny, Seweryna, Teodora, Igi
  • Czytających: 1764
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Drogie to życie w Jeleniej Górze

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 5 stycznia 2013, 9:32
Aktualizacja: Wtorek, 8 stycznia 2013, 16:01
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Od stycznia br. wzrosły ceny podatku od nieruchomości, biletów MZK, od lipca drastycznie mogą zdrożeć śmieci. Bez zmian zostaną ceny wody czy podatku transportowego. – Jak pokazują zestawienia, Jelenia Góra jest na drugim miejscu najdroższych miast na Dolnym Śląsku. Droższy od nas jest tylko Wrocław, a przecież nie możemy się z nim równać co do wysokości pensji – mówi Miłosz Sajnog, radny Razem dla Jeleniej Góry komentując tegoroczne podwyżki lokalne.

Jeleniogórzanie narzekają na zbyt drogie opłaty i trudno się temu dziwić. Pani Ewelina z Zabobrza wyliczyła, że utrzymanie czteroosobowej rodziny to w Jeleniej Górze koszt ponad 900 zł licząc same opłaty: prąd, wodę, gaz, podatki od nieruchomości, bilety MZK dla dzieci, a od lipca opłaty za śmieci.

- Teraz jeszcze tego nie odczuliśmy, bo podwyżki ruszyły są od stycznia, ale w minionym roku udawało nam się „zamknąć” w kwocie około 700 zł. Teraz o 200 zł zapłacimy więcej – mówi pani Ewelina. – Widziałam porównania z innych miast, w zależności od zestawień i rodzaju podatku lokalnego jesteśmy najwyżej list rankingowych, a przecież mieszkańcy zarabiają bardzo przeciętnie – dodaje jeleniogórzanka.

Od stycznia br. droższy jest m.in. podatek od nieruchomości od lokalu mieszkalnego, który wzrósł o 12,31 procent.

- W praktyce to oznacza, że dla mieszkania o powierzchni 50 m kw. kwota opłaty wzrośnie o 8 groszy za metr. W 2012 roku lokator płacił 0,65 zł za m kw., a teraz zapłaci 0,73 zł. W praktyce z kwoty 32,50 zł wzrośnie do kwoty 36,50 zł czyli rocznie o 4 zł – tłumaczył Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Podobne wyliczenia prezydent robił odnośnie 42,86 % wzrostu podatku od gruntu przynależnego do budynku mieszkalnego ( dla 72,6 m kw. to wzrost o 8,71 zł rocznie czyli 0,12 zł miesięcznie). Wyliczał też wzrost kosztów dla właścicieli domów jednorodzinnych.

- W przypadku domu o powierzchni 200 m kw. stojącego na działce 500 mkw. Opłaty wzrosną o 60 zł rocznie i 5 zł miesięcznie – mówił prezydent M. Zawiła. Więcej kosztują gazety czy tygodniki ilustrowane – dodał.

Na dniach do góry pójdą ceny biletów MZK o 10-12 procent i dla przykładu zwykły bilet, który dotychczas kosztował 2,60 zł, kosztować będzie 3 zł, a nocny aż o 80 groszy drożej czyli 5,80 zł. O 10 zł zdrożały też bilety miesięczne.
Najwięcej emocji wywołały jednak ceny za śmieci, które od lipca mogą wynieść 18 zł za segregowane i 28 zł za zmieszane.

Te stawki krytykowali radni z Klubu Prawa i Sprawiedliwości. – To chyba najwyższe stawki w Polsce – mówili. I Podawali przykłady. - Legnica przyjęła stawki: 13,7 oraz 17,6 zł, Wałbrzych: 12 i 20 zł, Głogów: 12,5 i 16 zł, Łódź: 12,69 i 16,5 zł czy Katowice: 14 i 20 zł – wyliczali.

Zastępca prezydenta Hubert Papaj przekonywał radnych, że stawki dla Jeleniej Góry mogą znacząco ulec obniżeniu po rozstrzygnięciu przetargu na wywóz i składowanie odpadów komunalnych. - Firmy będą konkurować ceną o to zadanie i należy się spodziewać niższych cen. A że gmina na tym nie może zarabiać, to automatycznie zostaną obniżone stawki dla mieszkańców – podkreślał.

To może od razu ustalić niższe stawki – mówił radny z Klubu Razem dla Jeleniej Góry, a Klub Radnych PiS-u wnioskował, aby stawki obniżyć odpowiednio do: 14 i 20 zł. Pomysłów tych nie uwzględniono.
Pocieszeniem dla mieszkańców mają być ceny wody, które w tym roku nie zostały podwyższone. Niestety i w tym temacie Jelenia Góra przoduje wysokością cen - 5,91 zł i 5,63 za ścieki. W Wałbrzychu mieszkańcy za wodę płacą 4,65 zł, w Świdnicy 3,33 zł, a w Legnicy 4,22zł.

- To bardzo agresywny wzrost opłat lokalnych – mówi Krzysztof Mróz, przewodniczący klubu Prawo i Sprawiedliwość. Przed każdym z głosowań dotyczącym wzrostu cen proponowaliśmy poprawki, przedstawialiśmy kompromisowe rozwiązania. Partia rządząca ma jednak większość i nic nie mogliśmy zrobić. Mieszkańcom Jeleniej Góry serwuje się bardzo drogie życie – mówi K. Mróz.

Miłosz Sajnog dodaje, że Jelenia Góra wzrostem opłat zaczyna przekraczać próg akceptowalny przez społeczeństwo.

- W lipcu 2012 roku prezydent przedstawił jeden pomysł dla budżetu 2013 ‘ dla Jeleniej Góry, - wzrost wszystkich opłat - i taki pomysł zrealizował. To pokazuje pewną bezradność. Jeśli jedynym kierunkiem działania jest podnoszenie wszystkich podatków i opłat, to czas zrezygnować ze stanowiska. Samorząd stał się represyjny dla mieszkańca – podnosi koszty utrzymania, a w zamian proponuje maksymalnie niską ekwiwalentność – komentuje radny Miłosz Sajnog.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (201) Dodaj komentarz

~ 5-01-2013 10:15
Jak zwykle w dupcie dostana ci najbardziej drapiacy sie ludzie. Kto za to odpowiada ze spycha sie ludzi w ubostwo? co na to ci decydujacy majacy wielokrotnosc poborow tych maluskich pracujacych na wszystkich bogatych? czy taki bogaty cep zrozumie biednych?
~Gość 5-01-2013 10:17
Dla Zawiły który zarabia z naszych podatków 12000 te jak on to mówi drobne podwyżki to jest mały pikuś ,ale jeśli pracuje się w markecie za 1250 zł to kwota jak najniższej podwyżki to już jest wydatek nie mały ,a i jeszcze zapomniałem żonka p.Zawiły na cieplutkiej posadce w tym niedochodowym muzeum też pensyike ma niezłą ,więc cóż się dziwić im te podwyżki nic nie zrobią ,ja tylko się pytam dlaczego urzędnicy państwowi tacy jak p. Zawiła nie powie ok jest kryzys w mieście finansowy ,to ja ze swojej pensji i tak wysokiej oddam tylko 2000 zł co miesiąc i reszta tego orszaku rządzącego też tak zrobi ,ale nie tu trzeba gnębić tych najniżej zarabiających i emerytów ,wyciskać z nich ostatnie soki niech wiedzą że Zawiła to janosik PO pospulstwa ,Zenada
~pikuś 5-01-2013 10:29
... i dlatego p.Martin Complex przyzna sobie zapewne kolejna podwyżkę niwelująca ten stan rzeczy. Koszty życia i utrzymania rosną, ale nie dla wszystkich.
~wystarczy 5-01-2013 10:33
Tak rządzić jak Zaiła to potrafi nawet dziecko. Jak prezydent ma tylko pomysły na podnoszenie opłat to rzeczywiści trzeba podziękować temu panu i to jak najszybciej.
~do pokuś 5-01-2013 10:35
Zaraz pewnie się znajda obrońcy uciśnionych czyli Zawiły i jego żony oni mają prykaz, aby monitować media pod tym aspektem obrony najlepszego w całym kraju prezydenta Zawiły!
~ 5-01-2013 10:38
Panie Miłoszu, proszę zatem zacząć mocno działać w kwestii odwołania prezydenta ze stanowiska i proponować nowe rozwiązania, od tego Państwo są, tego społeczność oczekuje,a nie kolejnych 2 lat nieudolnego rządzenia M.Zawiły
~Rewolucja 5-01-2013 10:39
ZŁODZIEJE, ZŁODZIEJE, ZŁODZIEJE, ZŁODZIEJE, ZŁODZIEJE, ZŁODZIEJE, ZŁODZIEJE, ZŁODZIEJE, ZŁODZIEJE, ZŁODZIEJE, ZŁODZIEJE, ZŁODZIEJE, Mam już DOŚĆ okradania i nic nie robienia oraz udawania że ciągle brak pieniędzy które to częściowo przez kradzież lądują do prywatnej kieszeni, termy są tego przykładem... Jestem za wypędzeniem PIS-u, PO, SLD i innych ugrupowań partyjnych którzy jadą na tym samym wózku przez ok. 20 lat. Jeśli ich teraz nie wypędzimy, to będziemy mieć co mamy.. Mieszkamy w środkowej Europie gdzie Polska powinna z tego czerpać same korzyści a żyjemy gorzej jakby nasz kraj znajdował się daleko w Afryce na szerokiej pustyni. Wypędzić starych oszustów i dać szansę młodym. Nie siedźmy biegle przed kompem jak i w życiu, tylko trzeba się wziąć do ROBOTY Kto jest ZA!!!!
~Aristo 5-01-2013 10:39
Do tego dodać trzeba koszty utrzymania lawirantów ze Straż Miejskiej która przekształca się w organizację represyjną. Taki paradoks - mieszkańcy mają utrzymywać służbę która ich samych oskubuje z kasy. To już zbóje w dawnych czasach byli pod tym względem bardziej uczciwi, bo łupili głownie bogatych. Po prostu - Państwo - Draństwo.
~ 5-01-2013 10:40
Sami go wybraliscie wiec czemu placzecie by żyło sie lepiej on to wszystko robi dla waszego dobra przeciez.
