Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 6627
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Drogi pełne dziur. Do remontu jeszcze przed zimą

Poniedziałek, 17 października 2011, 8:08
Aktualizacja: 8:09
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Drogi pełne dziur. Do remontu jeszcze przed zimą
Fot. RED
Jeleniogórscy kierowcy narzekają na fatalny stan nawierzchni niektórych ulic i pytają, czy jeszcze przed zimą ktoś zamierza je naprawić. Tymczasem Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jeleniej Górze wystąpił o dodatkowe pieniądze na ten cel i czeka na decyzję władz. Zostanie też przetarg na budowę stanowiska do ważenia ciężarówek.

- Jest już jesień, październik, a drogi w mieście, począwszy od głównych, jak krajowa trójka czy Wojska Polskiego, a skończywszy na osiedlowych, są dziurawe. Czy władze miasta zakończyły już naprawy dróg przed nowym sezonem? Czy jak zwykle zimą będziemy jeździć po dziurach, które będą naprawiane na mrozie co jest marnowaniem naszych pieniędzy? – pyta jeden z naszych czytelników.

Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze zapewnia, że część dróg jeszcze przed zimą będzie naprawiana. Remonty mają być prowadzone w listopadzie. Najpierw „pod młotek” pójdą drogi gminne i powiatowe, których łącznie miasto obsługuje około powyżej trzystu.

– Wystąpiliśmy o dodatkowe 200 tys. zł na remonty ulic. Są to pieniądze zaoszczędzone z poprzednich inwestycji, więc mamy nadzieję, że władze miasta pozytywnie rozpatrzą nasz wniosek. Planujemy wyremontować przede wszystkim te ulice, które są w najgorszym stanie. Ile z nich uda nam się naprawić będzie zależało od pieniędzy, jakie dostaniemy – mówi szef jeleniogórskiego MZDiM.

Wkrótce urząd miasta ogłosi natomiast przetarg na budowę stanowiska do ważenia przepełnionych samochodów ciężarowych, które niszczą nawierzchnię ulic. Takie stanowisko ma być gotowe do końca roku przy ul. Konstytucji 3 Maja na pasie zieleni na wysokości drogi na Krzyż Milenijny. Ciężarówki będą ważone przez Inspekcję Transportu Drogowego, która dostarczy wagę i będzie karać kierowców zbyt ciężkich pojazdów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group