~HaHa 5-01-2013 10:41
Panie Zawiła taj Pan pracę ludziom, a nie tylko ciągłe POdwyżki i POdwyżki, bo Wam ciągle za mało kasy! To musi się skończyć... Tak się Pan chwalił, że w Jeleniej Górze bezrobocie wynosi 9,3%, ale wiem Pan czemu tak się dzieje? Bo ludzie z Jeleniej Góry wyrejestrowują się z PUP i wyjeżdżają z Jeleniej Góry za poszukiwaniem pracy. Ot czemu mam tak niskie bezrobocie, a nie, że przybyło kilkaset nowych miejsc pracy...
~ 5-01-2013 10:45
brak słów ,
~jga 5-01-2013 10:45
To już zmierzch tego nieudacznika!
~ 5-01-2013 10:48
Autorka cytuje Sajnoga! A cóż to za autorytet?Populista a w dodatku gość który dba tylko o własny interes np. odejście z Wspólnego Miasta....itd. Jak wyborcy mogą ufać osobą które w zależności od poparcia społecznego zmieniają ugrupowania. Osoby zmieniające ugrupowanie w czasie kadencji /sejm,samorząd/powinny tracić mandat lub zrezygnować z niego. Ale to mogą zrobić osoby które mają honor.
~Halooo 5-01-2013 10:49
Jelenia G. jest drozszym miastem np.w stosunku do Wrocławia do 20% chodzi o koszta utrzymania.Tam mieszkalismy 65 lat tutaj 2 lata,jestesmy zdruzgotani takimi wysokimi kosztami,prawdopodobnie będziemy wracac.Jelenia G. to ani turystyka ani przemysł,winny jest temu układ rządzacych PZPR-SLD-PO.Dbaja tylko o siebie i swoich pociotków.To nie ludzie powinni sie bac władzy to władza powinna sie bac ludzi.
~olo 5-01-2013 10:50
dla takiego głąba 5 zl podwyzki to tylko kolorowa gazetka.takich 5 nazbiera sie dziesiec i robi sie niezla kasa.a co z tymi co na gazetki juz nie maja?
~Misiaczek 5-01-2013 10:53
A ja mam pytanie... Bo oni co to budowali oraz co tego pilnowali to, UKRADLI!!!! pieniądze z tych term Cieplickich i dlatego jeszcze są nie otwarte a i ten przekręt trwa nadal... No i mam pytanie Kto ich i dlaczego ci złodzieje jeszcze nie zostali rozliczeni????. Przecież za to powinno się iść do więzienia a oni żyją na wolności dając przykład innym jak się powinno kraść.. Gdzie ta policja,,, zasnęła przy drodze z suszarką czy jak??? Ktoś mi odpowie na to pytanie???.....
~Bambo 5-01-2013 10:56
Ja bym chciał, aby Pan Prezydent odniósł się dlaczego nie ma miejsc pracy w Jeleniej Górze, a nie o ile co wzrosło? Nawet niech Jelenia będzie "dziurą" najdroższą w Dolnośląskim. Niech jednak temu towarzyszy powstawanie nowych miejsc pracy i to nie w hipermarketach z 5 zł/godzina, ale za przyzwoite pieniądze (nie 1 600,00 brutto miesięcznie). Od lat Jelenia Góra nawet nie potrafi pogodzić funkcjonowania sklepów wielkopowierzchniowych z małymi sklepikami osiedlowymi, a od lat te sklepy się promuje. Wypowiedz Pana Prezydenta odbieram jako rzeczywisty jego "kompleks" - jego nieudolności. Jako historyk Pan Prezydent chyba zapomniał, że "historia lubi się powtarzać" - bo kto ma ją zmieniać.....
~rumcajs54 5-01-2013 10:58
Trochę więcej staranności. Bilety MZK dopiero zdrożeją pod koniec stycznia (te jednorazowe), zaś miesięczne od LUTEGO. Nie zmienia to wszakże faktu, że już jest i tak drogo. Jak zwykle Angela ...
~hans 5-01-2013 11:05
Zrobić listę i referendum a Zawile dowalić i Papajowi po 128 pln od osoby za śmieci
~HANSIK 5-01-2013 11:06
ZŁODZIEJE , ZŁODZIEJE , ZŁODZIEJE ,ZŁODZIEJE PO Partia dla bogaczy precz z PO odwołać Zawiłe
~do 10:40 5-01-2013 11:14
obawiam się że nie wybraliśmy, a wszyscy z po wbijają drogą sfałszowanych wyborów (tym bardziej że żeby ludzie po raz kolejny wybrali kogoś takiego musieliby mieć tak niską inteligencję że dziwne by było że chodzić i mówić potrafią) a nasze miedia na rozkaz tuska ględzą o fałszowaniu wyborów w Rosji, Białorusi itp a tak na prawdę to u nas są wyborcze przekręty bo to złodziej najgłośniej krzyczy ----"ŁAPAĆ ZŁODZIEJA"
~co za tytuł 5-01-2013 11:20
a gdzie jest "tanie to życie"??może w zanzibarze czy gujanie.
~pikuś 5-01-2013 11:28
11:20 | ~co za tytuł | Tanie? Np. w Berlinie. 20 euro/h, a litr benzyny kosztuje 1.4 eurasa, czyli poniżej 6 zł.
~ 5-01-2013 11:45
Obawiam się ze ma pan rację.Ludzi nie zaślepiła głupota,ale te wybory to znak zapytania.
~damiannnn 5-01-2013 11:48
... ten kraj schodzi na psy:( jest u wiekszości bieda i robią żeby była jeszcze większa:(....nie dziwie sie że ludzie za granice uciekają...
rymcycymcy 5-01-2013 11:52
A jeśli ktos nie czyta kolorowych tygodników ...to może zaoszczędzić na gumkach ! :) ...szklanka wody zamiast ! ...woda nie podrożała ;)
~ 5-01-2013 11:53
10 tyśęcy jeleniogórzan uciekło w rok a oni twierdzom ze zwalczyli bezrobocie a opieka mówi ze pomaga tym kturych niema w jelonce zostanie ksiądz emeryt i policjant i będą chasać po biedronkach ha ha
~uolaboga 5-01-2013 12:04
Aj tam,po co te nerwy,trza kwasa zjesc ,oderwac sie od tego co sie dzieje,nerwy powoduja choroby takie jak np.rak.Dlatego powiadam wam najadam 2 razy w tygodniu kwasa i mam gdzies te stresy zwiazane z podwyzkami,a zycie plynie dalej,pa pa.
~potozło 5-01-2013 12:06
Ludzie już coraz bardziej niechętnie rozmawiają o polityce. Mówią: afera za aferą, rządzą złodzieje, nic tylko wyjechać... I wyjeżdżają, całe rodziny są w rozsypce: jedna córka klepie biedę w Polsce, druga, mimo że była tłumaczem przysięgłym, teraz jest pomocą biurową i korzysta z socjału w Londynie, a matka sprząta u hiszpańskiej urzędniczki w Brukseli i tam odkłada na swoją emeryturę. I wszyscy mają obrzydzenie do tego państwa. Jakoś też nikt nie wiąże tej swojej obojętności, bierności z tym, że ponosi jakąś część odpowiedzialności za to, że to państwo stopniowo tracimy. Mówią, że nic nie mogą. Mówią, że winni są ci politycy, bo wszyscy są tacy sami, bo nie ma alternatywy. Mówią, że już wolą tych od Tuska, bo przecież ten Kaczyński to dopiero... ! Dorabiają mu gębę mściwego karła mor
~mts 5-01-2013 12:07
POnad 50% POparcia dla PO w Jelenieg Górze w ostatnich wyborach!!!
~ 5-01-2013 12:08
Te bogate cepy nie żyją za 1 000 zł to niewiedzą jak to jest jak dzień po wypłacie już cię nie stać na normalne życie zapłacisz rachunki a za co żyć cały miesiąc jakby Zawiła nie miał co wsadzić do gara to jestem ciekawa czy by chciał ustalać takie podwyżki jak ustala i rządzi... niech się pan obudzi prezydencie.. bo jeszcze trochę nie będzie rąk do pracy Z KTÓREJ PRZEŻYĆ I TAK NIE MOŻNA w Jeleniej Górze... ci którzy grzeją stołki I USTALAJĄ PODWYŻKI to sami dupy ruszycie i będziecie tu pracować za garść ryżu..... bo Ludzie biedni wszyscy wyemigrują za chlebem.....OBUDZCIE SIĘ RZĄDOWCY BO ZAWSZE NIE BĘDZIECIE ŻYĆ Z PODATKÓW BIEDNYCH ..LUDZI.........................
~ 5-01-2013 12:11
Na to moja rada ...niech głodny zje bezrobotnego i sprawa się rozwiąże sama
~POtozło 5-01-2013 12:14
każdy z nas sam wie jaki był dla niego 2012 rok. Inną kwestią jest jaki był ten rok dla Polaków. Trudno znaleźć obywatela, którego w jakiś sposób nie dotknięto lub nawet nie skrzywdzono. Rząd Donalda Tuska nie oszczędził nikogo. Fenomenem jednak pozostaje wciąż wysoki słupek sondażowy. Po tylu wpadkach, protestach, marszach, a nawet atakach hakerskich ten rząd nadal ma się dobrze. Nikogo przecież nie zadowala spadek o 11%, bo to i tak za mało, aby móc zmienić jedną z najgorszych władz w Polsce. Uderzono w różnorodne grupy zarówno zawodowe jak i społeczne. Wszyscy buntowali sie na raty. Młodzi i aktywni wirtualnie nałożyli maski buntując się przeciw ACTA. Licznie wyszli na ulicę do czasu wycofania się rządzących z podpisania tej umowy handlowej. Nastepnie tuż przed Euro okazało si
~ 5-01-2013 12:15
Proponuje pikietę pod ratuszem bo podwyżki tylko a mieszkań obdrapane i zaniedbane za co płacić czas wyjść na ulice !!!
~dosyć 5-01-2013 12:41
Pan Zawiła stąpa po coraz cieńszej linie. Jeśli w ten sposób sprawdza wytrzymałość społeczeństwa na stres, to może się baaardzo pomylić. PANIE PREZYDENCIE, OBY TO SPOŁECZEŃSTWO KTÓRE NA PANA GŁOSOWAŁO, NIE PRZYPOMNIAŁO SOBIE , JAK TO NIEKTÓRYCH WYWOŻONO NA TACZKACH !!! Pan jest coraz bliżej takiej przejażdżki, wytrzymałość ludzka ma swoje granice.
~gw 5-01-2013 12:48
By żyło się lepiej - szkoda gadać
~kat POmiotów 5-01-2013 12:50
zawiła to jeden z najgorszych prezydentów J.G WYREMONTOWAŁ MUZEUM ŻONCE I TAM JUŻ NA NIEGO CZEKA CIEPŁA POsadka bo prezydentem nie będzie napewno to człowiek PUŁtuska jako historyk był kiepskim nauczycielem i jeszcze gorszym prezydenten
~obesrwator 5-01-2013 13:03
Ludzie jak chcecie żyć lepiej nie nie wybierajcie PO!!!!!!!!!!!!! Już lepeij zagłosować na PiS lub SLD
~Complex 5-01-2013 13:19
dla Zawiły to nic przy jego pensji. daj pan żeby ludzie zarobili po 12tysi na miesiąc to tez nikt nie będzie narzekal i każdy będzie zadowolony. jak w tej jeleniej dla młodych nie ma pracy, a jak jest to przez agencje pośredniczące co robią na tym taką kase, że brakuje słów. starsi ludzie też pracują po 30 lat już i zarabiają po 1200zł. gdzie opłaty, gdzie rodzina, gdzie życie? z resztą co to za życie od wypłaty do wypłaty licząc codziennie czy i tak starczy na chleb.
~ 5-01-2013 13:19
@ aktyw ...zadzwoń do grodzkiej/go. lub do jego szefa
~jacha 5-01-2013 13:22
Czy poprzesz referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miejskiej w Jeleniej Górze? - wpisz ten tytuł na Facebook i udostępnij znajomym -owdołajmy ...
~ 5-01-2013 13:25
@ pixi a wystarczyło nie zabierać babci DO. Bojkot np. GW
~ara 5-01-2013 13:38
oni i tak to pisanie na nich maja w dupie !!! trzeba stąd wiać di innych miast większych rozwojowych ta Jelonka jest przegrana tutaj ludzie chodzą ogłupiali,smutni.
CН.W.D.P. 5-01-2013 13:41
JAKOŚ JA NIE ODCZUWAM TEJ JELENIOGÓRSKIEJ DROŻYZNY... PRZESADZACIE, LUDZIE!!
~ 5-01-2013 13:54
To niech sobie nie czytają jelonki i nie słuchają głosu społeczeństwa, nie robią tego bo są ignorantami i się boją. A z drugiej strony dociskają ludzi i jak przychodzą wybory, to udają dobrych. Dlatego błędem jest myślenie,że nie można nic zrobić, każdy może coś zrobić lub nie zrobić. 1 podstawowa rzecz na dziś w tym mieście odwołać Zawiłe, o dalszych krokach to po tym kroku powinniśmy myśleć ... Odwołanie Zawiły, właśnie pokazało by kolejnym politykom,że nie ma przyzwolenia od nas na traktowanie nas jak frajerów. Nawet Tusk się wystraszył w sprawie ACTA młodzieży, a Zawiła ma chodzić z podniesionym łbem???
~witek-53 5-01-2013 13:57
panie prezydencie dosc krętactwa zabijacie to miasto i ich mieszkanców czy to jest najnowszy program wyborczy PO gdzie pana ambicja i obietnice wyborcze tak miało byc pięknie A JEST TYLKO JEDNA OBŁUDA I KANTY
~pixi 5-01-2013 14:07
ktoś napisał że to też NASZA odpowiedzialność za takich rządzących.. to niby co Pan proponuje zrobić? Mam kupić pistolet i zastrzelić? I iść siedzieć do końca życia za takiego złodzieja? Wolę wyjechać za granicę i mieć święty spokój. Chyba, że ma Pan naprawdę jakoś propozycję bo gadanie, że to wina SPOŁECZEŃSTWA niczego nie wnosi.
CН.W.D.P. 5-01-2013 14:09
JAKOŚ JA NIE ODCZUWAM TEJ JELENIOGÓRSKIEJ DROŻYZNY... PRZESADZACIE, LUDZIE!!
~ojna 5-01-2013 14:11
I tak nic nie zyskamy. Walczyłam o prace o mieszkanie,i co? Mają mnie w dupie.Więc jade za granice.7 lat się łudziłam że zostane w kraju i ... 4 bąbelki. Wracam do niemeiec tam urodze 2 dziecko tu napewno nie.Nawet 1 pieluchy nie dostałam u nas.Jeszcze tylko przekonam ojca na wyjazd bo i tak reszta moich jest rozsiana po świecie i żyją godnie,mają na opłaty,na jedzenie nie muszą szukać tańszych środ.na życie.Żygam na Zawijaszcza i jego kumpli z partii.
~reallife 5-01-2013 14:14
smiać mi się chce z niektórych komentujących tu nieudaczników,wierzących że cały syf w ich życiu jest spowodowany wybranym obecnie prezydentemczy wy jesteście aż tak naiwni że jakby nagle zmienił się prezydent najlepiej według was na kogoś spod znaku ojca maybacha i jarosława to podatki spadną do zera,bezrobocie spadnie do 1% a z kranu popłynie mleko?ech naiwne ludziki zepsute przez komunę.
~pixi 5-01-2013 14:16
możemy napisać skargę do Premiera oto kontakt do Kancelarii Premiera Rady Ministrów: e-mail: kontakt@kprm.gov.pl im więcej ludzi napisze tym większe szanse, że coś się w temacie ruszy. :) Chociaż z drugiej strony czy miasto w kotlinie to dobry pomysł? Może rzeczywiście dla Nas wszystkich lepiej wyprowadzić się stąd gdzieś gdzie jest lepiej a miasto zrównać z ziemią i nasadzić drzewami? Co WY na to?
~cieplik to j 5-01-2013 14:20
zbojkotować opłaty przez rok,wtedy zobaczymy czy dadzą radę urzędasy?
~Żałosne 5-01-2013 14:33
A płace stoją w miejscu, tzn. zasuwaj 10 godzin za 4 zł/h. A na życie stać tylko takich bogatych złodziei
~ 5-01-2013 14:40
Wszyscy tylko piszemy co i jak bysmy zrobili a moze w koncu trzeba wyjsc na ulice i pokazac kto tu rzadzi.
~ 5-01-2013 15:05
W telewizji lokalnej pokazywali cotygodniowe sprawozdanie z zycia miasta i w jednym z wejść pokazali Zawiłe w czerwonym sweterku, jak na debacie z młodzieżą był i tam mówił, o możliwościach. Ale najgorsze, to co powiedział do kamery, że jak się chce, to się ma! Wystarczy chcieć naprawdę, to się wtedy ma. zatem drodzy Państwo my nie chcemy, chcą tylko ci co są w ratuszu na stołkach, reszta to lenie śmierdzące, siedzące przed komputerami i piszące złe o najlepszym pod słońce prezydencie! Co jakiś czas pojawiają się też argumenty w komentach,że nie można zwalać wszystkiego na Zawiłe,że to głupie. Wszystkiego nie! Ale starczy tego na zbyt wiele,aby tego ... odwołać, psuje aurę tego miasta, jest jak grabarz! Następny prezydent powinien być menadżerem,a nie ...
~ 5-01-2013 15:10
Z tą skargą, proponuje połączyć wątki przy zbieraniu podpisów w referendum odwoławczym pokazywać ludziom do przeczytania skargę do premiera RP w sprawie obecnego prezydenta JG i niech podpisują także i tę listę, wtedy pójdzie mnóstwo podpisów pod tą skargą , dodatkowo ten list otwarty ,skargę ,ta osoba która będzie jak już wiemy organizowała referendum, niech też pośle jako komunikat do najbardziej liczących się w Polsce stacji telewizyjnych, wówczas kancelaria premiera, będzie niejako zobligowana do działania w tej sprawie. Dobry pomysł jest z tą skargą!
~Cieplice 5-01-2013 15:12
zapraszamy i zachecamy!!! http://www.facebook.com/events/451483964909621/?ref=ts&fref=ts
~M. Kaflik 5-01-2013 15:12
W przyszłym tygodniu ruszamy z akcją zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum za odwołaniem mgr Marcina Zawiły z funkcji prezydenta miasta Jeleniej Góry. Marcin Kaflik z Cieplic
~Fodol 5-01-2013 15:17
Po podwyżce smieci we Wrocławiu na drugi dzien Dudi i jego rada miała protest mieszkanców pod ratuszem,a tutaj co. [Dudi] rozpatrzy jeszcze raz podwyżkę,aby była mniejsza.To tam można sie zorganizowac a tutaj nie, a no nie bo tu smierdzi PZPR-SLD-PO,tu jest tow. niezorganizowane.Nie bójcie się przed nimi też byli ''wielcy z wasami'' ale ich nie ma.Tak będzie z tymi ,trzeba im to przyspieszyc.To tutaj jest tow. wzajemnej adoracji ,kolesiostwo,układ gnębicieli.
~do M.K 5-01-2013 15:20
Proszę też napisać dla informacji mieszkańców, gdzie będą zbierane podpisy, i moderować, to tak aby ludzie mogli w różnych miejscach jg, podpisać ten wniosek. Pozdrawiam i Niech wygrają mieszkańcy w tym boju o miasto, to mi się marzy:) Informacje z placu boju też by się przydały, dodadzą pewności siebie ludziom ponoszącym ciężary mieszkania w tym mieście. Pod pośredniakiem też dobrze zbierać, tam wszyscy kochają Zawiłę :)
~popir 5-01-2013 15:27
moze do tego dopisaci referędum o likwidacje straży miejskiej po
~ja 5-01-2013 15:45
Pan prezydent i ta pozostała banda ... niczego nie odczują bo jak mogą odczuć jak zwykły kowalski skoro auto służbowe z kierowcą zero opłat a zwykłemu obywatelowi nawet bilet na autobus podniosą .
~SG 5-01-2013 15:47
Powiem tak. Chcieliście to macie. Piszę to jako były mieszkaniec Jeleniej Góry. Wyprowadziłem się, bo miasto nie dawało lepszych perspektyw. Wszystko drogie, mało firm, mało pracy, niskie zarobki, słaby dojazd gdziekolwiek. Wieczorem miasto po prostu umiera... bo niby z czego ma tętnić życiem. Był dobry prezydent to go odwołaliście. Aż trudno było uwierzyć, że ściągnęliście miernego parlamentarzystę na ciepły stołek. Oczywiście mogę jeszcze podpisać i podpiszę wniosek o odwołanie. Tyle, że to i tak nic nie da. Jeśli raz dokonaliście takiego wyboru to niby jakim cudem kolejny ma być bardziej przemyślany? Widocznie zasługujecie na słabą i niekompetentną władzę. Pozdrawiam!
~ 5-01-2013 16:04
Staruchowicz siedzi w pudle, choć nic na niego nie mają. Doktor G. jest wolny choć dopuścił się korupcji, zaniedbań zawodowych i mobbingu. Ale doktor G. jest prosystemowy (system sfunkcjonalizowanych patologii), podczas gdy Staruch jest antysystemowy. Ale najzabawniejsze (choć to zabawność nasycona groteską) w tym wszystkim jest to szyte gruby nićmi politykierstwo sądowe i uprawianie polityki przy pomocy sądownictwa pod rządami Platformy. By to przykryć i jednocześnie dostarczyć alibi dla swoich zwolenników, stosuje się metodę odwracania kota ogonem
~ 5-01-2013 16:08
szanowny panie Kaflik POPIERAM pana incjatywe ale nie jestem z JG. A ktoś tu pisze ,że Tusiu POmoże w sprawie complexa... haha on ma haratać w gałe to jego cel a nas ma w d.... 50% dla po w jJG
~antisocial 5-01-2013 16:11
p.Zawiła, to niech se pan w cztery litery wsadzi te gazety i kolorowe czasopisma...albo jak jesteś pan dziany jak szejk z Emiratów to dokończ pan Termy, miasto niech zarabia na tym kasę, a nie z nas pan coraz to więcej pieniędzy ściągasz!!!
~PPP 5-01-2013 16:18
Doceńcie teraz czasy Marka Obrębalskiego! Wtedy był zły, bo nie obiecywał bzdur! Wybraliście bredziarza i gaworzystę, a nie prezydenta! Dziś nie ma co narzekać, trzeba działać! Obrębalski wracaj!!!!!
~78849344 5-01-2013 16:19
no i podwyzka cen biletow to masakra:( nie dosxc ze graty takie jezdza,niektorzy kierowcy mega chamscy to jeszcze w gore
~ 5-01-2013 16:30
a ja jestem przeciwna takiej podwyżce śmieci .Nawet Warszawa stolica wychodzi ze jest tańsza od Jeleniej G.
~Cieplice 5-01-2013 16:38
W tym miejscu, mozna dac wyraz temu co sadzimy o wszystkich podwyzkach, ktore funduje miastu prezydent Zawiła: http://www.facebook.com/events/451483964909621/?ref=ts&fref=ts
~sowa 5-01-2013 16:38
Drodzy Panstwo na strategicznych pozycjach siedza wciaz jeszcze kretacze i kombinatorzy uklady kolesiowskie czy to bedzie Zawila czy Obrebalsk inie sa w stanie jednoosobowo przebic betonu korupcyjnych ukladow w ktorych uczestnicza osoby nie tylko z nadzoru ale i wykonawstwa.Jelenia Gora potrzebuje "oczyszczenia"gruntownego.Moze wydac nakaz przez Rade Miasta by wszyscy uprawnieni do emerytury natychmiastowo opuszczali satnowiska pracy w urzedach miasta,to na dobry poczatek.
CН.W.D.P. 5-01-2013 16:42
JAKOŚ JA NIE ODCZUWAM TEJ JELENIOGÓRSKIEJ DROŻYZNY... PRZESADZACIE, LUDZIE!!
~as69 5-01-2013 16:57
Bycie politykiem powinno być zaszcxzytem ! Proponuję więc aby wszyscy działacze dostawali po najniższej krajowej na swoje prywatene życie. Do osobnej kasy wpływałyby pieniążki na różne realizacje w mieście. Jeśli się wykażą w jednym roku - w następnym dostaną podwyżkę 100 zł itd itd...... Mogliby by wtedy służyć krajowi przez wiele lat i naród wiedziałby, żę warto było wydać społeczne pieniążki!!!! Co Wy na to ?
~antykaflik 5-01-2013 17:21
Kaflikowi nie wierzcie, on tak już pisze od kilku miesięcy. Zawsze, że w przyszłym tygodniu będzie zbierał podpisy. A jak ten tydzień nadchodzi, to pisze , że w kolejnym. I tak w kółko. Temu panu juz dziękujemy.
~ 5-01-2013 17:30
No i dalej lemingi, głosujcie na te wiecznie nienażarte watahy.
~M. Kaflik 5-01-2013 17:38
Podpisy zbierane będą w kilkudziesięciu punktach miasta od przyszłego tygodnia do połowy marca. Równoczesnie ze zbieraniem podpisów ruszy serwis www ze wszystkimi koniecznymi informacjami. W chwili obecnej na FB pan Wojciech Leszczyk uruchomił stronę na której można wyrazić poparcie dla idei referendum. Podaję link : http://www.facebook.com/events/451483964909621/?ref=ts&fref=ts Pozdrawiam - Marcin Kaflik z Cieplic
CН.W.D.P. 5-01-2013 17:41
17:30 | ~ |, WSPANIAŁĄ RADĘ DAŁEŚ/AŚ LEMINGUSIOM!! NIECH GŁOSUJĄ!! DOPÓKI ROBIĄ Z SIEBIE POŚMIEWISKO, DOPÓTY BĘDZIE ŚMIESZNIE I ZABAWNIE... NIECH ŻYJE ZABAWA!!!!
~gracz 5-01-2013 17:46
gdzie można obstawiać że kaflik nie zbierze podpisów i referendum nie będzie? obstawiłbym u bukmachera
CН.W.D.P. 5-01-2013 17:52
JESTEM NIENORMALNY ALBO KAFLIK MA COŚ Z BERETKĄ NIE HALO... BY SIĘ SZERZEJ ZABAWIĆ NA SZYBKO OTWORZYŁEM SOBIE JAKIEŚ FIKCYJNE KONTO NA FB, BO PRZECIEŻ NA TYM ŚMIESZNYM PORTALU NIE SPOSÓB NICZEGO PODEJRZEĆ BEZ REJESTRACJI... I OCZOM MOIM, PO WKLEJENIU LINKA OD KAFLIKA, UKAZAŁ SIĘ ZWYCZAJNY KALENDARZ... CZY JA COŚ ŹLE ROBIĘ?? POPROSZĘ O INFO, BOWIEM NIE ZNAM FB I SIŁĄ RZECZY NIE UMIEM POSŁUGIWAĆ SIĘ TYM PORTALEM...
~holokał 5-01-2013 18:00
jak będziecie dalej siedzieć cicho to nic nie wskuracie - ruszyć się pod urząd z transparentami
~ 5-01-2013 18:10
Abstrahując od tego, kto jest za, a kto przeciw, to nie na miejscu jest wygłaszanie komentarzy jak ten o kolorowych czasopismach i gazetach. Jeśli zajmuje się takie stanowisko to trzeba ważyć słowa, a podobne wejścia zdarzają się p. Zawile dość często.
~!!!! 5-01-2013 18:32
Teraz przyszliście PO rozum jak głód do dupy zagląda! Przed wyborami pisałem że Zawiła to klerykał i nie nadaje sie na prezydenta ,cenzor mnie wycinał a Wy opluwaliście mnie .Poczytajcie moje wpisy jako ;soclib,socjalista, pipi dostawała omamów .Wywalić układy klerykalne z urzędu.Tak czy tak ludziska na wiosnę wyjdą na ulice,to że żle rządzą małe piwo ale defraudacje .
~Tomasz Z 5-01-2013 18:46
Proponuję aby nasi radni wraz z prezydentem pomieszkali w \"normalnych\" warunkach z minimalną pensją (każdy osobno albo po dwóch, bo raźniej) - tylko żadnych innych dodatków i oczywiście normalne opłaty - ciekawe czy takie traumatyczne przeżycie dałoby im coś do myślenia...
CН.W.D.P. 5-01-2013 18:50
soclib, ~!!!! , TO TY?? UWIELBIAM TWOJE WPISY - SĄ TAKIE NIEDORZECZNE!!
~!!!! 5-01-2013 19:36
| CН.W.D.P.>Nie pomoże głową o mur tłuc kto był bucem będzie buc. POzdrawiam cię ty moherski bereciku.
CН.W.D.P. 5-01-2013 19:45
KOCHANY MÓJ UWIELBIANY SOCJALNY LIBERATORZE, ZAGONIŁEŚ UŚMIECH NA MĄ FIZYS!! PODOBA MI SIĘ OKRUTNIE TWOJE BŁĄDZENIE PO USILNYCH PRÓBACH SCHARAKTERYZOWANIA JAKIEGOKOLWIEK MOJEJ OSOBY!! PRÓBUJ DALEJ - TO FASCYNUJĄCE!!
~grabiewpo 5-01-2013 19:58
Polska to kraj potężnej korupcji i lider europejski w tej dziedzinie, a sumując wszystkie drakońskie podatki, jesteśmy w Europie najbardziej łupionym przez państwo narodem. Żadne państwo w Unii Europejskiej nie utrudnia tak własnym obywatelom zakładania i prowadzenia firm jak III RP, która zajmuje pod tym względem 70 miejsce na świcie. Jeżeli zaś chodzi o łatwość uzyskania pozwoleń na budowę zajmujmy 164 miejsce. Po względem prostoty i łatwości płacenia podatków znajdujemy się na zaszczytnym 121 miejscu. III RP to kraj przodujący w UE, jeśli chodzi o poziom ubóstwa, a bieda wśród dzieci plasuje nas w haniebnej szpicy europejskich rankingów. Jeżeli dodamy do tego, że według danych, OECD przeciętny Polak pracuje aż 2015 godzin w roku i zostawia daleko w tyle Japończyków czy Niemców,
CН.W.D.P. 5-01-2013 20:06
KOWARCZYKU, WSPANIALE, IŻ POINFORMOWAŁEŚ NAS TU, JAK WIELCE NIEUDOLNEGO KRAJU OBYWATELEM JESTEŚ...
~ 5-01-2013 20:07
To patrzcie ile ludzie pracują, albo siedzą na bezrobociu i wysyłają cv, a Zawilec gada,że jak się komuś naprawdę chce, to to będzie miał!!! Tak rozumować, to może totalny cep, albo totalny cynik, który się wozi na znajomkach i żeruje na społeczeństwie, a potem uważa je za głupi i leniwy motłoch! Takiego prezydenta to jak Jagnę poza miasto i kupę gnoju!
~alexpand52 5-01-2013 20:11
I szkoda że dla niektórych z Ratusza nie ma żadnej wartości...
~321 5-01-2013 20:17
najlepszym rozwiazaniem jest ... system
~HIENA 5-01-2013 20:20
Poseł Zawiła czy ktos kiedys słyszał o takim ? przeciez to typowy Leming od kadencji do kadencji i tak sie huśta całe życie za nasze podatki. za to wszystko co zrobił dla Jeleniej powinien z Gabriellą ulice zamiatać za FREE !!!
~swój 5-01-2013 20:23
Wydali ... dziesiątki milionów na parki , koślawe brukowe ulice ,kościoły i teraz k... wielki lament !!!. Niemieckie i kościelne lobby doprowadza Nas do ruiny . I najwyższy już czas na ujawnienie roztrwanianych środków .
~miesz_Ciepli 5-01-2013 20:25
A Pan M. Sajnog -radny jak się zdaje to nawet nie raczy odpowiadać na pisma zwykłych mieszkańców no , bo to nie jest medialne. Wybieraliśmy was, abyście nam służyli nam mieszkańcom, a wyszło ja k zawsze czyli punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Szkoda ,że w Polsce polityka nie jest merytoryczna
~jacha 5-01-2013 20:25
Zawilec znany z tego że jest znany i tyle w temacie. w żadnym mieście w Polsce nie ma gorszego Prezydenta
~swój 5-01-2013 20:31
realife - masz sporo racji ale nie widzisz faktów . Prezydent po KUL , lobby niemieckie i kościelne blokują większość proPolskich projektów . Można , zrobić wiele . Czas zacząć od ujawnienia wszystkich rozdysponowanych społecznych złotówek . A dla wielu oczy szeroko się otworzą !!!!!!!
~historyk 5-01-2013 20:33
Muzeum jest piękne ci co piszą takie bzdury założę się , ze w nim nie byli. Pod drugie to Urząd marszałkowski dokładał się do remontu i rozbudowy tego muzeum w ramach-Pieniędzy unijnych. najpierw zobaczcie poczytajcie a potem piszcie. Muzeum oferuje wiele warsztatów edukacyjnych dla mieszkańców , szkół i z tego z chęcią się korzysta. Zaczęło żyć to muzeum, powstają nowe wystawy a kiedyś był to stary PRL budynek z zakurzałymi eksponatami.
CН.W.D.P. 5-01-2013 20:38
historyk, POMYLIŁEŚ PORTALE!! TU PEREŁ SIĘ NIE RZUCA, BOWIEM NIESTOSOWNYM JEST RZUCAĆ PERŁY PRZED WIEPRZE...
~Pytam się! 5-01-2013 20:43
Płacę 1.800 kredytu mieszkaniowego. 700 zł samochodowego, opłat mam na 1.500 złotych. Zostaje mi na życie miesięcznie 5.300 złotych. Jak żyć? Chyba w tym roku pojadę na wczasy pierwszy raz od 10 lat do Polski.
~Bywający 5-01-2013 20:51
Zawiła! Posprzątaj tę brudną wieś: tylko tyle!
~ 5-01-2013 21:09
Szmorząd stał się represyjny dla mieszkańca !!! Piękna myśl i jaka akuratna...
~Aldi 5-01-2013 21:45
Z pustego i Salomon nie naleje-może zacznie wreszcie, do WŁADZY docierać że już więcej ,nie da się z ludzi wypruć.Zazdroszczę Tym którzy,tak optymistycznie i tak poniżająco(nieroby,marudy,nieudaczniki)oceniają większość forumowiczów.Może nie należę do tych,którym jest bardzo ciężko bo tak nie jest(na razie),ale już teraz czuję się zagrożona.Dlaczego swoją pracą i wysiłkiem,zdrowiem i brakiem czasu dla siebie mam gwarantować SNOBOM-nieproduktywnym,pasożytniczym,nieodpowiedzialnym ,fundować 13te i 14 pensje.Od kogo uzyskali prawo do łupienia i wsadzania łap do naszych kieszeni?Co jest kradzieżą? a co wymuszeniem?Dajemy założyć sobie pętlę na szyję.
~s. 5-01-2013 21:47
Gdy patrzę na najnowsze sondaże poparcia dla partii politycznych to stwierdzam, że marne są widoki na poprawę bytu Polaków. Przychodzą mi do głowy myśli o całkowitym oczadzeniu narodu, lub sondaże są robione w klubie poparcia dla lidera sondażu.
~SZOK 5-01-2013 21:53
W KOŃCU ODWOŁAJMY TEGO BEZNADZIEJNEGO PREZYDENTA
~@ 5-01-2013 22:08
O, naiwni! Czy przy władzy będzie PO, PIS, czy inne SLD - koszty, obciążające mieszkańca Jelonki czy innego polskiegoi miasta będą rosły, i jest to zjawisko poniekąd normalne i wcale nie zależą od tego, czy prezydentem będzie pan Zawiła czy pan Sajnog, który prezydentem nie został...Zdziwię sie dopiero, jeśli coś stanieje!
rymcycymcy 5-01-2013 22:51
Komentarzy jest juz tak dużo, że i tak nikt tego nie czyta ! :) ...oprócz ich autorów ! :) ...chociaż jeżeli nawet każdy przeczyta swój, to i tak czytelnictwo komentarzowe jest tutaj ogromne ! :) ...wiec może warto jednak komentować ? :)
~ 5-01-2013 22:52
ty ludziku sam jesteś zepsuty....za komuny to chociaż były zakłady pracy i na pewno lepiej jak teraz a teraz co masz supermarkety w których wszystko się wysypuje a ludzi na to nie stać........, bo najlepiej było wszystko zniszczyć i zrobić pipidówki prywaciarzą którzy wykorzystali by do cna i najlepiej nie zapłacili....wspaniała nasza Polska ..i tacy co mało wiedzą i piszą takie bzdury jak Ty....
~s. 5-01-2013 22:59
Błyskotliwy komentarz z 22:11 dowodzi, że mam rację.
~P.Ł. 5-01-2013 23:03
W tym miejscu, mozna dac wyraz temu co sadzimy o wszystkich podwyzkach, ktore funduje miastu prezydent Zawiła. Jest to strona na Facebook`u, w przecieagu kilku dni zostanie opublikowany pelny serwis informacyjny, dotyczacy referendum w sprawie odwolania pana mgr Zawiły. Na ta chwile zapraszamy na: http://www.facebook.com/events/451483964909621/?ref=ts&ref=ts
~gość II 5-01-2013 23:46
Zawiła musi odejść.
~EmiN 5-01-2013 23:50
to jest jakaś paranoja ludziom brakuje na chleb , a oni będą jeszcze podwyżki dawać no masakra. nic dziwnego że wszyscy uciekają za granice. Oczywiście że wszystkie piękne dupcie siedza sobie przy biórku jeżdzą autkami , i za to zgarniają nasze pieniądze. Złodziejami oni są . I nie zmienie zdania , bo założe się że lepiej już nie będzie .. .. .. gratulacje dla Zawiły .. :/
~musi_odejsc 5-01-2013 23:53
odejdzie i co dalej ? ma ktoś jakiś Plan ?
~Jano 5-01-2013 23:56
Powiem wam wszystkim tak ,Zawiła to nawet nie czyta tego co my tu piszemy ,bo i po co ,facet nawet nie wie jak sie robi dobrą polityke w tym mieście ,ale i Obrębalski był taki sam i Czernow Zosia nie lepsza ,ja tak sobie myślę że moża by było tych nieudaczników zapytać ,czy oni wyborców mają w d....ie ,no chyba tak ,nakradnie sie taki przez kadencje i nic go nie obchodzi nawet to ze w tym mieście już nic nie ma ,nawet psa się nie spotka błąkającego ,ale czasem Zawiła sie błąka po mieście i co ano nic łazi i patrzy jak tu jeszcze wydoić to miasto i jego mieszkańców,nawet moją znająma z jej mieszkania chciał wywalic choc czynsze i reszte oplat robila do dzis nie ma przydziału na to mieszkanie ,ale cóż jaki pan Zawiła takie miasto zapadła dziura.
~wtf 6-01-2013 0:20
parę słow do niezadowolonych -marzy wam się dobrobyt jak w niemczech, francji czy anglii niestety zapomnieliście ze polska przez setki lat nie istniała bo była pod zaborami,potem przyszedł wujek adolf a po wujku adolfie złodziej wujek iwan i tak w sumie kraj jest wolny od 1989 ,daje to jakieś 60 lat zacofania za cywilizowanymi krajami .z pustego i salomon nie naleje,jesteście zdesperowani,nie radzicie sobie w polsce to wiejcie za granice bo dziś macie taka szansę,za wojny czy komuny mieli ja nieliczni.
~tadeuszzzz 6-01-2013 0:42
do pana kaflik? a morzna oddac podpis z zagranicy? prosze o odpowiedz.
~normalni 6-01-2013 1:19
http://www.facebook.com/events/451483964909621/?ref=ts&fref=ts
~hyz 6-01-2013 1:28
A co da odwołanie prezydenta, jak Jelenia to zagłębie komunistyczne od lat. Wywalić ich wszystkich, jak już.
~normalni 6-01-2013 1:45
spokojnie, nie od razu Rzym zbudowano. pierwszy krok, to zbierannie podpisow pod organizacje referendum, za odwolaniem pana Zawily z urzedu Prezydenta miasta stad pomocne jest zaangażowanie ludzi min. w obecnym czasie, poprzez strone FB: http://www.facebook.com/events/451483964909621/
~sumienie 6-01-2013 2:44
wtf> Od 89 do 93 kraj naprawdę był wolny ,niejaka Suchodzka podpisała konkordat idostaliśmy się pod panowanie następnego wujka. Polska musi się wyzwolić od ciemnogrodu ,dulszczyzny i czarnej mafii watykańskiej.Popatrz na ostatni sondaż gdzie jest dobrobyyt? Tam dzie nie ma katolicyzmu.
~Arno 6-01-2013 6:44
A kłamcakłamca twierdzi, że to tanie miasto
~STÓJHALINA 6-01-2013 7:46
SKORO JELENIA GÓRA PRZODUJE W CENACH WODY TO CO POWIEDZIEĆ O KOWARACH Z CENĄ 25 ZŁ. A MOŻE KOWARY TO NIE POLSKA?
~wiesława 6-01-2013 8:01
We Wrocławiu mieszka mój syn,i tam opłata w 2012r za śmieci wynosiła 9,10zł od osoby ,za 1m wody ze ściekami 8,75zł .W Mysłakowicach gdzie mieszkam odpowiednio 10zł i 15,03.podatki w tej samej stawce co u nas na wsi ,a Jelenia Góra chyba nie jest tańsza.
~wiesława 6-01-2013 8:03
We Wrocławiu mieszka mój syn,i tam opłata w 2012r za śmieci wynosiła 9,10zł od osoby ,za 1m wody ze ściekami 8,75zł .W Mysłakowicach gdzie mieszkam odpowiednio 10zł i 15,03.podatki w tej samej stawce co u nas na wsi ,a Jelenia Góra chyba nie jest tańsza.
~ 6-01-2013 8:48
Ludzie macie rację trzeba odwołać w referendum tego ... i kolejno robic czystkę z tymi ..., domagać się aby osoby, które szkodzą miastu odeszły w zapomnienie, nikt po nich płakać nie będzie! Co do komuny, mają racje ci, którzy piszą,że bardziej była ludzka w tym swoim zniewoleniu, niż ta nasza nowa wolna Polska! i to jest straszne, teraz to mamy wolność od posiadania pracy i torby jedynie i plecaki aby gdzieś poza domem szukać szczęścia. Ta ojczyzna twoja co daje na chleb. Ale ludzie nie można tym łajdakom zsotawiac terenu do żerowania, trzeba ich jak karaluchy wygnać i już!
~9,00 6-01-2013 9:57
POD RATUSZ DO ZAWILY NA TACZKI GO
~do Tadeuszzz 6-01-2013 10:13
tak, moRZna
~luzak 6-01-2013 10:20
a ja mam w ... te podwyżki kręce sobie lody i żyje ponad stan
~chrobry 6-01-2013 10:29
Pana Zawiłę trzeba odwołać- pozostaje pytanie kto na jego miejsce? Niestety ja nie widzę nikogo kto byłby znacząco lepszy....
~ 6-01-2013 10:37
i kogo to ?jest jak jest ,lepiej nie bedzie....najłatwiej narzekac
~normalni 6-01-2013 10:58
Mysle, ze w Jeleniej Gorze sa ludzie odwazni, stad min. pomysl na referendum o odwolanie pana mgr Zawiły z Urzedu Prezydenta. To jak "zarzadza" widza niemal wszyscy Mieszkancy, kwestia zmotywowania ludzi, aby uwierzyli, ze jeszcze nie wszystko stracone, moze byc lepiej, bez tego to faktycznie zostana takie osoby, pokroku obecnego Prezydenta i jego ekipa Radnych PO RM.
~Jel... 6-01-2013 11:29
do dupy mamy gospodarzy dlatego tak drogo.Niech nauczą się gospodarki od poznaniaków- tam tak nie zdzierają a lepiej wyglądają niż my.Nasi to tylko pieprzą że nie mają i najlepiej zedrzeć z nas biedaków.Ja mam opłaty 700 zł i z emerytury mało co mi zostaje a jak tak dalej pójdzie to chyba trzeba będzie coś z tym zrobić....
~referendum 6-01-2013 11:43
tutaj nie ma na co czekac, tylko wziac sprawy w swoje rece, dokladnie jak napisalem "swoje wlasne rece" - wiecej o pomysle na lepsze jutro na FB: http://www.facebook.com/events/451483964909621/?ref=ts&fref=ts
~do 22;08 6-01-2013 12:01
Człowieku nie wspominaj o tym kameleonie Sajnogu. Ten facet w sposób nieelegancki zostawił Wspólne Miasto. Osoby takie powinny być eliminowane z życia publicznego, a mające honor same rezygnują z mandatu.Nie wszyscy politycy mają klasę? ,
~ 6-01-2013 12:46
kiedy to referendum! wstawiacie linki do fb. a przecież Ci co nie mają zaproszenia albo nie dodali zaproszenia to tego nie widzą.! napiszcie co wpisac w wyszukiwarce facebookowej.
~Irysek 6-01-2013 12:50
Kto to obliczał?Jeżeli bilet normalny będzie kosztował 3 zł.a nocny 80 gr.drożej to jakim cudem napisane jest,że będzie kosztował 5,80
~pero 6-01-2013 13:18
przpierdzielili pieniądze na rewitalizacje, fontanny a teraz kasa pusta. Ludzie zapierdzielają w robocie na skraju wyczerpasnia i nie maja z tego nic. Pracują tylko na opłaty. Co maja powiedzieć swoim dzieciom, że ich na nic nie stać. Przecież oni pracują a jak człowiek pracuje to nie powinien w normalnym kraju nbiedować. I prędzej Was szlak trafi niż Zawiła odczuje biedę.
~ 6-01-2013 13:47
Tu zawsze był "dziki zachód" .......a szeryf dupa!!!
~M. Kaflik 6-01-2013 15:10
Ankieta na FB: Czy poprzesz referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miejskiej w Jeleniej Górze?
~nie działa 6-01-2013 15:17
nie działaja te linki na fb
~ 6-01-2013 15:29
dziwie sie na to biadolenie ja juz dawno pisalem ezeby jelenigoranie zmadrzeli i wybrali cos innego ale widze ze tych madrych brakuje.bl
~fak preside 6-01-2013 15:31
CH.W.D. urzędasom i samorządowi. Zrównać im pensje do średniej z marketów i niech wtedy decydują o podwyżkach. A Papaj niech nie ... że ten przetarg będzie konkurencyjny. Ludzie nie bądźcie naiwni!!! Na tym to polega żeby komuś coś jeszcze zostało.
~cieplic 6-01-2013 15:33
do syfKILA szkoda ,że nie widział Pan prowadzonych lekcji z historii w liceum przez prezydenta, to było coś wspaniałego wiedza wszechstronna, a jeżeli wyznacznikiem jest czy człowiek jest mądry czy nie od tego czy umie włączać komputer to gratuluję takiego toku myślenia
~jelgór 6-01-2013 15:52
jak czytam takie głosy osób zorientowanych, dlaczego zły prezydent ustala podwyżki (złoślwie, albo żeby sie nachapać), że każdy ma mieć jednakową płacę (marketową) bo ma jednakowy żołądek (umysłowe spustoszenie komunizmem w głowach)i co robią radni (etatowo siedża non stop w ratuszu i rządzą), to sie za głowę łapię, jak wy ludzie w ogóle głosujecie, błogosławieństwem dla społeczeństwa jest wielu z was zwolnić z głosowania jako mentalnie niedojrzałych i posłać na kurs wiedzy o społeczeństwie w gimnazjum! siedźcie w domu, włączcie sobie kocham cię polsko w telewizji, ale sprawy ponad waszą głowę zostawcie mądrzejszym!
~not1 6-01-2013 16:47
Jak taki Zawiła był przestronny to czemu nie poszedł robić kariery naukowej na jakiejś uczelni? W ogólniaku czy w podstawówce, to każdy jest kozakiem z nauczycieli i każdy PAN PROFESOR :) Kolejna propaganda o wyjątkowości jeleniogórskich uczelni, one są takie wyjątkowe jak w każdym niemal miejscu w Polsce, tym przeciętnym oczywiście.
~wyjdę 1-wszy 6-01-2013 17:29
A JA SIĘ NIE DZIWIĘ, ŻE NA KAŻDYM KROKU DOJĄ NAS ILE WLEZIE- BO JESTEŚMY GŁUPIM NARODEM I DAJEMY SIĘ DOIĆ! TRZEBA WYJŚĆ NA ULICE, ZROBIĆ SAJGON TOTALNY I TAK CO DZIEŃ, DO SKUTKU. INACZEJ NIGDY SIĘ Z NAMI WŁADZA NIE BĘDZIE LICZYŁA, W TYM CHORYM KRAJU NORMALNE ARGUMENTY NIE DZIAŁAJĄ.
~Cieplice 6-01-2013 18:20
linki na fb powinny dzialac, najlepiej jest zaznaczyc caly link, kliknac w myszce prawy przycisk na zaznaczonym linki i nastepnie kliknac otworz i nowej karcie lub oknie
~ZAWILYhistor 6-01-2013 18:25
JEZELI PAN COMPLEX JEST TAKIM AUTORYTETEM DLA CIEBIE W DZIEDZINIE HISTORII TO NIECH NAPISZE DOKTORAT I NIECH STARTUJE NA UNIWEREK: W TYCH WASZYCH OBECNYCH LICEACH TO NAWET OSOBA MAJACA LICENCJAT TO KOZAK I MADRALA: SKONCZYSZ TO SWOJE LICEUM A PAN COMPLEX NIECH CI SZUKA PRACY JAK TAKIM AUTORYTETEM JEST DLA CIEBIE: OSOBA KTORA JEST AUTORYTETEM NIE WYRZUCALUDZI Z PRACY ZIMA TAK JAK ON!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~doPOtozło 6-01-2013 18:25
Wiesz czemu nadal wybierają PO? Ponieważ nie ma żadnej alternatywy dla tej partii,a PiS-u wszyscy boją się jeszcze bardziej.
~doPOtozło 6-01-2013 18:33
Wiesz czemu nadal wybierają PO? Ponieważ nie ma żadnej alternatywy dla tej partii,a PiS-u wszyscy boją się jeszcze bardziej.
~P.Ł.Cieplice 6-01-2013 19:13
na pewno nie mozna usiasc i mowic ze Zawila to be, ale nie ma nikogo lepszego. takie podejscie jest najgorsze! pokazmy, doprowadzmy do referendum, ktore pokaze panu Zawile i jego radnym, ze Jeleniogorzanie nie godza sie na takie fatalne zarzadzanie miastem. w tym tygodniu do soboty ruszy oficjalna strona internetowa, ktora bedzie prezentowala co zarzucamy panu Zawile, info gdzie beda zbierane podpisy za referendum. na FB nalezy wpisac: Czy poprzesz referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miejskiej w Jeleniej Górze? link: http://www.facebook.com/events/451483964909621/
~M. Kaflik 6-01-2013 19:52
http://fakty.interia.pl/swiat/news/the-sun-lodz-wymiera-przeniosla-sie-na-wyspy,1879238 - jakbym czytał o naszym mieście
~uy 6-01-2013 20:40
wyjżdzam z tobołam w Bieszczady
~ 6-01-2013 21:01
Bambo ! jaki on historyk? Jakie ma wiadomosci , Czy typu - nasz najwiekszy od lat sojusznik ZSRR -Niech zyje!!!! Hurrrraaaa! Czy tez uczono go o Charkowie i lasach smolenskich? Otoz nie! to pokolenie mialo wbita czerwona slusznosc do glow. Dzisiaj cudownie odmienieni umiejacy machnac W imie ojca i syna. Czy oni prawdziwa historie zdobyli na uczelniach PZPRu i innych czerwonych band? Dzisiaj historyk to edukacyjna kaleka o zwichnietej wiedzy.
~zirytowany 6-01-2013 21:04
W NOSIE MAM ŻE KOLOROWA GAZETA KOSZTUJE WIĘCEJ A KOGO TERAZ NA TAKIE LUKSUSY STAĆ MY NIE ZARABIAMY PO KILKA TYSIĘCY MIESIĘCZNIE TYLKO LICZYMY KAŻDY GROSZ!!!
~modysta 6-01-2013 22:11
A Zawiła w czerwonym sweterku opowiadał młodzieży jak tu jest fajnie i że nie warto wyjeżdżać. Wynikało z tego, że Wyspy Bananowe to pikuś wobec dobrobytu w Jeleniej.
~ 6-01-2013 22:18
Gdyby tak zebrać się pod ratuszem w okreslonym dniu i godzinie to od razu możnaby zebrać podpisy pod referendum.
~sumienie 6-01-2013 22:23
Tak powinno wyglądać wyliczenie kosztów:::http://www.swidniczka.com/news,single,init,article,12677 odbioru śmieci,
~ 6-01-2013 22:27
Nie lubie Pana i nie ufam Panu, Panie Kaflik ale podpiszę ten wniosek o referendum bo jeszcze bardziej nie lubię i nie ufam prezydentowi, który zawiódł chyba nas wszystkich. Mam tylko nadzieję że jak to referendum o odwołanie prezydenta się uda to Pan nie zajmie jego miejsca.
~TZE 6-01-2013 22:39
Co sądzicie o oficjalnej wypowiedzi urzędnika, który uzasadniając postanowienie, powiedział (10 grudnia 2012 roku) - W OSTATNIM OKRESIE ZNACZĄCO NIC NIE PODROŻAŁO !!! To zdanie jest dokładnie w stylu Pana Urbana "rząd się wyżywi..." - władza ma się dobrze - "plebs" może tylko wyć z bezsilności. Tamta władza z rzecznikiem Urbanem praktycznie nie oddała władza - po prostu przefarbowali się i po temacie. W obecnych czasach wydaje się, że państwo jako państwo i praca w interesie państwa, stopniowo, konsekwentnie jest eliminowane ze świadomości ludzi - narodów. "Najlepszy" to kołchoz ..., niech każdy sobie dopisze jaki!? :) Pozdrawiam. ps. To nie problemem jest Pan Zawiła, to tylko urzędnik w ratuszu, który pracuje tak, jakich ma ludzi, którymi zarządza - świetnych, normalnych i byle jakich.
~socjalista 7-01-2013 7:26
Chyba poproszę Putina o obywatelstwo ,przeliczyłem swoją emeryturę na ruble to będę sobie żył jak car,a i opieka lekarska jest lepsza.
~AKDZ 7-01-2013 7:43
Prezydent Miasta jest absolwentem KUL-u? a to tłumaczy akceptację oraz gratyfikacje finansowe za wykształcenia zdobyte w Wyższej Szkole Teologiczno-Humanistycznej przynajmniej 8% pracowników służb sanitarnych. nic dziwnego, że swój do swego po swoje,..,. racjonalizm decyzyjny determinowany jest przygotowaniem do pełnionej funkcji. Ważąc,że uczelnie kierunkowe mają 60% przygotowania wynikającego z ich statutu nie dziwą mnie nieracjonalne decyzje osób funkcyjnych w publicznych instytucjach, bowiem nie posiadają wiedzy z zakresu zadań przypisanych do stanowisk jakie zajmują!
~tromkk 7-01-2013 8:37
Zebrać się pod ratuszem i zebrać podpisy o referendum i wymienić całą ekipke rządząca.
~joe 7-01-2013 8:39
Mam 28 lat, wyjechałem z Jeleniej 1,5 roku temu do Wrocławia. W Jeleniej miałem prace za 1800 brutto (specjalista z wyższym wykształceniem, umowa o prace na stale), mieszkanie wynajmowałem za 800zł +opłaty. Zostawało 400(!) zł. We Wrocławiu mam prace za 4600 brutto (nowe mieszkanie (1100 rata kredytu), zostaje 2000 zł. Lubie Jelenia ale to nie jest miejsce do życia na codzień, pozdrawiam.
~ 7-01-2013 9:22
Do joe- Powodzenia! A najbardziej smiesza mnie wpisy o milosci do tego miasta, oraz slowa potepienia dla emigrantow, ktory wyjechali za granice, by godnie zyc i nie martwic sie o zaplacenie rachunkow.
CН.W.D.P. 7-01-2013 13:18
Vikusiu, ZGADZAM SIĘ TYM RAZEM Z TOBĄ!! TEŻ MNIE ŚMIESZY, GDY KTOŚ KOCHA MIASTO... HEHE... CIEKAWE, CZY TAKI KTOŚ ZAKOCHANY ODCZUWA POCIĄG?? OGLĄDAŁEM KIEDYŚ DOKUMENT O LUDZIACH ZAKOCHANYCH W MURZE BERLIŃSKIM...
~waga 8-01-2013 11:19
z niego taki prezydent jak z ...
~oko_demona 8-01-2013 13:21
W tym mieście dobrze mają tylko podopieczni władców czyli rządzących. Vide nietykalna dyrektor S.P. nr 8 :-)
~ 8-01-2013 23:37
Nie tylko ona, jest więce ja nawet wielu takich nietykalnych ludzi prezydenta.On sam myśli że jest nietykalny a przynajmniej tak się zachowuje.
~... 9-01-2013 10:07
...to co bylo dobre w tym miescie dawno juz umarlo...zabil je Kwasiuk,Czernow,Zawila,Papaj,Kasztelan i wielku innych niedouczonych ...dlaczego ludzie nieduczeni maja prwao decydowac o losie tak wielu...jak chce polowic rybki to musze egzamin zdac...chce obslugiwac pile spalinoiwa to musze miec pozwolenie i zdany egzamin...Jedyne co zostalo z Jeleniej to koscotrup w postaci dziurawych drog,obdrapanch kamienic,ponadnormalnego smogu i pseudogangsterow w dziurawch butach...
~... 9-01-2013 10:25
...przepraszam....nie Kwasiuk tylko Kusiak..
Shantahram 10-01-2013 7:49
Pełno dyskontów spożywczych, hipermarketów, ostatnim hitem jest świecąca pustkami galeria. Pełno banków i lombardów.
Shantahram 10-01-2013 7:50
Jelenia Góra jest jak kobieta którą się powinno kochać, tym czasem ta kobieta powoli zaczyna mieć naszej miłości dość. Ale przecież u nas coś się jednak dzieje bo mamy: Termy Cepil… ,eee to już chyba historia, która powtarza się co jakiś czas. Kiedyś basen przy Świerczewskiego teraz Sudecka był remontowany przez 7 lat  Obok miał powstać basen kryty – stoją tylko filary. Fikcyjną spółkę Termy Ciepl.. , która nie ma czym zarządzać, ale na jej utrzymanie trzeba bańkę z hakiem na rok wydać. Park w Ciepli.. ale nie dla wszystkich tylko dla wybrańców. Straż Miejską i jej super nowoczesny monitoring dzięki któremu nic nie trzeba robić. Tyle tabliczek ze znakami fotoradar na jednej ulicy w odległości 200m jeszcze żaden turysta nie widział. Za to mamy na plusie statystyki.
Shantahram 10-01-2013 7:52
Najdroższe magiczne żółte światła na Jana Pawła. cudowne puste miejsce w centrum Jeleniej Góry (Plac Ratuszowy) gdzie nic się nie dzieje bo „zgredy” spać nie mogą. Niedługo nawet kolarze będą nas omijać tak jak omija się lotne premie. Około 21 (zainteresowanych) radnych z różnych ugrupowań politycznych – rządzących za i po swojemu (pijarów, mobbystów, lewicowców, prawicowców), którzy zawsze podczas głosowania kierują się dobrem… spółek matczynych. Dzięki ich staraniom mamy podwyżki opłat za: pracę urzędników, bilety MZK, nieruchomości, wywóz śmieci i po cichu za wodę. Zrewitalizowaną w 100% Aleję Wojska Polskiego, dla wtajemniczonych przypomnę tylko, że była to tylko fikcja, a w realu było tylko 115 tyś euro przeznaczonych na ten cel (do dziś nie wiadomo co i gdzie …)
~Rebelle 10-01-2013 15:50
Zgadzam się z powyższym gościem. Ale taka patologia ma miejsce nie tylko w JG, dotyczy całej Polski, chociaż pod pewnymi względami zajmujemy miejsca na podium, np. w braku możliwości spędzania wolnego czasu- w Jeleniej po prostu nie ma go gdzie spędzać. Totalne dziadostwo, nie ma nawet porządnego parku rekreacyjnego (chyba że ten w Cieplicach, gdzie nie można niczego robić). chyba że za rozrywkę uznamy spacer po wyludnionym mieście i oglądanie witryn bankowych. A przekręty, brak perspektyw, niskie zarobki.. co tu komentować.. trzeba się ewakuować jak najdalej od tego miasta, a najlepiej kraju.
~leon 10-01-2013 18:40
wIĘCEJ RADARÓW, WIĘCEJ MANDATÓW I BUDŻECIK WZROŚNIE...Zwiększyć opłaty dla właścicieli sklepów..I tak w centrum wystarczą dwa...Karać babcie sprzedające marchewkę, jagody i grzyby na ulicy..Po co jej pieniądzę ? I tak nie ma apetytu...Zwolnoić duże sklepy i zakłady z podatków..Niech zatrudnią dodatkowo..Poprawią STATYSTYKI (BEZROBOCIE)...Jestem daleko ale jak myślę o JG to tylko zapłakać..Żadnego pomysłu na rozwój tego miasta...
~Beatrix 10-01-2013 20:36
Zrobcie sobie Time Out to ponoc pomaga . A świstak siedzi i zawija je w te sreberka
~dandys 11-01-2013 18:57
Prezydent na spotkaniu z młodymi w kwadracie na pytanie: Czy młodzi muszą wyjeżdżać z Jeleniej Góry z powodu braku perspektyw odpowiedział, że przecież wszyscy nie wyjadą, a zostaną i tak Ci, którzy naprawdę (jak on) kochają Karkonosze. :)
~spoób 11-01-2013 19:32
Cóż , czas ciąć w Filharmonii , Teatrze , Kościele i innych nieproduktywnych przybytkach !.Od radnych ŻĄDAĆ ujawnienia każdej wydanej miejskiej złotówki !. A szybko zobaczymy ratuszową gospodarność .Dość tej kpiny !.
~sowek 11-01-2013 20:14
pieknie
~miś 12-01-2013 23:46
To naprawdę jest szok co wyprawia ten zawiła w czerwonym sweterku z papierosem odwołać jak najszybciej
~maska 13-01-2013 0:06
28 zł za śmieci niesegregowane i 18 zł za segregowane. Ale czy wiecie, że do tego dojdzie opłata za ich wywóz? Obowiązkowo raz w tygodniu i prawie drugie tyle, co za same śmieci.
Shantahram 13-01-2013 10:42
O podwyżkach wie najlepiej nasz radny, Pan P. Szymański. W końcu sam brał w głosowaniu. Co do tych śmieci - nie wiem czy wiecie, ale firmy wywożące śmieci w JG już zamieniają pojemniki większe na mniejsze (pobudki czysto ekonomiczne). Tak zwyczajnie by częstotliwość wywozu śmieci była opłacana. Ciekawe kiedy ktoś się obudzi? No chyba wtedy gdy do zapłaty przyjdzie zamiast 28 zł - 280zł. :) A radni będą się z nas śmiali, jakich ulepili sobie z mieszkańców bałwanów.
~kola6 14-01-2013 11:54
Dziwi mnie troska o maluczkich Panie Miłoszu,przecież to wy radni ustalacie wszystkie te ceny,podatki ,więc chyba to nazywa się obłuda.
~Buraki 14-01-2013 22:22
Całe to wasze ... powinno się wyplewić z Jeleniej (całe 80 000 z małymi wyjątkami), bo szkoda terenów. Przyjść i na nowo rozwinąć, tym razem tylko mądrzy ludzie. I testy IQ przy wjeździe do miasta. Obowiązkowo. Marzenia...
~Złodzieju! 14-01-2013 22:25
~Pytam się!
~nn. 15-01-2013 13:31
Jaki Pan taki kram.
~lala 15-01-2013 20:09
Z mojej licealnej klasy z 25 osób zostało 9 ...
~smętek 16-01-2013 8:26
Mam 2 pytania: Ponoć woda nie drożeje a ja słyszę, że ma być ok, 8 zł to jak to jest? Jeżeli mieszkam w tzw wspólnocie to jak to będzie z tymi opłatami za śmieci? Wszyscy od razu wyższa stawka? Bo jak tu upilnować wszystkich mieszkańców.Założyć komitet wspólnotowy czy jak? Bo inaczej odpowiedzialność zbiorowa?!!Nobo jak jeden nie podzieli śmieci... To w takim razie te niższe stawki tylko dla indywidualnych tak? To gdzie tu jest sprawiedliwość i czy ta ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZBIOROWA to na pewno jest zgodna z prawem? A tak na marginesie NIE MAM NAJMNIEJSZEGO ZAMIARU PŁACIĆ ZA WYWÓW TYCH P... ŚMIECI ZA KWARTAŁ Z GÓRY I PROPONUJĘ TO RESZCIE MIESZKAŃCÓW jak można płacić za NIEWYKONANĄ PRACĘ i kto da na Życie rodzinie 5=osobowej (ponad 300 wydarte z gardła) a może nasz pan prezydent?Ktoś wie???
Shantahram 16-01-2013 12:24
Opłaty za śmieci to jest dopiero wierzchołek góry. Wspólnota płaci firmie X za wywóz śmieci. Np. ryczałtem od osoby. firma X w ramach umowy podstawia kontenery na śmieci - szkło, metal itp. O ile na wyznaczonym dla wspólnoty terenie na odpady nie ma problemu to zaczynają się one dopiero gdy tych wspólnot jest więcej, a nie ma oznakowanych pojemników (w sensie czyj). Śmieci wówczas nie są segregowane i wrzucane są gdzie popadnie. O ile na nowych osiedlach ten problem znikł (bo śmietniki są zamykane i ogrodzone), to problem jest w starych kamienicach. Tam mentalność ludzi jest nieco inna. Wspólnoty zamiast zrobić coś wspólnie - kłócą się tylko miedzy sobą.
Shantahram 16-01-2013 12:32
Odpowiedzialność zbiorowa? Nie ma żadnej ! Bo i tak każdy robi co chce ze śmieciami i tak naprawdę nikt nikogo do niczego nie namówi (zwłaszcza jak trafi się na dziwnego sąsiada). A temat śmieci jest szerszy, bo zawiera kilka istotnych pod tematów: 1. Miejsce na śmietnik - zazwyczaj teren gminy, tj. ten który będą musiały wspólnoty dzierżawić (miejsce na odpady) - według określonych stawek UM. 2. Kontenery na śmieci - muszą być do segregacji śmieci przystosowane (wiadomo od kogo od firmy wywożącej śmieci) 3. Opłat za wywóz śmieci (w tym i tych nieposegregowanych) 4. Opłaty za każdy następny transport (w sensie pełnego pojemnika na śmieci - na wezwanie).
Shantahram 16-01-2013 12:36
No i to razem do "kupy" czyni cenę za śmieci. UM już zaciera rączki bo teren pod śmietniki którym się opiekowali nie przynosił żadnych zysków. Teraz np. wspólnoty wewnątrz starych kamienic takie miejsce będą musiały wydzierżawiać. Bo jak nie to kara. :) A według stawek naszych radnych teren za 1m2 od powierzchni na odpady to KOSZMAR !!
Shantahram 16-01-2013 12:44
Co zrobiło MPGK na Wojska Polskiego w starych kamienicach? Zabrało duże pojemniki (tzw. kontenery na popiół z pieca, bo w starych kamienice ogrzewanie jest na węgiel) pod pretekstem ich wymiany na nowe (nowe w sensie kilka małych twz. plastykowych "borsuków"). Do dziś nie ma podstawionego z MPGK żadnego śmietnika. Co robią wspólnoty - wsypują popiół (gorący) do plastykowych pojemników SIMEKO (które wynajmuje jedne ze wspólnot). KTOŚ SIĘ TYM MARTWI -> PRZEJMUJE?? ŻE JEDNA ZE WSPÓLNOT W CHWILI OBECNEJ JEST SPONSOREM WYWOZU ŚMIECI Z CAŁEJ KAMIENICY?
Shantahram 16-01-2013 12:55
Co do tematu woda, kiedyś zastępca prezydenta na spotkaniu (dotyczyło one odsetek za wodę które narosły przez nieudolność ZGLi i innych tworków należących o urzędu miasta) w którym uczestniczyłem osobiście otrzymałem odpowiedź - ŻE ZASTĘPCA TEŻ PŁACI ZA WODĘ (no bo przecież nasze odsetki za wodę w porównaniu z innymi wspólnotami są niewielkie). A nasze opłaty miesięczne za wodę trafiały do jednego worka z którego np. opłacano zaległe długi za wodę z 1989r. Czysty absurd.
Shantahram 16-01-2013 13:01
To samo działo się z dotacjami które kamienice otrzymywały od gminy na remonty. Widział je kto? Słyszał o nich? Nie bo były tylko w .... Kamienice powoli i systematycznie szlag trafiał, a pieniążki trafiały gdzie indziej. CZY KTOŚ ICH ROZLICZYŁ ZA NIEGOSPODARNOŚĆ?
~Kiepurowiec 19-01-2013 20:23
Cóz mają mówić biedni emeryci czy osoby wielodzietne , już byly prezydent Kusiak ma biede. Dobrym autem podjeżdza z żona pod śmietnik w okollicy przych.Ginkomed i wyrzuca worki ze śmieciami do pojemników innych wlaścicieli.Wstyd panie Kusiak.
~ 29-01-2013 13:43
Ponu complexowi pomogą tylko elektrowstrząsy.
~normalny 30-01-2013 16:40
ZNIESC TEGO BARANA NAWET SIŁĄ!!!!zEBRAĆ SIE POD RATUSZEM I OBALIĆ TYCH ZŁODZIEJI !!!!!
~pik 31-01-2013 9:25
Czytając powyższe wypowiedzi tylko jeden wniosek przychodzi - czas na zmiany i to na takie zmiany w których dzisiejsi decydenci przejdą w zapomnienie jako nieudacznicy i niekompetentni urzędnicy
~kejs 11-02-2013 22:55
i tak nic nie zrobicie z zawiłą, bo nikogo nie stac na to zeby wziać się za jeo odwołanie.
~Ruda 15-06-2018 21:32
W Szklarskiej Porębie jeszcze drożej.
~Ja 5-08-2018 18:58
Czytam wszystkie komentarze i dochodzę do jednego wniosku. Ludzie mają dość nieudolnych rządów obecnych władz. Miasto stało się nieciekawe,nudne,brudne,nie zapewnia udanego startu w życie. Od lat te same twarze u władzy, tylko zmiany na stołach. To każdy widzi i ma tego już dość. Pytam się, gdzie jest ich ambicją żeby w końcu odpuścić i dać szansę nowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group